Home / Beyaz Eşya / Neden Bulaşık Makinesi Filtresini Temizlenir
Neden Bulaşık Makinesi Filtresini Temizlemeniz Gerekiyor

Neden Bulaşık Makinesi Filtresini Temizlenir

Neden Bulaşık Makinesi Filtresini Temizlemeniz Gerekiyor Bulaşık makineniz kokuyor mu? Yıkandıktan sonra yemeklerinizde biraz yiyecek buluyor musunuz? Yemekleriniz cesur mu hissediyor? Onarım çağırmadan önce veya Whirlpool’a öfkeli bir mektup yazmadan önce eyalet temsilcinize bilgi vermeden önce filtrenizi temizlemeyi deneyebilirsiniz.

Bulaşık Makinesi Filtresi

Günümüzdeki çoğu bulaşık makinesi, küvetin altına oturan silindirik, çıkarılabilir bir filtreye sahiptir. Bu, son zamanlarda çok daha az rastlanan bir tasarım olan eski modellerde bulunan sert yiyecek öğütücüden farklı. Öyleyse devam edin ve hangisini kontrol edin – bekleyeceğiz.

büyük gıda parçacıklarını yakalayan ve bulaşık makinesinin su boşaltmasını tıkayan bir çıkarılabilir ekran filtresi. Çoğu bulaşık makinesinde, yarım saat yönünün tersine çevirerek kolayca çıkartabilirsiniz.

Bulaşık makinasi filtresi nasıl temizlenir

Bu basit parçanın neden bu kadar sefalet yarattığının tasarımıyla pek ilgisi yoktur. Sadece anlamıyla vardır dört adım yerine yaygındır bulaşık için göreve. Ayrıca, cihazla birlikte gelen dokümanlar, nasıl yapıldığı ve ne sıklıkta olduğu konusunda oldukça nettir, ancak bu Amerika’dır – çürümüş kılavuzlar okumuyoruz. Geçen yıldan itibaren Bulaşık makinenizin temizliği makalemizdeki en iyi açıklamaya sadece bakınız .

Bulaşık Makinesi Bakım ve Temizliği

büyük miktarda gıdayı parçalayan bir sert öğütücü (bazen macerator olarak adlandırılır) aracılığıyla filtrasyonu gerçekleştirdiler. Bu cihaz gıdayı yakalamak yerine ezdiğinden hiçbir şey temizleme konusunda endişelenmenize hiç gerek kalmadı.Şimdilik, muhtemelen neden sert yiyecek öğütücü ile bir bulaşık makinesi almamanız ve kendinizi bir filtre temizleme sorunundan kurtarmanız gerektiğini merak ediyorsunuzdur. Peki, trade-off gürültü seviyesidir.

Bu şekilde düşünün: temel olarak lavabonuzun altında bulunan çöp atma işlemiyle aynı şekilde çalışır ve bunun ne kadar yüksek olduğunu bilirsiniz. Hatta en iyi yalıtımlı bulaşık makinaları, sert bir gıda imha edicisinin gurultusu ve mırıltısını tamamen etkisiz hale getiremez.

Son yıllarda daha sessiz bulaşık makineleri için tüketici talebi arttı – eğer bir tanesiyle alışveriş yapıyor olsaydınız, muhtemelen desibel seviyelerinin kopyada belirgin olarak yer aldığını fark ettiniz. Üreticiler bu ihtiyacı karşılayacak yeni modeller geliştirdikçe daha fazla filtre ve daha az değirmen göreceğiz.

Dikkatinizi Çekebilir

Kilitli Çamaşır Makinesi Kapısını Açmanın Yolları

Kilitli Çamaşır Makinesi Kapısını Açmanın Yolları Çamaşır makinesi kapağınız sıkışmışsa, hızlı bir düzeltme bulmanız gerekir. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi