Home / Beyaz Eşya / Buzdolabı Bakımı Nasıl Yapılır ?

Buzdolabı Bakımı Nasıl Yapılır ?

Buzdolabı Bakımı Nasıl Yapılır ? 

Yoğuşma bobinlerini yılda iki kez temizleyin

Uzun Kulplu Fırça

Kondenser bobinler, soğutuculardan ve donduruculardan ısının alınmasından sorumludur. Bunlar, ünitenin arkasında veya altında bulunan büyük, radyatör benzeri bobinler. Toz ve pislikler bobine yapıştığında, buzdolabının ısıyı alması daha zordur.

Buzdolabı Bakımı

Sonuç, artan enerji tüketimi. Düzenli bir temizleme olmaksızın, bu sorunlara ve masraflı onarımlara neden olabilir. Bu kullanım uzun saplı fırça kolayca ve verimli bir şekilde bobinleri temizlemek için bir vakum. Bununla ilgili talimatlar için buzdolabınızın kullanım kılavuzunu izleyin.

lastik kapı contası gerektiği gibi temizleyin ve değiştirin

Buzdolabı contası

Conta, buzdolabınızın ve derin dondurucu kapınızın ana hatlarını çizen kauçuk contadır. Sıcak havayı sızdıran kritik işi olan, çoğunlukla gözden kaçan bir bölüm. Periyodik olarak Goo Gone Concentrated Spray gibi evrensel bir temizleyici ile temizleyin . Zamanla, contalar aşınır ve artık buzdolaplarının ve dondurucuların verimli bir şekilde çalışması gerektiği yolunu kapatmazlar. Contaları birkaç yıl içinde zayıflatmak, gevşetmek ve yırtmak yaygın bir durum. Bu olduğunda, sıcak hava buzdolabının veya dondurucunun içine girer, bu da ısıyı kaldırmak için daha fazla çalışıyor demektir. Bu, sizin için daha fazla enerji tüketimi ve yüksek fatura anlamına gelir. Neyse ki, contalar ucuzdur ve genellikle değiştirilmesi kolaydır.

Defrost

defrost Buzdolabının elle çözülmesi / dondurucular

Dondurma dondurucunun iç duvarlarında bir buçuk inç (veya bir santimetreden biraz daha fazla) birikinti oluştuğunda, gıdayı buzdolabından / dondurucudan çıkarın, termostatı kapatın veya ünitenin fişini çekin ve tüm donağın erimesine izin verin. Don tamamen eridiğinde, cihazı tekrar çalıştırın, çalışma sıcaklığına ulaşmasını bekleyin ve gıdalarla tekrar yerine takın.

Kendi kendine çözen buzdolabı / dondurucu Buz çözücüsü

varsa, kendinize birşey yapmanıza gerek yoktur. Altı sekiz saatte bir, buzdolabınız bobinlerdeki herhangi bir don birikimini eritmek için soğutma bobinlerini hafifçe ısıtır. Ortaya çıkan su, buzdolabının / derin dondurucunun altındaki sığ bir tepsiye akar.

Su buharlaşsa bile, koku ve bakteri oluşumunu önlemek için periyodik olarak tencereyi temizlemeniz gerekecektir. Temizlemek için ılık su ve az miktarda deterjan kullanın. Kullanım kılavuzunda bununla ilgili özel talimatlar verilecek, ancak çoğu modelde, alt ızgarayı çıkararak ve tepsiyi kaydırarak tencereye erişebilirsiniz.

İç mekanı temizleyin

Buzdolabını temizleme

Buzdolabı Bakımı Nasıl Yapılır ? Haftalık olarak, ılık suyla nemlendirilmiş bir bezi silerek temizleyin ve raflardan ve duvarlardan kırıntıları ve döküntüleri alın. Çok amaçlı bir temizleyici , işi kolaylaştırır ve çok fazla dirsek yağı olmadan lekeleri ve yapışkan sızıntıları alacaktır. Bu temizleyiciyi kapılarda ve tutamaklarda da kullanabilirsiniz.

Kokuları kapatmak ve daha uzun süre taze tutmak için hava geçirmez kaplar kullanın. Bir öğe zayıf ambalajlanmışsa (örn. Meyve kutuları) veya sızıntı yapması muhtemelen (eti özümseme) depolamadan önce bir tabağa koyun.

Paslanmaz çelik üniteler için: Bu temizleme solüsyonu ve bu mendiller , paslanmaz çelik buzdolaplarındaki kir ve parmak izi işaretlerini kaldırmak için özel olarak tasarlanmıştır. Silinirken paslanmaz çeliğin “tane” yi veya desenini izlemek en iyisidir.

Koku gidermek İçin

Buzdolabının deodorize edilmesi

Buzdolapları için özel olarak tasarlanmış bir koku giderici ile tazeler ve kokuları giderin. Üreticiye göre, bu deodorant , yemek kokularını ortadan kaldırmak için fırın soda’sına göre 50 kat daha etkili. Altı aya kadar sürebilir.

Buz yapıcıyı veya su dağıtım su filtresini değiştirin

Buzdolabı su filtresi

Su filtreleme sistemi filtresini en az altı ayda bir değiştirin.

Dikkatinizi Çekebilir

Kilitli Çamaşır Makinesi Kapısını Açmanın Yolları

Kilitli Çamaşır Makinesi Kapısını Açmanın Yolları Çamaşır makinesi kapağınız sıkışmışsa, hızlı bir düzeltme bulmanız gerekir. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi