Home / Beyaz Eşya / Bulaşık Makinesi Suyu Neden Boşalmıyor ?
Bulaşık Makinesi Suyu Neden Boşalmıyor

Bulaşık Makinesi Suyu Neden Boşalmıyor ?

Bulaşık Makinesi Suyu Neden Boşalmıyor sorusu Bulaşık makinenizin boşalmadığını keşfetmek hoş değil. Sular altında bir mutfak genellikle boşaltma problemlerinin ilk ve en kötü belirtisidir. Birkaç olası nedeni vardır, bunların bazıları kolayca sabitlenebilir veya engellenebilir. Için sorunları gidermek , bulaşık makinenizin motoru nasıl çalıştığını bilmek gerekir. Doğrudan tahrik motorları, tüm döngüler boyunca aynı yönde ilerlemektedir. İleri geri döndürme motorları, suyun bulaşık makinesinden dışarı atılmasına yardımcı olmak için ters yönde durur ve sonra döner.

Bulaşık Makinesi Neden Boşaltmaz ?

Bulaşık Makinesi Suyu Neden Boşalmıyor Bazı basit ve karmaşık olan birçok şey, bulaşık makinenizin drenaj sorunlarına neden olabilir. Makineniz arızalı ileri geri hareket eden bir motora sahipse, bu soruna neden olabilir. Bu çözümlenmesi daha karmaşık konuların biridir.

Sorun yeni bir çöp toplama işlemini yaptıktan kısa bir süre sonra başlıyorsa, çözüm basit olabilir. İmha işleminin gerçekleştirilebilmesi için nakavt tapasını kaldırmanız gerekir. Fiş çıkmazsa, bulaşık makinesinin boşalmasını önleyecektir. Kontak fişinin çıkarılması sorunu çözmeli.

Tıkanmış bir boşaltma, bulaşık makinesinin lavabo ile aynı boşaltmayı kullandığı suçlu olabilir. Bu sorunun belirteci bir bulgusu, bulaşık makinesi çalışırken lavaboda kabarcıklar yaşıyor. Bir dren temizleyicisi kullanmayı deneyin veya lavabonun altındaki boruları sökün ve elle temizleyin.

Bulaşık makinesinde lavaboya bağlanmak için bir hortum kullanılıyorsa, hortum tıkanmış veya hasar görmüş olabilir. Lavabonun altında başka şeyler tamir ederken bu hortumu kontrol etmek kötü bir fikir değildir.

Bulaşık makinesinin sepeti yiyecek veya sert su birikintileriyle tıkanmışsa. Sepeti çıkarmak zor değil, ancak hafif dokunuş ve sabır gerektiriyor. Sepeti dikkatle kaldırdıktan sonra, bunun bir sorun olup olmadığını anlayabileceksiniz. Boşaltmayı engelleyen malzemeleri görmek ve koklamak mümkün olacak. Parçaları bükmemeye veya kırmamaya dikkat ederek parçaları silerek öpleri çıkartabilirsiniz. Malzeme çıkarıldıktan ve sepet tekrar bir araya getirildiğinde, bulaşık makinesinin düzgün şekilde boşaltılması gerekir. Öte yandan, basket takım görünüyorsa ve oldukça temiz kokuyorsa, muhtemelen bunun sebebi bu değildir.

Şimdi Sıradaki ne ?

Tüm bu olasılıkları araştırdıysanız ve yine de sorunun kaynağını bulamadıysanız; bir uzmanı aramanın vakti gelmiş olabilir. Bu daha fazla paraya mal olur, ancak sizi evinize yapılan su hasarını onarmak veya yeni bir bulaşık makinesi almak gibi daha yüksek masraflardan kurtarabilir.

Drenaj Sorunlarını Önleme

Bunun ilk etapta olmasını önlemek için yapabileceğiniz bazı önleyici bakım görevleri vardır:

Bulaşık makinesini çalıştırmadan önce bir veya iki dakika sıcak su dökün. Bu, borularda biriken gıda kalıntılarını ve  çıkarılmasına yardımcı olacaktır.
Sert suyunuz olduğunu biliyorsanız, boruları temiz tutmak için düzenli aralıklarla bir drenaj temizleyicisi kullanmak isteyebilirsiniz.

Sepeti temiz tutmak için sirke, bulaşık makinesinden ayda bir kez çalıştırın.
Tıkanık materyallerin birikmesi için ara sıra sepeti kontrol edin.
Bulaşık makinenizi tanımak ve düzenli bakım yapmak, uzun vadede çok fazla para kazandırabilir ve genel bir felaket yaşanmasını önleyebilir.

Dikkatinizi Çekebilir

Kilitli Çamaşır Makinesi Kapısını Açmanın Yolları

Kilitli Çamaşır Makinesi Kapısını Açmanın Yolları Çamaşır makinesi kapağınız sıkışmışsa, hızlı bir düzeltme bulmanız gerekir. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi