Home / Beyaz Eşya / Bosch bulaşık makinesi hata kodu E25

Bosch bulaşık makinesi hata kodu E25

Bosch bulaşık makinesi hata kodu E25 Tıkanma ve çöpten kaynaklanan hatalar, çoğunlukla Bosch bulaşık makinesinde meydana gelir. Genellikle, böyle bir problem, bir kullanıcı yiyecek bulaşmalarını bir aygıta koymadan önce temizlememe eğiliminde olduğunda ortaya çıkar.

Bosch bulasik makinasi E25 hata kodunu deşifre etme
Video E25 bulaşık makinesinde hata kodu nasıl giderilir Bosch
Tıkanıklıkla ilişkili sistem hataları çoğu kez bir şekilde ortaya çıkar.

E22 veya F22; E25

Bosch bulasik makinasi E25 hata kodunu deşifre etme Bosch kullanıcıları genellikle bir E25 hata koduyla yüzleşirler. Fayın çok yaygın olduğu düşünülmektedir. Görünümü çeşitli türden tıkanmalara bağlıdır (genellikle bulaşık makinesinde bulaştırmadan önce bulaşıkları temizlemediği zaman görünür). Hata, en başından bir tüp pompası veya boşaltma hortumunun atılmasıyla ortaya çıkar.

Bosch bulaşık makinesi E25 hata kodu

Kural olarak, boşaltma hortumu, kirli suyu serbestçe geçemeyecek kadar zayıf. Ardından, sensörler elektronik kontrol sisteminde sorun hakkında sinyal gönderir ve elektronik panelde E25 hata kodu görüntülenir. Böylece Bosch rondela otomatik olarak çalışmayı durdurur. Sorunu çözmek için tüp pompasını ve boşaltma hortumunu çöpten temizlemeniz ve çark pompasını kontrol etmeniz gerekir.

Çok dikkat! Bazen, E25 arızası E22 hata koduyla bağlanır. Yani, makineyi yeniden başlattığınızda E25 ve E22 hataları ortaya çıkar. Bu durumda, çark pompasını kontrol etmeniz gerekir.

Е22 ve F22 hata kodları, bulaşık makinesinin bazı filtrelerinin tıkılı olduğunu veya pompa ile ilgili sorunlar olduğunu gösterir (pervanenin dönüşü zor ise).

Dikkatinizi Çekebilir

Kilitli Çamaşır Makinesi Kapısını Açmanın Yolları

Kilitli Çamaşır Makinesi Kapısını Açmanın Yolları Çamaşır makinesi kapağınız sıkışmışsa, hızlı bir düzeltme bulmanız gerekir. …

One comment

  1. ertan

    e25 hata kodu devam ediyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi