Home / Beyaz Eşya / Bulaşık Makinesi Koku Giderme
Bulaşık Makinesi Koku yapması

Bulaşık Makinesi Koku Giderme

Bulaşık Makinesi Koku Giderme Bulaşık makinesinin kokusu varsa ne yapmalı?
bulaşık makinesi birçok kişi sayesinde büyük bir iş yükü ve büyük bir zaman tasarrufu yarar. Makinenin sepette kirli bulaşıkları temizleyerek, deterjan ekleyip başlatma düğmesine basın ve plakaların belirli bir süre sonra, bardak, tencere ve çatal bıçak köpüklü vardır. Sadece zaman zaman yoksa bu nahoş koku öylesine tamamen temiz yemekleri eşleşmiyor olurdu.

Bulaşık makinesi kokuyor

Ancak kokular nereden gelir ve kokuları bulaşık makinesinden nasıl çıkarabilirsiniz?

Neden makine kokuyor

Zamanla, gıda artığı kaynaklı her bulaşık makinesinde çökelti oluşur. Çok onun ekranında, aynı zamanda çatal kaşık sepetinin içinde ve hortumlar gıda parçacıkları birikebilir etmektir. Bazen bunlar, örneğin yoğurt bardaklarından gelebilen kağıtla karıştırılır. et, sebze hurda, pirinç tanelerinin & Co küçük parçalar daha sonra bir zaten temizlenmiş yemekler temizlik şüphe yapar.

bu hoş olmayan kokuya yol açan Kirli tabaklar ve tencereler, sarımsak açısından zengin besinler hangi üzerinde ve onun önünde Juniors geçenlerde küflü okul Ekmek bulaşık makinesinde kötü kokulara neden olabilir yemek kutusu, Ama.

Bulaşık makinesinde hoş olmayan kokular

Sen de tanıyor musun Son Schnitzel yemeğinden sonra yalnız ve mutfak tezgahında yarım limon bıraktı. Fakat bundan sonra tekrar olmayacak, çünkü bundan böyle sarı narenciye için en uygun yeniden kullanıma sahip olursunuz. Sadece sıkıştırın ve daha sonra kutuyu bulaşık makinenizin çatal-bıçak sepetine koyun. Normal yükte bir ila iki koş, hoş olmayan kokuyu öldürmek için yeterli olmalıdır.

Bu arada, limon suyunu temizlik için harika kullanabilirsiniz. Yarım fincan sirke varsa benzer bir sonuç elde edebilirsiniz.Makinenin zemine dağıtın ve daha sonra kirli tabaklarla her zamanki gibi geçirin. Sirke sadece hoş olmayan kokuları satmakla kalmaz aynı zamanda herhangi bir tortuyu temizlemeye de yardımcı olur. Ayrıca bulaşık makinesinin tabanına dağılmış iki kaşık soda, etkisiz hale getirebilir. Makineyi temizledikten sonra tozun doğrudan uygulanması en iyisidir. Çıkartılması gerekmez, bir sonraki kullanımda yıkanır.

Bulaşık makinesinde koku önleme

Aileler, bulaşık makinelerini günde en az bir kez kullanıyorlar. Ancak bekarlar ya da emekliler genellikle bu kadar kirli bulaşıkları bir araya getirmiyorlar; Makine henüz dolu değilse bile, kokuşmuş koku bırakmayacağı için daha sık çalıştırın. Yemeksiz, muhtemelen sirke veya limonlu, iki kere çalıştırmak önleyici olarak kullanılabilir.

Yemeklerin yerine bulaşık makinesi iyice temizlenir. Eko tasarruf programları genellikle mantıklı ve çevremizi korumakla birlikte, oldukça düşük sıcaklıklar tortuları ve sonuç olarak çirkin kokuları teşvik edebilir. Bu nedenle, en azından tekrar tekrar, yüksek bir sıcaklıkta bulaşık makinesini çalıştırmalısınız. Ve başka önemli bir ipucu: Ayda en az iki kez, boşaltma süzgecini ve çatal bıçağı sepetini çıkarın ve bu parçaları iyice temizleyin.

Artıkların çoğu burada toplanıyor ve bunlar kötü kokuların ana suçlu. Her 2 – 3 ayda bir özel bir temizleyici ile bulaşık makinesinde çalışmak da yararlıdır. Bulaşık makinesinde kokuları önlemek için çok önemlidir, özellikle kirli bulaşıkları daha önce yıkayın.

Bulaşık makinesindeki bazı kokular hoş olmayan – basit ev ilaçlarıyla hızlı ve kolay bir şekilde çıkarılabilirler.

Dikkatinizi Çekebilir

Kilitli Çamaşır Makinesi Kapısını Açmanın Yolları

Kilitli Çamaşır Makinesi Kapısını Açmanın Yolları Çamaşır makinesi kapağınız sıkışmışsa, hızlı bir düzeltme bulmanız gerekir. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi