Home / Beyaz Eşya / Bulaşık Makinesi Neden Su Isıtmıyor
Bulaşık Makinesi ısıtma

Bulaşık Makinesi Neden Su Isıtmıyor

Bulaşık Makinesi Neden Su Isıtmıyor Bulaşık makineniz suyunu düzgün şekilde ısıtmazsa fark etmenizi kolaylaştıracak birkaç semptom fark edersiniz – yıkama programının sonunda bulaşıklarınız temiz olmayacak ve kuru olmayacaktır. Sıcak su eksikliği birkaç farklı nedenden dolayı ortaya çıkabilir ve sorun aynı zamanda bulaşık makinenizin modeline ve sıcak veya soğuk su kaynağına sığdırılıp doldurulmadığına bağlıdır.

Maalesef bu tip bir arıza için hızlı bir düzeltme yapılmamakta ve yedek parça gerekli olacaktır. Kendinizi gidermek ve onarmak için bazı nedenlerin bulunduğunu belirtti.

Isıtma elemanı

Bulaşık makinesinin sıcak ya da soğuk suyun içine sýçramasýna bakılmaksızın, bulaşık makinesinin su sıcaklığın kontrol etmek ve yardımcımla olmak için kullanılan bir ısıtma elemanı arızası

Isıtma elemanı genelde bulaşık makinesinin çok güvenilir bir bileşeni olmasına rağmen, yanabilir veya bir elektrik / kablo arızasından zarar görebilir.

Bir multimetreniz varsa ısıtma elemanınızın 15-30 ohm arasında bir yerde okunması gereken direncini ölçebilirsiniz. 30’un üstünde bir okuma, elemanın arızalı olduğu ve değiştirilmesi gerekeceği anlamına gelir. Direnç okuması uygunsa, kablolama ve kontrol panelinde hasar olup olmadığını kontrol edin.

Yedek bir ısıtma elemanı çok pahalı değildir ve ellerinizi kirlettiğiniz konusunda rahat ediyorsanız, parçayı basit bir araç setiyle değiştirmek oldukça basittir.

Termostat

Termostat, bulaşık makinenizin suyu ısıtmasına neden olan diğer bileşen. Bulaşık Makinesi Neden Su Isıtmıyor Termostatın işi, bir yıkama programı boyunca su sıcaklığını düzenlemektir. Eğer arızalıysa, bulaşık makinesinde suyun gerekli sıcaklığa ulaşması için ısıtma elemanını ne zaman açıp kapatacağını “bilmeyecektir”.

Isıtma elemanı gibi, arızanın kaynağının olup olmadığını belirlemek için termostatı bir multimetre ile test edebilirsiniz. Neyse ki, yerini almanız gerekiyorsa, bulaşık makinesinin altına bulacağınız için erişebileceğiniz tek gerçek güçlük çok ucuz bir püf noktasıdır.

Sıcak veya Soğuk Tesisat ?

Hemen hemen tüm bulaşık makinelerinde soğuk su tedarikini ve ısıtma suyunu dahili olarak kullanabilirken, birçok kişi bulaşık makinesini modelleri izin veriyorsa sıcak su kaynağına bağlar; çünkü daha enerji verimli ve ucuz olabilmektedir (özellikle soğuk / -düşük program).

Bulaşık makinesini soğuk su kaynağına bağladıysanız, arızalı bir ısıtma elemanı veya termostat suyun ısınmasına neden olabilir.

Sıcak bağlanıyorsanız, bulaşık makinesinde ve başka yerde değil aslında bir sorun olup olmadığını kontrol etmek için su kaynağını kontrol etmeye değer. Bulaşık makinesinin kendisinin suyu istenen sıcaklığa ısıtıp azaltmadığını görmek için en sıcak yıkama programını çalıştırmayı deneyin.

Yan not olarak, bulaşık makinenizi sıcak su kaynağına bağlarsanız, maksimum su sıcaklığını aşmamaya özen göstererek çalıştırma talimatlarına dikkat etmeye değer. Birçok modern model de, makineye giren suyun zaten sıcak olup olmadığını tespit eder ve yıkama döngüsünün süresini buna göre kısaltır ve bu da alt par temizlemeye neden olabilir.

Dikkatinizi Çekebilir

Kilitli Çamaşır Makinesi Kapısını Açmanın Yolları

Kilitli Çamaşır Makinesi Kapısını Açmanın Yolları Çamaşır makinesi kapağınız sıkışmışsa, hızlı bir düzeltme bulmanız gerekir. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi