Home / Beyaz Eşya / Bulaşık Makinesi Bakımı Nasıl Yapılır ?

Bulaşık Makinesi Bakımı Nasıl Yapılır ?

Bulaşık Makinesi Bakımı Nasıl Yapılır Su kaynağındaki gres, kalıntı, kireç ve maden yatakları nedeniyle bulaşık makinenizin içinde bir film birikintisi görebilirsiniz: özellikle sert suyunuz varsa. Bulaşık makinenizin içinde, sudaki demirin neden olduğu sarı, kahverengi veya pas rengi lekeleri de görebilirsiniz. Bu filme alma ve boyama, Bulaşık Makinesi Temizleyicisi’ni kullanarak her ay bulaşık makinesinin içinden ve püskürtücü kollarındaki püskürtme uçlarından çıkartılabilir.

Filtreyi temizleyin

Bulaşık makinenizde bir filtre varsa, çıkarın ve herhangi bir yiyecek veya pisliği temizleyin. Yiyecek, filtreye sıkışabilir ve temizliği zayıflatabilir.

Bulaşık Makinesi Filtrenizi Düzenli Olarak Temizleyin

Kapı ve Contaları Temizleyin

Bulaşık makinesinde, makinenin çalışırken sızıntı yapmasını önlemek için kapı kenarlığının etrafında mühürler bulunur. Toprak ve kirin oluşmasını önlemek için kauçuk contaları ve kapıyı nemli bir bezle silin. Bir damla Şafak hüner yapacak.

Bulaşık Makinesi temizleyicisi kullanın

Yemek artıkları ve sabun pislik oluşmasını önlemek için ayda en az bir kez bir üst düzey bulaşık makinesi temizleyicisi kullanmanızı öneririz.

Bulaşık Makinesi Spray Arm'ını Altı Ayda Bir Temizleyin

Püskürtme Kolunu temizleyin

Püskürtme kolunu nemli bir havluyla silin. Altı ayda bir kürdan tıkanıklığı gidermek için püskürtme kolunu çıkarmayı öneriyoruz. Püskürtme kolunu nasıl çıkarıp temizleyeceğinizle ilgili ayrıntılı talimatlar için kullanım kılavuzuna bakın.

Bulaşık Makinesi Bakım İpuçları

  • Yalnızca otomatik bulaşık makinesinde kullanılan deterjanları kullanın.
  • Kapak contasına zarar vermeyecek kadar keskin kalemleri yerleştirin.
  • Kolları yukarı bakacak şekilde keskin bıçaklar yüklediğinizden emin olun.
  • Elektronik hava filtresi filtreleri, fırın filtreleri veya fırça gibi malzemeleri bulaşık makinesinde yıkamayın. Bu bulaşık makinesinde hasar, renk değişikliği veya lekelenme ile sonuçlanabilir.

Dikkatinizi Çekebilir

Kilitli Çamaşır Makinesi Kapısını Açmanın Yolları

Kilitli Çamaşır Makinesi Kapısını Açmanın Yolları Çamaşır makinesi kapağınız sıkışmışsa, hızlı bir düzeltme bulmanız gerekir. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi