Home / Beyaz Eşya / Bulaşık Makinesi Temiz Yıkamıyor Kirli Bırakıyor
Bulaşık Makinesi Temiz Yıkamıyor Kirli Bırakıyor

Bulaşık Makinesi Temiz Yıkamıyor Kirli Bırakıyor

Bulaşık Makinesi Temiz Yıkamıyor Kirli Bırakıyor ise Bulaşık makinenizi açmaya çalışırken hâlâ kirli bulaşıkları bulmak kadar kaçınılmaz olan şeyler. Ve benzer şekilde, onarımı yapmak için tüm mutfağı kapatmak kadar elverişsiz olan şeyler azdır. Neyse ki, temiz mutfak gereçleri elde etmek için hayatınızı beklemeye ya da el yıkama işlemine geri dönmeniz gerekmez. Bulaşık makinesini canlandırmak için bu hızlı ipuçlarını kullanın.

Kullanım Kılavuzunu Kontrol Edin

Yanlış deterjan veya yanlış ayarlar bulaşık makinenizin işlevselliğini etkileyebilir. Diğer onarımlara başlamadan önce kullanıcı el kitabının tamamını okuyun. Bazen günlük kullanımınızı güncellemek yıkamanın kalitesini artıracaktır.

Püskürtme Kollarını Çıkarın ve Temizleyin

Bulaşık makinesinin püskürtme kolları, sert su ve sabun köpüklenmesinden dolayı etkinliklerini kaybedebilir. Bu genelde cansız temizlik ve sinir bozucu bir bitmiş ürünle sonuçlanır. Püskürtme kollarınızı çıkarıp su bağlantı noktalarını çelik tel ile tırmandırmak, birikmesini temizlemek için iyi bir yoldur. Bulaşık makinenizin tüm sprey kollarını temizlediğinizden emin olun. Bazı modellerde çanak raflarının üstünde ve altında kollar bulunur. Püskürtme kollarını sirkeye batırmak da tıkanmaya neden olan birikimi temizlemek için iyi bir yoldur.

Bulaşık makinenizin İç Kısımı Temizleyin

Yiyecek, cam ve diğer pislik bitleri drenajı engelleyebilir ve temiz bulaşıkların üzerine üflenir. Bulaşık makinenizi düzenli olarak temizlemek tıkanıklığı ortadan kaldırır ve gıdanın tekrar bulaşıklarınıza sıçramasını önler. Çoğu durumda, bulaşık makinesinin iç kısmını silmek, aşırı yağmuru temizlemek için yeterlidir.

Bulasik makinenizin zeminde büyük miktarda moloz görürseniz, kanalizasyon borularını ve tuzaklarını temizlemeniz gerekebilir. Enkazı elle veya bezle kazarak bu alanları temizleyebilirsiniz. Fazla yiyecek bittikten sonra, bulaşık makinenizi bulaşık makinesinde yıkamadan önce birkaç kez çevirin.

Deterjan Kutusunu Temizle

Kırılmış veya sıkışmış bir sabun dağıtıcısı, birkaç kez yıkandıktan sonra bile kalıntı veya yiyecek artıklarını temizlemeyecektir.

Birçok durumda, sabun tortusu, dağıtıcı kapının açılması etrafında birikir ve kapanmasına neden olur. Görünür birikimi gidermek için bir Brillo Tablası veya bulaşık havlu kullanın. Sabunluk kapılarında açmak için motorlar veya yaylı zamanlayıcılar kullanılır. Kapınız birkaç devirden sonra açılmıyorsa, teknisyene kapıyı kontrol ettirin. Daha eski Sabunluk kapıları zamanla arıza gösterebilir. Dağıtıcı bir kapının değiştirilmesi normalde düşük maliyetlidir.

Giriş Su Valfini Temileyin

Bulasik makinenizin giriş valfi birim su seviyelerini kontrol eder. Çok az su, sıkışmış çöpü çıkarmaz; öte yandan fazla su sıkışır ve dökülür. Bulaşık makinenizi çalıştırıp sonra su seviyesini kontrol ederek giriş valfinizi kontrol edebilirsiniz. İdeal olarak, su valfinizin şamandırasının hemen altında olmalıdır. Bulaşık makinenizin çalışmaya devam etmesine izin verin ve su seviyelerini tekrar kontrol edin. Çok az veya fazla su varsa, emiş supabınız arızalı veya çok düşük olabilir. Bir profesyonelin valfınızı ayarlaması veya değiştirmesi iyi bir fikirdir. DIY onarımları sel ve tıkanıklığa neden olabilir.

Dikkatinizi Çekebilir

Kilitli Çamaşır Makinesi Kapısını Açmanın Yolları

Kilitli Çamaşır Makinesi Kapısını Açmanın Yolları Çamaşır makinesi kapağınız sıkışmışsa, hızlı bir düzeltme bulmanız gerekir. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi