Home / Beyaz Eşya / Buzdolabı Ekran Resetleme Nasıl Yapılır ?
Buzdolabı Ekran Resetleme

Buzdolabı Ekran Resetleme Nasıl Yapılır ?

Buzdolabı Ekran Resetleme Nasıl Yapılır ? Buzdolabı ekran paneli sıfırlama örneği  Genellikle elektrik kesintisi sonrasında buzdolabınız kendini sıfırlayacaktır. Buzdolabı ve derin dondurucu bölümü, elektrik kesintisinden sonra iyi çalışıyor olmalıdır. Tek sorun dijital ekran paneli yanmayacak.

Buzdolabı Resetleme

Bazı buzdolapları tekrar soğumaya başlamayabilir ve güç geri geldiğinde sıfırlamanın yapılması gerekir. Buzdolabında tüm yiyeceklerin ve birçok saat boyunca gücün tükendiği için dondurucunun kötü gittiğini gördük.

Bir elektrik kesintisinden sonra buzdolabınız soğuyor veya soğutmuyorsa, genellikle ön ekran panelini sıfırlamanız gerekecektir. Bu, panelin tekrar çalışmasını sağlamak ve ayrıca eğer varsa, soğutucunun tekrar soğumaya başlamasını sağlamaktır. Sıfırlamanın tüm yöntemleri ve koşulları, buzdolabınızın marka ve modeline bağlı olarak değişecektir.

Buzdolabı arıza giderme

Buzdolabınızdaki ekran kontrol panelini sıfırlamak için hangi düğmelerin basılacağını size göstereceğiz. Aşağıdaki örneklerin çoğu Samsung buzdolapları için geçerlidir, ancak GE, LG ve diğer birçok buzdolabı üreticisi ve modeline de uygulanabilir. Buzdolabınız bir güç kesintisi sonrasında E ve 5 yanıp sönen veya Mavi mektubu yanıp ise, Buzdolabınızı sıfırlamak için aşağıdaki yöntemleri kullanabilirsiniz.

Buzdolabı ekran panelinizi sıfırlamak için: (Farklı buzdolapları için farklı yöntemler)

Buzdolabı Ekranı Sıfırlama Yöntemi 1 – “Enerji Tasarrufu” ve “Aydınlatma” tuşlarını aynı anda 10 saniye basılı tutun (veya sol üst ve sağ tuşlar). Ekran paneliniz hemen normale dönmelidir.

Buzdolabı Ekranı Sıfırlama Metodu 2 – “Power Freeze” ve “Power Cool” a aynı anda 10 saniye basın ve ekran sıfırlanmalı ve tekrar açılmalıdır.

Buzdolabı Ekran Yöntem 3 Reset – Ekran “güç tasarrufu” ve “aydınlatma” butonuna sol üst ve sağ üst yumuşak dokunuş düğmelerini tutun ve yaklaşık 8 saniye süreyle her iki düğmeyi basılı tutun ve onu sıfırlar.

Buzdolabı Ekranı Sıfırlama Yöntemi 4 – “Dondurucu” ve “Ref” tuşlarına aynı anda 8 saniye basın ve sıfırlama çalışmalıdır.

Buzdolabı Ekranı Sıfırlama Yöntemi 5 – “Güç donması” ve “tatil” tuşlarını 8 ila 10 saniye basılı tutun ve ekran sıfırlanır.

Buzdolabı Ekranı Sıfırlama Yöntemi 6 – “enerji tasarrufu” ve “aydınlatma” tuşunu 10 saniye basılı tutun ve ekran sıfırlanır.

Buzdolabı Ekranı Sıfırlama Yöntemi 7 – “buz tipi” ve “filtre sıfırlama” tuşunu 10 saniye basılı tutun ve ekran tekrar açılır.

Buzdolabı Ekranı Sıfırlama Yöntemi 8 – 8 saniye boyunca “hızlı dondurma” ve “tatil” tuşunu basılı tutun ve ekran sıfırlanır.

Bu buzdolabı ekranı sıfırlama yöntemleri buzdolabınızdaki ekran panelini sıfırlamalıdır. Aksi takdirde, kötü bir ekran kartı, kötü ana kontrol panosu veya kablo demeti sorununuz olabilir.

Birçok tip ve model buzdolapları vardır. Boş bir ekran paneline sahip bir buzdolabında sorun gidermenin genel yolu, öncelikle yukarıdaki sıfırlama yöntemlerini denemektir. Hiçbir şey ekranı sıfırlarsa, ekranın neyin boş olduğuna neyin neden olduğunu bulmak için sorun gidermeniz gerekir.

Buzdolabı Reset Atma

İlk önce ekran panelinin kablo demetiyle birlikte kötü veya gevşek bir bağlantısının olup olmadığını kontrol edin. Doğru ve güvenli bağlandığını tespit ederseniz, kötü bir ekran kartınız olabilir. Ekran panelinin ve ekran kartının düzgün çalıştığını belirleyebiliyorsanız, sorunun nereden geldiğini bulmak için kablo demetlerini izlemeniz gerekir.

Kablo kayışları hasarlı ve emniyetli değilse, kötü bir ana kontrol panosuna sahip olabilirsiniz. Ana kontrol panosu, küçük dikdörtgen şeklinde bir panel altında buzdolabının arkasında bulunur. Tüm bileşenleri test edin ve görüntü parçanızın hangi parçaya neden olduğunu bulun. Aşağıda, tüm buzdolapları için ekran paneli, ekran kartı, kablo tesisatı ve ana kontrol panoları dahil olmak üzere bazı parçalar bulunmaktadır.

Dikkatinizi Çekebilir

Kilitli Çamaşır Makinesi Kapısını Açmanın Yolları

Kilitli Çamaşır Makinesi Kapısını Açmanın Yolları Çamaşır makinesi kapağınız sıkışmışsa, hızlı bir düzeltme bulmanız gerekir. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi