Home / Beyaz Eşya / Bulaşık Makinesi Su Alıyor Yıkama Başlamıyor

Bulaşık Makinesi Su Alıyor Yıkama Başlamıyor

Bulasik makinenizin doldurulma nedeni ile yıkamamasının birkaç olası nedeni vardır.

Bulaşık Makinesi Su Doluyor Ama Yıkamıyor

Bulaşık makinenizin doldurulması için birkaç olası nedeni vardır, ancak yıkamamaktadır. Küçük bir bilgi birikimi ve çok fazla güven ile bulaşık makineniz hiçbir zaman iyi çalışmayacaktır. Kontrol etmeniz gereken şeyler nispeten kolaydır ve bulaşık makinenizi tekrar daha hızlı kullanmanızı sağlamanın yanı sıra çok zaman ve para kazandıracaktır!

Yeniden Açıp Kapatınız

Evet, bilgisayarlar ve cep telefonları için iyi bilinen bu çözüm de bulaşık makinesinde çalışıyor. Çıkarın, 30 saniye bekleyin ve tekrar takın, sonra tekrar deneyin. Bazen cihaz sıfırlanır ve tekrar mükemmel çalışır.

Püskürtme kolu

Bulaşık makinenizin tabanında, dönerken suyu püskürten uzun, genellikle bir plastik parça bulunur. Buna sprey kolu denir. Nasıl çıkarılacağına ilişkin el kitabınıza bakın. Genellikle, ortasında vidalanan bir başlık var. Çıkarıldıktan sonra altındaki küçük kutuyu temizlemek için ıslak / kuru bir boşaltma veya ellerinizi kullanın. Çoğu zaman, burada yiyecek, fazla deterjan ve kiri sıkıştırabilir ve bulaşık makinenizin düzgün çalışmasını önler.

Su Giriş Vanası

Bulaşık makinenizden gelen gürültülü bir ses duyarsanız, genellikle su giriş valfidir. Bu valf, suyun makineye gitmesini sağlar. Başlamadan önce makinenin fişini çekin ve su girişini kapatın. Daha sonra, vananın bulunduğu yer için bulaşık makinenizin el kitabına bakın. Genellikle, sağ alt veya sol tarafta bulunur. Ana su hattını, kauçuk boruyu ve ona bağlı iki kabloyu göreceksiniz. Bu parçaları çıkarın ve bulaşık makinesinin düzgün şekilde çalışmasını engelleyen enkazın temizlenmesi gereken bir ekran bulacaksınız.

Su Seviye Şamandıra Anahtarı

Şamandıra şalteri, bulaşık makinesinin duvarı içinde küçük şamandıra gibi çalışır ve ne kadar su girebileceğini ve makineyi terkettiğini izler. Bir kez daha konumuyla ilgili el kitabına başvurun, ancak genellikle bulaşık makinesinde bulunur. Bazen sıkışan veya pozisyonuna sıkışan ve suyun işini yapmasına izin vermeyen plastik bir silindir. Sıkışmamışsa, arızalı olabileceğinden değiştirmeyi deneyin.

Pompa Motorunu Çalıştırın

Diğer çözümler sorununuzu çözmediyse, yeni bir motor siparişi vermek isteyebilirsiniz. Makineyi çıkardıktan sonra, su bağlantısını kesin, duvardan çekip arkasına yaslayın. Motor tipik olarak alt tekme plakasının veya erişim panelinin arkasındadır. Paneli çıkarmak için vidaları çıkarın. Pompa ve motor montajına ulaşmak için su giriş valfi için sökülen püskürtme kolunu ve valfleri ve kabloları sökün. Şimdi yeni bir tane bırakabilir ve tersine koymak için sökme siparişini tersine çevirebilirsiniz.

Bulaşık makineniz şimdi çalışır durumda olmalıdır. Değilse, bir tesisatçı ya da onarım uzmanını aramamız gerekebilir.

Dikkatinizi Çekebilir

Kilitli Çamaşır Makinesi Kapısını Açmanın Yolları

Kilitli Çamaşır Makinesi Kapısını Açmanın Yolları Çamaşır makinesi kapağınız sıkışmışsa, hızlı bir düzeltme bulmanız gerekir. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi