Home / Beyaz Eşya / Bulaşık Makinesi Filtre Temizliği Nasıl Yapılır
Bulaşık Makinesi Filtre Temizliği Nasıl Yapılır

Bulaşık Makinesi Filtre Temizliği Nasıl Yapılır

Bulaşık Makinesi Filtre Temizliği Nasıl Yapılır Bulaşık makinenizin filtresini düzenli olarak temizlemek, her döngüden sonra bulaşıkları pırıl pırıl tutmanın tek yoludur. Bulaşık makinesinde yıkanabilen bir filtre, bulaşık makinesinin dahili çalışmasının önemli bir parçasıdır. Bulaşık Makinesi Filtre Temizliği Nasıl Yapılır Sorusu Kirlerden, yiyeceklerden ve diğer temizleme parçalarından arta kalan diğer parçacıkları yakalamaktan sorumludur. Bulaşık makinenizin filtresine yiyecek ve pislik ile maruz kalmamak için ayda en az bir kere tam bir temizlik yapılmalıdır

Bulaşık Makinesi Filtre Temizliği Nasıl Yapılır

Aşağıda ki gönderi de bulaşık makinesinin filtre temizliği nasıl yapıldığı anlatılmıştır.

Bulaşık makinesini boşaltın

Boş bir bulaşık makinesi ile başlayın. Alt rafı çıkarın ve filtreyi bulun. Filtre genellikle bulaşık makinesinin tabanındadır.

Kalıntıları Bulma ve Kaldırma

Filtre bulunduktan sonra, nemli bir bez alın ve alanı temizleyin. Tüm pislikleri temizlediğinizden emin olun. Kapalı bir filtreye sahip bir bulaşık makineniz varsa, filtrenin vidalarını sökün ve içindeki çöpleri çıkarmalısınız.

Stelize edin

Filtreyi temizledikten sonra ½ fincan kabartma tozu, ½ su bardağı tuz ve 1 fincan ağartıcı karıştırın. Bu karışımı bulaşık makinesinin tabanına dökün ve bir gece bekletin. Sabahları, bulaşık makinenizi temizleme işlemini tamamlamak için bulaşık makinesinde normal yıkama yapmaya ayarlayın.

Filtreyi bir bulaşık makinesinde temizleme genellikle gözden kaçan bir görevdir. Kendinizi yeni bir durumda tutmak için bu kılavuzu kullanın.

Bulaşık Seçme

Bulaşık makineleri büyülü bir buluş. Onları kirli yağlı yemeklerinizle doldurun ve kapıyı kapatın. Daha sonra kapıyı açtığınızda temiz, pırıl pırıl parmaklarla kaplı tabaklar değiştirildi. Bunun yerine, eğlenceli bir şeyler yaparken, çaba harcamadan olur. El bulaşık yıkamak yerine bulaşık makinesini seçmek bariz bir karar gibi görünüyor.

Bununla birlikte, bu sadece doğru bulaşık makineniz varsa çalışır. Muhtemelen her gün bunu kullanan bu mutfak aletiyle uzun süre yaşayacaksınız. Tipik bir bulaşık makinesi 9-12 yıl sürecek. Kendi özel ihtiyaçlarınızı karşılayan en iyi olanı seçmelisiniz. Bulaşık makineleri kompleks ekipman parçalarıdır ve çok pahalı olabilirler. Dolayısıyla bu seçim doğru seçim için önemli. En iyi seçim yapmak için anlamanız gereken konular hakkında bilgi edinmek için okumaya devam edin.

Boyut Hususlar

Genellikle bulaşık makinesini seçerken göz önüne alınması gereken en önemli husustur. Mutfakta ne kadar büyük bir alan var? Bir bulaşık makinesine yer açmak için yeniden modellemeniz gerekecek mi? Bu, zaten mutfak dolabına yerleştirilmiş olanın yerine mi geliyor? Bu soruların cevapları, mevcut olan farklı bulaşık makinelerinin seçiminde olası seçimlerinizi azaltacaktır.

En yaygın olanı, tezgahınızın çalışma yüzeyinin altında bulunan standart 24 inç dahili bulaşık makinesidir. Ayrıca 18 inç daha ince modeller de var. Bazı modeller taşınabilir ve bir dolapta gizlenebilir. Diğerleri bir çalışma yüzeyinin üzerine oturacak kadar küçüktür. Bazıları dolap çekmecesine benzemek için bile tasarlanmıştır.

Kapasite boyutla yakından ilgili olan bir kavramdır. Açıkçası, küçük bir tezgah üstü bulaşık makinesi, yerleşik büyük modeller kadar tek bir bulama kadar bulaşık yapamaz. Bununla birlikte, her insanın bu kadar büyük kapasiteye ihtiyacı yoktur. Örneğin, bir dairede yaşayan tek bir kişi, emekli çift veya belki RV’de yaşayan küçük bir aile. Kendi ihtiyaçlarınıza dürüst bir göz atın ve kompak bir bulaşık makinesinin en iyi seçim olduğunun farkına varırsınız.

Bir Liste Yap – İki Kere Kontrol Edin
Bir başka önemli konu, modern bulaşık makinesinde bulunan birçok farklı özelliktir. Seçim aralığı ezici görünebilir. Bununla birlikte, anahtar her birini sırayla alıp anlamaktır. Ardından, ihtiyacınız olup olmadığına basitçe karar verebilir ve satın alacak özellikler alışveriş listesine ekleyebilirsiniz. Seçebileceğiniz bulaşık makinesinin bazı özelliklerinden sadece küçük bir seçim.

İç gıda öğütücüler (veya yiyecek öğütücüler) bulaşıkların içindeki yiyecek kalıntılarını parçalayıp su ile boşaltmalarına izin verin. Bu, filtreleri düzenli aralıklarla temizleme ve silmeyi gerektirmez. Bununla birlikte, bu durum onları daha gürültülü bir şekilde çalıştırıyor. Eğer zamanınızın çoğunu mutfağa harcarsanız bu bir problem oluşturabilir. Genellikle Avrupalı ​​üreticiler, gıda öğütücüler yerine filtreler kullanmaya meyillidir.

Bulaşık Makinesi Filtresi Nasıl Çıkarılır

Bulaşıkları temizlemenin birçok farklı yolu vardır ve temizlenmesi gereken birçok farklı yemek çeşidi vardır. Bu nedenle, modern cihazların çeşitli yıkama döngüleriyle birlikte birden fazla yıkama programı vardır. Bazıları özellikle çin veya cam eşyalar veya tencere, tavalar veya plastikler için tasarlanmıştır. Çeşitlilik sonsuz ve harika görünüyor. Yine, dürüst olmaya çalışın ve bu programların tümünü seçme ve işletmeyi öğrenmek için gerçekten zaman ve çaba harcayıp harcayacağınıza karar verin. Veya sadece temel ağır veya hafif yıkama programlarına bağlı kalacaksınız ve gerisini dokunmadan bırakacaksınız? Onları kullanmayacaksanız neden onlara para verirsiniz?

Hangi türden bulaşık bulursanız olun, hepsi su ve güç kullanıyor. Bunların kullanımını en aza indirmek akıllıca bir harekettir. Bunu yapmanın en iyi yolu, bulaşık makinenizi her zaman tam bir bulaşık yıkama makinası ile çalıştırdığınızdan emin olmaktır. Bu, israfı önler ve cihazı ne kadar çok kez kullandığınızı azaltır. Modern bulaşık makinesinin, bir yılda su ve güce ne kadar para harcayacağınızı söyleyebileceğiniz hükümet tarafından onaylanmış ‘EnergyStar’ derecelendirmeleri vardır. Bu, en ekonomik karar vermek için modelleri karşılaştırmak için harika bir yoldur.

Bulaşık Makinesi Filtresi Sirke İle Nasıl Temizlenir

Kullanabileceğiniz daha birçok özellik var ancak endişelenmeyin. Araştırmalarınızı çevrimiçi yapın, öğrenin ve bunları nasıl kullanacaksınız. Onları anladığınızda hiçbiri zor değildir. Biraz çaba sarf ederseniz, ‘gecikmeli başlatma’, ‘toprak sensörleri’ ve ‘entegre edilmiş kapılar’ gibi konulardan çok yakında emin olabilirsiniz.

Artık bulaşık makinesini seçmenin bazı tehlikelerini bilirsiniz, bu tuzaklardan kaçınabilir ve en iyi sonucu alırsınız. Oraya çıkın ve kendi gereksinimlerinize uyan en iyi bulaşık makinesini alın. Lavabodan uzakta hayatın keyfini çıkarın!

Dikkatinizi Çekebilir

Kilitli Çamaşır Makinesi Kapısını Açmanın Yolları

Kilitli Çamaşır Makinesi Kapısını Açmanın Yolları Çamaşır makinesi kapağınız sıkışmışsa, hızlı bir düzeltme bulmanız gerekir. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi