Home / Ev Aletleri / Blender nasıl temizlenir harika ipuçları

Blender nasıl temizlenir harika ipuçları

Blender nasıl temizlenir: harika ipuçları Blender, mutfakta ve evlerde en kullanışlı cihazlardan biridir. Bu cihaz, iyi bir şekilde muhafaza edilmeli ve düzgün bir şekilde temizlenmeli ve böylece işleyiş kesintiye uğramamalıdır. Düzgün temizlenmemiş herhangi bir cihaz, alıştığı kadar verimli çalışmayabilir.

Bu nedenle bir karıştırıcıyı düzenli olarak ve uygun bir şekilde temizlemenin önemli olmasının nedeni budur. Bu makale, bir blenderi nasıl temizleyeceğinizi öğrenmenize yardımcı olacak ve bazı yararlı ipuçları ve öneriler sunacaktır:

Blender ayırın

Blender nasıl temizlenir harika ipuçları Yapılması gereken ilk şey, blenderi tabandan ayırmak. Kapağı çıkarın ve alt elemanı sökün. Şimdi contanın yanı sıra bıçak contasını da çıkarmalısınız.

Kavanozu düzgün yıkayın

Şimdi yapmanız gereken bir sonraki şey kavanozu düzgün yıkamak. Maksimum temizlik gerektiren kısım budur. Yıkamak için, ılık ve sabunlu su kullanın ve sonra düzgün ovalamak için bir tabak bez veya sünger alınız. Kavanozu iyice durulayın ve tamamen kuruduğundan emin olun. Ayrıca blenderin kavanozu bulaşık makinesinin üst rafına da yıkayabilirsiniz.

kavanoz yıkamak

Blender diğer küçük parçaları yıkamak

Şimdi kesme bıçağı, conta contası ve kilitleme halkası gibi diğer küçük parçalarını yıkayınız. Bunun için, ılık sabunlu sudan faydalanabilirsiniz, ancak bıçağın ve diğer parçaların keskin kenarlarına dikkat edin. Onları temiz suyla iyice durulayın ve sonra iyice kurulayın.

daha küçük parçaların temizlenmesi

Motor gövdesini temizleyin

Şimdi bir sonraki adım motor gövdesinin temizlenmesini içerir. İlk önce, cihazın motor / tabanını nemli ve ılık bir bezle silin. Ancak, tabanı veya motoru tamamen suya batırmamanız gerektiğini unutmayın. Motoru veya tabanı bulaşık makinesinde de koymak güvenli değildir. Tek yapmanız gereken, sadece onu silmek. Kablo da periyodik olarak silinmeli ve arada bir hasar olup olmadığını kontrol edin.

Blenderi tekrar takın ve saklayın

Çamaşır makinesini yıkadıktan ve kurutduktan sonra, dikkatli bir şekilde yeniden monte etmeniz gerekir. Her parçayı herhangi bir hasar olup olmadığını kontrol edin, değilse cihazı saklayın. Ya tezgah ya da kolayca erişilebilecek başka bir yerde saklayın. Ancak, blender’ı düzenli olarak kullanmazsanız, kolayca erişilemeyen bir yerde saklamanız gerekir.  Artık bir karıştırıcının nasıl temizleneceğini bildiğinize göre, yukarıda belirtilen adımları düzenli olarak takip etmelisiniz, böylece sorun çıkmaz.

Blender şişe temizleme

Blender nasıl temizlenir harika ipuçları Karıştırıcılar en kullanışlı mutfak aletleri veya cihazlarından biridir ve harmanlama, öğütme, doğrama ve püre yapma vb. Gibi çeşitli görevleri yerine getirmenize yardımcı olabilir. Temel olarak, büyük bir yardımın olduğunu ve harcayacağınız zamanı azaltmalarını sağlarlar. mutfak eşyaları. Ama onlar hakkında can sıkıcı olabilecek bir şey kokulu bir blender şişesi. Bir blender şişesindeki çeşitli yiyecek ve sıvıların karıştırılması nedeniyle, sadece yıkanarak kurtulmak zor olabilecek kokuları geliştirebilir. Aşağıdakiler, kokan bir blender şişesini temizlemenize yardımcı olabilecek bazı yollardır:

Kabartma tozu ve sirke kullanın

Kokulanan bir biberon şişesini temizlemenin en etkili yollarından biri kabartma tozu ve sirke kullanmaktır. Çoğu blender şişeleri, kokuları ve kokuları tutmaya daha yatkın olan ve özellikle düzenli olarak temizlenmediklerinde BPA plastiklerinden yapılır. Bu nedenle, yapmanız gereken tek şey şişeyi bir sirke ve kabartma tozu karışımıyla doldurmak ve gece boyunca oturmasını sağlamak. Kapak kapağının açık kaldığından emin olun. Sabah, karışımı çıkarın ve şişeyi gerektiği gibi yıkayın. Kokunun gittiğini ve şişenin daha temiz olduğunu göreceksiniz.

Kabartma tozu ve sirke kullanın

Bu bir sürpriz olabilir ama vanilya özü bile bir blender şişesinden kokuları çıkarmada size yardımcı olabilir. Bunu yapmak için bir parça gazete alın ve biraz su ile serpin. Üzerine birkaç damla vanilya özü koy. Şimdi gazeteyi sıkıştırın ve blender şişesinin içine koyun. Kapağı yerleştirin ve yaklaşık 24 saat bekletin. Kapağı açtığınızda ve gazeteyi şişeden çıkardığınızda, tüm kötü kokuların gittiğini ve taze bir aromanın yerini aldığını göreceksiniz. Gazete yerine kağıt havlu da kullanabilirsiniz.

Kokulu bir blender şişesini temizlemek için kahve telvesi

Kokulu bir biberon şişesini temizlemenin bir başka harika yolu da kahve telvesi kullanmaktır. Evet, bunun için yapmanız gereken tek şey, blender şişesinin içine nemli kahve telvesi koymak ve kapağı üstüne koymak. Gece boyunca oturmasına izin verin. Sabahları kahveyi çıkardığınızda, şişede belirli bir tazeliğe ve tüm kötü kokulara maruz kalacaksınız.

Dikkatinizi Çekebilir

Eviniz için hangi su arıtıcı uygundur ?

Eviniz için hangi su arıtıcı uygundur ? Su inanılmaz bir çözücüdür. Kimyasal maddeler, tuzlar, metal, kirlilikler …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi