Home / İpuçları / Buharlı ütü istasyonu kablosu nasıl değiştirilir ?

Buharlı ütü istasyonu kablosu nasıl değiştirilir ?

  • Tabanını ütünün sapından ayırın
  • Tabanını çıkar
  • Yeni kulpu kabloya takın
  • Buharlı ütüleme istasyonunun alt koruyucu kapağını çıkarın.
  • Kırık kabloyu ayırın
  • Yeni dizeyi ekle
  • Ütü istasyonunun alt koruyucu kapağını tekrar takın

Buharlı ütü kordonu ne zaman değiştirilmeli

Ütü ütüsünü ütü istasyonuna bağlayan bir buharlı ütüleme istasyonunun kordonu ayrıca bir elektrik kablosu ve buğuyu demire yönlendiren küçük bir hortum içerir. Bu nedenle bu dizi cihazın genel işlevselliğini sağlamak için çok önemlidir. Aşağıdaki işaretleri gözlemlerseniz bazen değiştirilmesi gerekir:

  • Kablo veya kılıfı aşınmış veya çatlamış ve elektrik kablosunun maruz kalması riski vardır.
  • Kablo kopar ve demir ve ütü istasyonu arasındaki bağlantı bu nedenle kesintiye uğrar.
  • Buhar, buharlı ütü istasyonu çalışmaya devam etse bile, buhar üretmeyi durdurur veya çalışmayı durdurur.

Buharlı ütü istasyonu dizgisi nasıl değiştirilir?

Buharlı ütü istasyonunuzun kablosunu değiştirmeden önce, ütünün yanmaması için ütünün önce soğuması gerekir. Tüm elektrikli ekipmanlarda olduğu gibi, onarımı tam emniyette gerçekleştirebilmek için buharlı ütü istasyonunu güçten ayırmayı unutmamak önemlidir.

Öncelikle, tabanı ütünün sapından ayırın

Buharlı ütüleme istasyonunun kablosunu değiştirmeden önce, önce demiri sökmeniz gerekir. Bu, ısınan ve ütü için hizmet veren bir taban ve bir ipe sahip bir saptan oluşur. Ön tarafta, bir tornavida yardımıyla sökülmesi gereken bir veya daha fazla sabitleme vidasının bulunduğu küçük bir kapak bulunmaktadır. Ütünün arkasında ayrıca tutamağı ve tabanı birlikte tutan birkaç montaj vidası bulunur. Ayrıca bir tornavida ile çıkarın.

Tabanını çıkar

Vidalar çıkarıldığı için taban ve sap artık ayrılmıştır. Şimdi taban plakasını tutamaktan çıkarabilirsiniz. Çoğunlukla ütünün arkasına bir klipsle tutturulan konektörlere dikkat etmelisiniz. Uzatılmış metal çubuklar şeklindedirler.

Yeni kolu kabloyla birlikte takın

Artık tutamacı dizgisiyle değiştirebilirsiniz. Taban plakasını ve konnektörü bu yeni parçaya yerleştirmelisiniz. Tabanı ve tutacağı tutan sabitleme vidalarını sıkın. Ardından koruyucu kapağı yerine takın.

Ütü istasyonunun altındaki koruyucu kapağı çıkarın.

Artık ütü istasyonunun altında bulunan koruyucu kapağı çıkararak ütü istasyonuna dönebilirsiniz.  Koruyucu kapak bir vida ile sabitlenmiştir. Bir tornavidayla çıkarmanız gerekiyor. Koruyucu kapağı çıkartabilirsiniz ve bu sayede ütü istasyonunun soket bağlantılarına erişebilirsiniz.

Ütü istasyonunun kırık kablosunu çıkar

Koruyucu kapağı çıkardıktan sonra, ütü istasyonunun hasarlı kablosunu çıkarmalısınız. Önce kablodaki elektrik kablosunun tüm fiş bağlantılarını ayırın. Daha sonra, kablodan geçen buharı geçen hortumu kesmeniz gerekir. Bu buhar hortumu bir ısıtma tankına bağlanır. Bir çift pense ile çıkarılması gereken bir hortum kelepçesi ile tutturulur.

Yeni kabloyu takın

Artık ütüyü ütü istasyonuna bağlayan kabloyu takmanız gerekiyor. İlk olarak, üretilen buharı ütüleme istasyonunun ısıtma tankına ileten hortumu bağlamanız gerekir. Bir hortum kelepçesiyle tamir etmelisin. Bundan sonra kordonun kablosunu bağlayabilirsiniz.

Ütü istasyonunun alt koruyucu kapağını tekrar takın

Artık yeni kablo bağlandığında, ütü istasyonunun alt koruyucu kapağını tekrar takabilirsiniz. Bir kabloyu sıkıştırmamaya dikkat edin. Her şey kontrol edildikten sonra tespit vidalarını değiştirin ve sıkıca sıkın.

Tebrik ediyoruz! Yardımımızla, buharlı ütü istasyonunuzun kablosunu kendiniz değiştirebilirsiniz ve bu nedenle yeni bir cihaz almanıza gerek yoktur. Eğitmenlerimizin yardımıyla, eğer mümkün görünüyorsa diğer ev aletlerini de tamir edebilirsiniz.

Dikkatinizi Çekebilir

Kapatırken Neden Dondurucu Kapısı Açılıyor ?

Buzdolabı Kapısını Kapatırken Neden Dondurucu Kapısı Açılıyor ? Birçok ev sahibinin yüz yüze gelmesi gereken …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi