Home / Beyaz Eşya / Bulaşık Makinesi Alt Haznesi Su Dolu

Bulaşık Makinesi Alt Haznesi Su Dolu

Bulaşık makinesi alt haznesi su doluyor

Bulaşık makinesi alt haznesi su dolu bir kaç arıza sebebidir bulaşık makinesi alt haznesi su dolu dolması sebeplerinden cihazınız yıkma sorası su tahliyesinin geri dönmesidir, bazı kullanım alanlarında tahliye borusu tezgah altına lavobo dönüşüne bağlanır, iç tesisat tıkanma durumunda makine suyu icine alır kolay yol bulduğu için ,tesisatınızı ilk olarak kontrol edilmeli, yanı sıra içerisinde temiz su birikiyor ise su ventili arızası oluşmuş olabilir, diğer bir arıza sebebi su pompası tahliye etmiyor olabilir.

Bulaşık Makinesinin Altında Su Birikmesi

Bulaşık makineleri yıkamaya başladığı esnada ilk olarak makinenin hortumlarında kalan kirli suyu boşaltmak için ilk olarak 1 dakika gibi bir süre boyunca su tahliyesi yapar. Aynı zamanda program sonunda da pompa motoru çalışarak pis suyu tahliye eder. Fakat bulaşık makinesinin pompa motoru arızalı ise makinenin içindeki suyun hepsini dışarıya tahliye edemez ve bulaşık makinesinin alt kısmında su birikintisi kalır, bu sorunu pompa motoru değişimi yapılarak çözebilirsiniz.

bulaşık makinesi alt haznesi su dolu
Bulaşık makinesi suyu düzgün bir şekilde boşaltmıyor olabilir.

Program sonunda bulaşık makinenizin alt kısmında her hangi bir su birikintisi yok ise yeni program başlatmak üzere bulaşıkları yerleştirirken makinenin alt tarafında su birikintisi görürseniz bu arıza kesinlikle makinenin tesisat bağlantısından kaynaklanır.

Bulaşık Makinesi Tabanında Su Birikmesi

Pis su hortumunun gider bağlantısına yanlış bağlanması yada montajı sonucunda pis su hortumundan geriye yani bulaşık makinesinin içine su gelebilir. Böyle bir durumda ilk olarak su tesisatını kontrol etmeniz gerekir daha sonrasında servis çağrılmalıdır. Bulaşık makinesi suyu düzgün bir şekilde boşaltmıyor olabilir.

Bulaşık Makinesi İçinde Su Kalıyor

Böyle bir durumda, program lambaları yanıp sönmeye başlar. Cihazın kurulumu sırasında boşaltma hortumunun sıkışmışlığından emin olun. Ya da: Cihazın kurulumunu yapan  servis personeli su boşaltım hortumunun başlığını çıkarmayı unutmuş olabilir: hortumun evinizdeki su tesisatında yer alan su çıkışına düzgün bir şekilde bağlandığından emin olun Ya da: Evinizdeki su tesisatında yer alan su çıkışı yeri tıkanmış olabilir: Hortumu su çıkış yerinden çıkarın ve kalan suyu bir kovaya boşaltın.

Dikkatinizi Çekebilir

Kilitli Çamaşır Makinesi Kapısını Açmanın Yolları

Kilitli Çamaşır Makinesi Kapısını Açmanın Yolları Çamaşır makinesi kapağınız sıkışmışsa, hızlı bir düzeltme bulmanız gerekir. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi