Home / Beyaz Eşya / Bulaşık Makinesi Nasıl Kurulur ?

Bulaşık Makinesi Nasıl Kurulur ?

Bulaşık Makinesi Nasıl Kurulur ?  Hiç bir zaman sahip olmamış bir mutfakta bulaşık makinesini kurmak dikkatli bir planlama gerektirir. Su, güç ve drenaja ek olarak, mutfak trafiği paternleri ve alan gereksinimleri gibi düşünülecek tasarım konuları da vardır. Yolun aşağısındaki sorunlardan kaçınmak için, yeni bulaşık makinenizi – özellikle nasıl ve nerede takacağınızı – düşünün.

Bir Yer Seç

Daha uzak bir bulaşık makinesini standart bir kurulumdan hareket ettirirsiniz, ne kadar az kullanışlıdır ve malzeme ve işçilik açısından daha maliyetlidir. Bu nedenle, çoğu yönden bulaşık makinesi için ideal bir yer, mevcut su ve boşaltma hatlarına kolay erişilebilen bir tarafta veya mutfak lavabosunun diğer tarafındadır. Aslında, bu iki nokta o kadar çok arzu edilir ki, yeni cihaz için yer açmak için genellikle hareket halindeyken veya en azından küçülen kabin alanıyla daha iyi olursunuz.

En iyi ikinci yer, çarpışan kapılar veya engelleme yolları gibi bir tasarım sahte pas yapmadan mümkün olduğu kadar lavaboya yakındır. Sıhhi tesisat daha karmaşık olmasına rağmen, bir başka uygun yer, lavabonun hemen arkasında veya karşısında bir adadır.

Alan Aç

Tezgahın altında oluşturmanız gereken açılış boyutunu belirlemek için bulaşık makinesi için kullanıcı el kitabını okuyun. Halen alışveriş aşamasındaysanız, çoğu büyük üreticinin web sitelerinde kaba boyutları vardır. Bu bilgilerle donatılmış olarak, boyut için farklı yerleri deneyebilir, daha sonra kurulumdan önce çerçeveli ve hazır alana sahip olabilirsiniz. Akılda tutulması gereken birkaç şey, bulaşık makinesinin altındaki düz zemin kaplama, montaj braketlerini takma ve belki de bazı ekstra yalıtım, özellikle gürültü sorunlara neden olabilir veya sıcak ve buharlı bulaşık makinesini buzdolabının yanına koymayı planlıyorsanız .

Bağlantıları Yap

Bir bulaşık makinesinin çalışması üç yardımcı bağlantı gerektirir. Elektrik bağlantısı çoğunlukla, lisanslı bir elektrikçi tarafından devre kesici panelden çalıştırılan 15 veya 20 amperlik özel bir hattır. Bazı bulaşık makineleri fişe takılı iken, diğerleri doğrudan cihaza bağlı. Temiz su, ideal olarak ayrı bir kapatma vanasıyla, çelik örgülü esnek hortum veya ev tipi su kaynağına bağlı sert bakır boru aracılığıyla bulaşık makinesine girer.

Kirli su, bulaşık makinesinin arasına yerleştirilmiş esnek bir hat ve lavabonun altındaki uygun bir bağlantı vasıtasıyla, çöp atma tertibatının üzerine veya lavabonun içine giren drenaj hattına takılması gibi bir pislik ile boşaltılır. Bazı alanlarda, bina kodları kanalizasyon ve bulaşık makinesinin boşaltma hattı arasında doğrudan bir bağlantı oluşmasını engellemek için hava boşluğu adı verilen bir cihaz gerektirir.

Güvenli Bir Şekilde Bağlayın

Çoğu bulaşık makinesinde, kabinin veya tezgahın altına güvenli bir şekilde vidalanacak şekilde tasarlanmış bir çift montaj braketi bulunur. Bazı modellerde, braketleri bulaşık makinesinin kabinin yanına yerleştirmek de mümkündür.

Bir taş tezgahı durumunda, montaj noktalarını epoksi yapıştırıcı ile doğrudan taşa takmak için uygun kitler vardır, veya bunun yerine bulaşık makinesinin ağzının üst kısmına dar bir tahta veya metal şerit takılır. Hangi yöntemi seçerseniz seçin, bu önemli yükleme adımını atlamayın. Tamamen dolu bir bulaşık makinesi, muhafazasından öne doğru yönlendirildiğinde her türlü hasara neden olabilir.

Dikkatinizi Çekebilir

Kilitli Çamaşır Makinesi Kapısını Açmanın Yolları

Kilitli Çamaşır Makinesi Kapısını Açmanın Yolları Çamaşır makinesi kapağınız sıkışmışsa, hızlı bir düzeltme bulmanız gerekir. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi