Home / Beyaz Eşya / Bulaşık Makinesi Çocuk Emniyeti (kapı kapak kilidi)

Bulaşık Makinesi Çocuk Emniyeti (kapı kapak kilidi)

Çocuk Emniyeti Önemi

Bulaşık Makinesi Kapağın Açılması  

Tutacak yuvasını tutunuz ve kapağı açmak için tutacağı çekiniz. Makine ! Bu nedenle yıkama sırasında kapağı açarken çok dikkatli olunuz.

Bulaşık Makinesi Kapak Kapatılması

Makinenin sepetlerini içeri sürünüz.Kapağın oturma sesini duyuncaya kadar bastırınız.

Ezilme tehlikesi! Kapağın kilit bölmesine elinizi sokmayınız.

Çocuk Güvenliği Çocuk Emniyeti

Çocukların bulaşık makinesi kapağını açmamaları için çocuk kilidini kullanınız. Kapağı kilitlemek için tutacak içindeki sürgüyü sağa doğru itiniz.  Kapağı açmak için tutacak içindeki sürgüyü sola doğru itiniz.

Children washing dishes together
Children washing dishes together

Güvenlik Tavsiyeleri ve Uyarılar

Evdeki Çocuklarımız

Sekiz yaşından küçük çocuklar devamlı kontrol altında olsalar bile cihazdan uzak tutulmalıdır. Çocuklar ancak sekiz yaşından itibaren cihazı güvenle kullanabilmeleri için gerekli bilgiler verildikten sonra yanlarında onları kontrol eden bir büyük olmadan bulaşık makinesini çalıştırabilirler. Bu arada çocuklara hatalı kullanım sonucunda ne gibi tehlikelerin ortaya çıka‐ bileceği anlatılmalıdır. Çocuklar cihazı yanlarında bir büyük olmadan temizleyemez ve bakımını yapamazlar.  Bulaşık Makinesi Çocuk Emniyeti Önemi

Bulaşık makinesinin çevresindeki çocuklara dikkat ediniz. Çocukların makine ile oynamalarına izin vermeyiniz. Bu sırada çocuklar saklanmak amacıyla bulaşık makinesinin içine girip kilitli kalmaları tehlikesi de vardır!
Otomatik kapak açma (modele göre) devrede ise makine kapağının açılma alanında küçük çocukların bulunmamasına dikkat edi‐ niz. Kapak arızalanırsa yaralanma tehlikesi olabilir.

Boğulma tehlikesi! Çocuklar ambalaj malzemeleri (örn. folyo gibi) ile oynarken başlarına geçirebilir ve boğulabilirler. Ambalaj malzemelerini çocuklardan uzak tutunuz.

Çocukların deterjanla temasını engelleyin! Deterjan çocukların ağızlarında ve boğazlarında yaralara sebep olabilir veya boğulmalara yol açabilir. Bu nedenle çocukları kapağı açık bulaşık makinesinden uzak tutunuz. Cihazın içinde deterjan artıkları kalmış olabilir. Çocuğunuz ağzına deterjan almışsa, hemen doktora gidiniz

Dikkatinizi Çekebilir

Kilitli Çamaşır Makinesi Kapısını Açmanın Yolları

Kilitli Çamaşır Makinesi Kapısını Açmanın Üç Yolu Çamaşır makinesi kapağınız sıkışmışsa, hızlı bir düzeltme bulmanız …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi