Home / Beyaz Eşya / Buzdolabı Kapısını Kapatırken Neden Dondurucu Kapısı Açılıyor ?

Buzdolabı Kapısını Kapatırken Neden Dondurucu Kapısı Açılıyor ?

Buzdolabı Kapısını Kapatırken Neden Dondurucu Kapısı Açılıyor ? Birçok ev sahibinin yüz yüze gelmesi gereken sık rastlanan bir sorun daha var: buzdolabı kapısı kapandığında dondurucu kapısı açılır. Bu, bir teknisyenden acil müdahale gerektiren bir şey değil, fakat burada sık sık ortaya çıktığı için burada bahsetmek istedik ve bu konuda müşterilerimizden çok fazla soru aldık.

Neden Dondurucu Kapısı Açılıyor

Bu sorunun açıklaması oldukça basit. Buzdolapları hava geçirmez cihazlardır. Buzdolabının kapısını aniden kapattığınızda, bu, havanın içerideki havalandırma deliklerinden geçmesine neden olur. Bu hava tahliye sistemi aynı zamanda derin dondurucuya doğru uzandığından, hava her hangi bir zorlamadan geçtiğinde, dondurucunun içinde basınç yaratacak ve böylece kapı açılacaktır.

Bu en sık görülen olaydır, çünkü dondurucu kapı genellikle daha küçüktür ve daha hafiftir. Ancak bunun tersi de mümkündür: dondurucu kapısını kapattığınızda buzdolabı kapısı açılır.

Kontrol edilecek ilk şey , diğerini kapattığınızda kendi başına açılan kapağın contasıdır. Bozulmamış ve görünür aşınma belirtileri gösterilmemelidir. Kauçuk sert ve yumuşaktır, sert olmamalıdır. Yapabileceğin bir diğer şey de kapının kapanmasını önlemek. Buzdolabının ön tarafını hafifçe yükseltebilirsiniz, böylece kapılar yerçekimi hareketiyle kendi başlarına kapanmaya eğilimlidir.

Dikkatinizi Çekebilir

Fırının sıcak hava fanını nasıl değiştirirsiniz ?

FIrınının sıcak hava fanını nasıl değiştirebilirim? Bu yazıda fırın fırınının sıcak hava fanını nasıl değiştirebileceğinizi açıklıyoruz. İşlem …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Kopya Başarı Getirmez !
Servis Çağrı Merkezi