Home / Beyaz Eşya / Bulaşık Makinesi Başlamıyor Çalışmıyor ?
Bulaşık Makinesi Başlamıyor Çalışmıyor

Bulaşık Makinesi Başlamıyor Çalışmıyor ?

Bulaşık Makinesi Başlamıyor Çalışmıyor Bulaşık Makinesi Hiç Açılmıyor Her elektrikli cihazda, kaynaktaki gücü kontrol eder. Kesicinin ilk sırada olduğundan emin olun, daha sonra bulaşık makinesinde bulunan gücü kontrol edin. Kablo bağlıysa geri gidin ve şalteri kapatın. Bulaşık makinesinin kapağını açın, tezgahın altındaki vidaları sökün ve üniteyi havalandırın.

Bulaşık Makinesi Çalışmıyor

Bulaşık Makinesi Çalışmıyor ise Bağlantı kutusu arkadaki, alt kısımda olacak. Sizinkini bulun, açın ve kabloların korozyon, kırılma veya gevşek bağlantılar olup olmadığını kontrol edin. Yanık veya “ark” işaretleri için kutunun iç kısmını kontrol edin. Her şey netse, elektriği tekrar açın ve siyah ve beyaz telleri tarayarak gerilimi kontrol edin. Gerilim almıyorsanız, kesicinin kendisi kötü olabilir.

Bulaşık Makinesi Elektrik Gelmiyor

Bulaşık Makinesi Elektrik Gelmiyor Eğer güç sorun değilse, sorun kötü bir kapı kilitleme anahtarı olabilir. Kapının erişim panelini açın ve VOM’unuzu RX1’e ayarlayın. Mandal “açık kapı” konumdayken, iki terminali araştırın. Sonsuza dek okumalısın. Şimdi mandalı ve probu tekrar kapatın; bu sefer okuma sıfır olmalı veya mandal anahtarı değiştirilmelidir. Mandal anahtarı kapanmıyorsa, mandalı ayarlamanız yeterlidir. Gevşetin ve yeniden konumlandırın, sonra tekrar sıkın. Kapandığında kapıyı güzel ve sıkı bir şekilde kapatmak istiyorsunuz.

 Bulaşık makinesinde yetersiz su da kötü temizliğe neden olabilir. Şamandıra yükseltilmiş konumda sıkışırsa, bulaşık makinesi su ile dolmayacaktır (Fotoğraf 3). Bir diğer olası nedeni tıkanmış giriş ekranı veya hatalı giriş valfidir. Fotoğraflar 4 ve 5, ekranın nasıl temizleneceğini veya valfi nasıl değiştireceğinizi göstermektedir. Bulaşık makinenizin yeterli su alıp almadığını belirlemek için bir yıkama döngüsü başlatın. Makinenin dolumunu durdurduğunu duyduğunuzda kapıyı açın. Su, ısıtma bobinine yaklaşmalı veya yakınına gelmelidir. Aksi takdirde, önce şamandıra valfının serbestçe çalıştığından emin olun (Resim 3). Bu sorunu çözmezse, emme valfini ve ekranı kontrol edin.

Başarısız olan giriş valfleri bazen çekiçleme sesi çıkarır. Bunu duyarsanız, valfi değiştirin. Ancak bulaşık makinesinde herhangi bir çalışmaya başlamadan önce fişini çekin veya kapatma anahtarı veya ana devre panelindeki gücü kapatın. Bulaýk makinesini açarak ve çalþmadýndan emin olunuz ve gücün kesip geçmediðini test edin. Giriş anahtarını çıkarmadan önce suyu da kapatmanız gerekir. Genellikle, mutfak lavabosunun altında veya bulaşık makinesinin altındaki bodrum veya tarama alanının altında bir kapama valfı bulacaksınız. Aksi takdirde ana su vanasını kapatın.

Dikkatinizi Çekebilir

Kilitli Çamaşır Makinesi Kapısını Açmanın Yolları

Kilitli Çamaşır Makinesi Kapısını Açmanın Yolları Çamaşır makinesi kapağınız sıkışmışsa, hızlı bir düzeltme bulmanız gerekir. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi