Home / Beyaz Eşya / Bulaşık Makinesi Neden Kirli Bırakır

Bulaşık Makinesi Neden Kirli Bırakır

Bulaşık Makinesi Neden Kirli Bırakması Bulaşık Makinesi Neden Kirli Bırakır Sıklıkla karşılaştığımız bu gibi sorunlarda öncelikle müşterilerimizin kontrol edecekleri bir kaç noktada bilgi aktarmak isterim.

Bulaşık makinesi temiz yıkamıyor

Bulaşık Makinesi Neden Kirli Bırakır Bulaşık makinesinde tabak, bardak, tencere gibi eşyaları sıralarken dikkat edilmelidir. Eğer püskürtme kollarının hareket etmesini engelleyen bir sorun var ise iyi yıkama olmayacaktır. Bunun yanında cihazınızın markasına ve modeline bağlı pek çok şeyde neden olabilmektedir. bulaşık makinesi temiz yıkamıyor

Bulaşık Makinesi Temiz Yıkaması

Öncelikle bulaşık makinesinin deterjanını kaliteli olanlardan seçin. Makinenizin ayarını deterjan ayarlama fonksiyonu varsa, kullandığınız deterjanın türüne göre ayarlayın.  Makinenizin kullanma kılavuzunu mutlaka okuyun. Şebeke suyunun değişmesi veya farklı bir şehre taşınmanız halinde, makinenizin sertlik ayarını yenileyin,

Bulaşık Makinesi Neden Kirli Bırakır sebeplerinden kullandığınız suya uygun deterjan, tuz ve parlatıcı kullanın. Makinenizin daha parlak yıkaması ve daha iyi kurutma için mutlaka parlatıcı kullanın. Makinenizin temizliğini ihmal etmeyin. Ortalama 5 – 6 yıkamada bir makinenizin filtrelerini temizleyin. Bulaşıkları kurutmalı programda yıkayın.   Bulaşık Makine Temiz Yıkamıyor

Bulaşık Makinesi İyi Temizlemiyor

Bulaşıkların yıkanması sonrasında hala leke kalıyorsa, kullandığınız parlatıcısını miktarını artırın.  Plastik ve teflon ürünlerde leke kalması normaldir. Bulaşık makinesine bulaşıkları, kullanma kılavuzunda belirtildiği şekilde yerleştirmeye özen gösterin. Makinenize bulaşıkları yerleştirdikten sonra, su pervanelerinin serbestçe dönüp dönmediğini kontrol edin.

Bulaşıkları yüksek sıcaklıkta yıkayın. Deterjanınızı, üreticinin tavsiye ettiği koşullarda muhafaza etmeye özen gösterin. Bulaşık makinenizde, elde bulaşık yıkamaya yarayan deterjanlar kullanmayın. Makinenizin temiz su ve pis su bağlantılarını mutlaka yetkili servise yaptırın ve doğru bağladıklarından emin olun. Ayrıca pis su giderinin akıntısının ve suyun rahatça akıp akmadığını kontrol edin.  Bulaşık Makinesi İyi Temizlemiyor

Pis su borusunun bükülmemesini ve en kısa yoldan pis giderine ulaşmasını sağlayın. Bulaşıkların üzerinde, yıkama sonrasında köpük varsa kullandığınız deterjan miktarını azaltın. Deterjanlar nemli olmamasına dikkat edin. Nemli deterjanı kesinlikle kullanmayın. Makinenizin deterjan gözünün yıkama sırasında açılıp açılmadığını kontrol edin.

Bulaşık Makinesi Leke Bırakıyor

Makineye yerleştirdiğiniz bulaşıkların, deterjan gözünün açılmasını engellemeyecek şekilde yerleştirildiğinden emin olun. Makinenin parlatıcı haznesinin kapağını kapatmayı unutmayın. Parlatıcıya hazneye dökerken, makinenin içine taşmamasına özen gösterin.

Bulaşık makinenizin yerleştirilmesi esnasında, terazisinin doğru olmasına, ayaklarının sağlanmamasına ve makinenin eğimli durmamasına dikkat edin. Makinenin sepetlerini aşırı bulaşıkla doldurmayın. Suyun bulaşıklar arasında rahatça dolaşabilecek şekilde boşluk kalmasına dikkat edin. Bulaşık Makinesi Leke Bırakıyor

Arızaya düşen motorunuzda kondansatörün arızalanması bulaşık makinesi motorunu zayıf düşürecek veya yavaş çalışmasına neden olacaktır. Bu da cihazınızın performanslı çalışmasına engel teşkil etmektedir.

Bu durumda mutlaka bir teknik servis çağırmanız gerekmektedir. Ana sirkülasyon motoru sıkışmış olabilir yada arızaya düşmüş olabilir. Bu durumda da sizlerin yapabileceğiniz bir servis yardımı almanızdır.

Bulaşık Makinesi Neden İyi Yıkamaz

Bulaşık makinenizin filtrelerinin kontrol mutlaka sıklıkla yerine getirmelisiniz. Bunun yanında püskürtme kollarınızda temizliği önemlidir. Bulaşık makinenizi en az ayda 2 defa boş iken çalıştırmalı dezenfekte olmasını sağlamalısınız. Dış yüzey temizliğinde sert cisim temizliğinden kaçınmalısınız. Sirkeli su ile yumuşak bir bez yardımı ile temizliğini yapabilirsiniz.

Sizlerin başa çıkamadığınız su boşaltmıyor, su almıyor, ses yapıyor, içinden ses geliyor gibi durumlarda cihazlarınıza etkili çözümleri bizleri arayarak sağlayabilirsiniz. Aralıksız kaliteli çalışmalarımız gece ve gündüz devam etmektedir.

Dikkatinizi Çekebilir

Kilitli Çamaşır Makinesi Kapısını Açmanın Yolları

Kilitli Çamaşır Makinesi Kapısını Açmanın Üç Yolu Çamaşır makinesi kapağınız sıkışmışsa, hızlı bir düzeltme bulmanız …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Servis Çağrı Merkezi