Home / Beyaz Eşya / Buzdolabı Alarm Işığı Yanıyor Ve İkaz Veriyor

Buzdolabı Alarm Işığı Yanıyor Ve İkaz Veriyor

Buzdolabı Alarm Işığı Yanıyor Ve İkaz Veriyor Herhangi bir göstergede ışık yoksa, elektrik akımı olup olmadığına bakılmalıdır. İkaz sesi oluşursa ve alarm tuşu yanarsa ikaz sesini kapatmak için alarm tuşuna basılmalıdır.

Buzdolabı Alarm Işığı Yanması İkaz Vermesi

Buzdolabının kapısı kontrol edilmelidir. Hava giriş çıkışlarının normal seviyede olup olmadığına bakılmalıdır. Dondurucu bölmesinde bulunan ısı derece göstergesi yanıp sönüyorsa, azami dondurma kapasitesinin dışına çıkılıp çıkılmadığı kontrol edilmelidir.

Cihaz soğutmuyor ise ısı derece göstergesi ve aydınlanma yanıyorsa sergileme modu devreye girmiş olabilir. Alarm tuşunu 10 saniye basılı tutmak gerekir.

Buzdolabı Alarm Işığı Yanıyor Ve İkaz Veriyor

Buzdolabı Alarm Vermesi

Buzdolabı yaklaşık uzun bir süre günde 6-7 saat aralıklarla alarm ikazı veriyor dokunmatik alarm tuşuna bastığımda sesi kesiliyor ve yaklaşık 1 saat içinde de ışığı sönüyorsa;  buzdolabı kapağı uzun bir süre siz farkında olmadan açık kaldı ise bu normal bir durum olarak karşılanabilir.

Buzdolabı içindeki gıdaları boşaltarak fişini çekiniz bir yada iki gün buzdolabınızı bu şekilde kullanmadan bekletiniz.. Bir yada iki gün sonra buzdolabınızın fişini takarak tekrar deneyiniz. Eğer bekleme işlemi sonrasında buzdolabınız aynı alarm sesini vermeye devam ederse cihazınızda rezistans arızası olma ihtimali son derece yüksektir.

Kontrol Paneli Ayarlanan Sıcaklığı Göstermiyor

Buzdolabı ayarlanan sıcaklığı hemen göstermeyebilir. Dolap içinde hissedilen mevcut sıcaklık ekrana yansır. Ayarladığınız sıcaklığa erişmesi için beklemeniz gerekmektedir.

Buzdolabı Kontrol Paneli Yanıp Sönüyor

Soğutucu ya da dondurucu bölme ayarlanan sıcaklığa ulaşamadığında, ekran yanıp sönebilir. Ekranın yanıp sönmesine etki edecek işlemler aşağıdaki gibidir. Elektrik kesintisinden kaynaklı yanıp sönebilir Kapakların sık sık açılıp kapanmasından kaynaklı yanıp sönebilir. Sıcaklık ekranı buzdolabı resetde de yanıp söner.

Not:Soğutucu ve dondurucu bölmesi ayarlanan sıcaklığa ulaştığında, yanıp sönme kesilmiyor sa, buzdolabına teknik servis müdahalesi gerekebilir.

 1. Buzdolabının ve derin dondurucunun fazla doldurulup doldurulmadığını kontrol edin: Bu bölmeleri aşırıdoldurmak kapıların düzgün şekilde kapanmasını önleyecek ve buzdolabının uyarı sesi çıkarmasına neden olabilir.
 2. Buzdolabı kapı contalarını kontrol edin: Kırılmış veya hasar görmüş kapı contaları buzdolabının kapanmasına engel olabilir. Bu, mühürler kirli olduğunda da olabilir. Kapı contalarını yumuşak bir bezle ve ılık sabunlu suyla silin ve buzdolabı kapaklarını kapatın. Kapı hala açık görünüyorsa, kapı contalarını değiştirmeniz gerekir. Dahili kapı alarmının (buzdolabının kapısı birkaç dakikalık aralıklarla açılırsa) devreye girmesi de mümkündür. Buna nitelikli bir onarım teknisyeni tarafından bakılması gerekir. Bir teknisyen çağıracak kadar tüm yiyeceklerini başka bir yere serin.
 3. Buzdolabının dengesini kontrol edin: Düzgün çalışabilmesi için buzdolabının düz bir yüzeye yerleştirilmesi gerekir. Buzdolabının yapısında hafif bir eğim bile bip sesi verebilir. Buzdolabının dengeli olup olmadığını kontrol edin.
 4. Buzdolabının dış tarafının her zamankinden daha sıcak olup olmadığını kontrol edin : Düzgün bir havalandırma sağlamak için buzdolabı ile duvarlar arasında yeterli mesafe olup olmadığını kontrol edin. Zaten bunu sağladıysanız ve buzdolabı dış tarafı her zamankinden daha sıcak görünüyorsa, bir cihaz mühendisi soruna bakın. Bip sesi devam ederse, buzdolabını kapatın.
 5. Dondurucuyu kontrol edin: Buzdolabınızın otomatik defrost fonksiyonu yoksa , dondurucuda aşırı miktarda buz oluşması bip sesi alarmına neden olabilir. Buzdolabında veya buzdolabında bir sürü buz oluştuğunu görürseniz buzdolabı kapatın ve buzun çözülmesine izin verin. Buzdolabı çözündükten sonra bip sesi durmalıdır.

Dikkatinizi Çekebilir

Kilitli Çamaşır Makinesi Kapısını Açmanın Yolları

Kilitli Çamaşır Makinesi Kapısını Açmanın Yolları Çamaşır makinesi kapağınız sıkışmışsa, hızlı bir düzeltme bulmanız gerekir. …

5 comments

 1. Şeyda öz

  2010 senesinde aldığım KGN56A00NE buzdolabım 2 ay da bir alarm veriyor.Üst taraftaki yiyeceklerim bozuluyor.Boşaltıyor ve defrost yapıyorum.Bir tamirci çağırdığımda bu buzdolabının ankastre değil solo buzdolabı olduğunu söyledi.Benm buzdolabım da tabiki mutfak dolaplarının arasında duruyor.Ama ben bu buzdolabını alırken satan kişi bundan hiç bahsetmedi.
  Benim yaptığım en büyük hata SİMENS dolabımım da aynı hataları verdiğinde onu atıp aynısını BOSH marka olanını almak oldu.Nofrost dolap alıp defrost yapıyorum.Ben bu buzdolabından bıktım.En kısa zamanda çok sevdiğim halde bu dolabı atacağım.Ve bir daha evime bosh ve simens marka bir ürün almayacağım.
  Ya da siz bana ne yapmam gerektiğini söyleyin lütfen.
  Teşekkürler

 2. Dilek

  Vestel buz dolabımın bugün üst tarafını sildim dıştan ama sanırsam orda bir düğmesine su kaçtı şimdi alarm veriyor sr diye ne yapmalıyım

 3. Selma

  6 saattir sorunun ne olduğunu araştirdim internette.bulduğum en aydinlatici site teşekkür ederim sorunum çözüldü..

 4. Melek

  Bosch marka buz dolabim bugun etleri doldurdum alarm vermedye basladi ne yapabilirim

 5. Harun

  Ugur derin dondurucu sarı ve kırmızı ışık yanıyor yeşil ışık yanmıyor ve sogutmuyor ne yapmam lazim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi