Home / Beyaz Eşya / Buzdolabı Kapısı Etrafında Isı Sıcaklık Hissediyorsanız
Buzdolabı Kapısı Etrafında Isı

Buzdolabı Kapısı Etrafında Isı Sıcaklık Hissediyorsanız

Buzdolabınızın kapı açıklığı etrafında sıcak / sıcak hissediyorsanız, Kondenser bobinlerini kirli bir kondenser gibi temizleyin, boruyu normalden daha sıcak yapabilir Kondansatör fan motoru yavaşsa ya da çıkıştan çıktıysa , kondansatör soğutma fanı (# F) motorunu kontrol edin / temizleyin ve gerekirse değiştirin.

Kondenser serpantinleri temizse ve kondenser fan motoru çalışıyorsa, taze gıda ve dondurucu bölümü sıcaklıklarını kontrol edin, eğer buzdolabınız iyi çalışmıyorsa ve içindeki templar ısınırsa, normalden daha fazla ısı / sıcaklık hissedebilirsiniz.

Buzdolabının Dış kabini neden sıcak ?

Zaman zaman, buzdolabının dış kısmı, özellikle contaların çerçeveye uygun olduğu yerlerde normalden daha sıcak hissedebilir. Bu alanlar, mullion ve kabin flanşlarıdır. Bu ısı, conta alanlarının yakınındaki buzdolabı duvarlarının içinde bulunan bir ısı döngüsü tarafından üretilir. Bu ısı, buzdolabının dış kısmında nem ve don oluşumunu önlemek için gereklidir. Bu 24 saate kadar sürebilir.

Bu duruma aşağıdakilerden biri veya birkaçı neden olabilir

Buzdolabının oda sıcaklığından başlatılması Oda sıcaklığına yakın taze yiyecek veya yiyecek yükleme Günün belirli saatlerinde ağır kullanım Buzdolabının dış kısmı bu alanlarda sürekli olarak sıcak hissediyorsa, kondansörü aşırı kir veya kalıntıları kontrol edin ve gerekirse temizleyin. Tüy, pet saç ve kir ile tıkanmış hava akımı, kondenser ve ısı döngüsü sıcaklığının artmasına neden olur. Kondenserinizin nasıl temizleneceğine dair talimatlar için, lütfen “Kurulum Talimatları” ya da “Kullanım ve Bakım Kılavuzu” na bakın.

Dikkatinizi Çekebilir

Kilitli Çamaşır Makinesi Kapısını Açmanın Yolları

Kilitli Çamaşır Makinesi Kapısını Açmanın Yolları Çamaşır makinesi kapağınız sıkışmışsa, hızlı bir düzeltme bulmanız gerekir. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi