Derin Dondurucu Arızaları Onarım Yardımı

Derin Dondurucu Arızaları Onarım Yardımı Dondurucunuzda bir sorun olduğunu fark ettiğinizde paniğe kapılmak kolaydır. Tüm o yiyecekler kötüye gitmenin eşiğinde. Ondan büyük, çılgın bir yemek yaparak hepsini kurtarmanın yolu yok. Ama doğru yere geldiniz. Sorunu çözmenize ve kendiniz çözmenize yardımcı olacağız. Sorun giderme ipuçları vereceğiz, parça testi ve onarım videoları sunacağız ve size ihtiyacınız olan yedek parçayı hemen alacağız. Paradan, zamandan ve gereksiz stresten tasarruf ederken dondurucunuzu tamir etmenize yardımcı olalım.

En Yaygın Derin Dondurucu Sorunları

Derin Dondurucu Arızaları Onarım Yardımı donmuş yiyeceklerle dolu bir dondurucu. İstemediğiniz şey: dondurucu donmuyor, sürekli çalışıyor veya tuhaf bir tıklama sesi çıkarıyor. Bazen dondurucularımız bizi hayal kırıklığına uğratır. İşte burada devreye giriyoruz. Sebebini teşhis etmenize yardımcı oluyoruz, böylece dondurucunuzun neden hatalı davrandığını tam olarak bilirsiniz ve sonra düzeltmenize yardımcı oluruz. Bu kadar basit. Doğru yedek parça hazır ve parçaları nasıl test edeceğinizi ve onarımı nasıl yapacağınızı gösteren videolarımız var. Size yardım ederiz ve siz de paradan tasarruf edersiniz ve sorunu kendi başınıza halletme konusunda kendinizi iyi hissedersiniz.

1. Dondurucunun kondenser serpantinleri kirli olabilir. Bunlar fırça ve elektrikli süpürge ile temizlenebilir. Bu sorunu çözerse, bobinleri altı ayda bir temizlemeye özen gösterin.

2. Evaporatör fan motoru arızalı veya kirli olabilir. Değiştirmeden önce temizlemeyi deneyebilirsiniz. Ancak çoğu zaman fan motorunu doğrudan değiştirmek daha kolaydır.

3. Başlatma rölesi arızalı olabilir. Başlatma rölesi kompresöre ne zaman çalışacağını söyler. Röle arızalandığında, kompresör düzensiz çalışacak veya hiç çalışmayacaktır.

4.  Dondurucunun buzunun çözülmesi gerekiyor. Çoğu derin dondurucu manuel buz çözdürür ve uygun buz çözme adımları için ürünle birlikte gelen kullanım ve bakım kılavuzunuza uymanızı öneririz.

5. Termostat arızalı olabilir. Termostat çalışmayı durdurursa, dondurucu etkili bir şekilde soğumayacaktır. Bunu test etmek için termostatı en sıcaktan en soğuğa çevirin ve bir klik sesi gelene kadar dinleyin. Bir tıklama sesi duymazsanız, bir multimetre ile test edin.

Bu ipuçlarının, derin dondurucunuzun profesyonel cihaz onarımına ihtiyacı olup olmadığını belirlemenize yardımcı olacağını umuyoruz. Bizim cihaz servisi tüm büyük cihaz markalarıyla çalışmaktadır. Cihaz sorunlarınızda size nasıl yardımcı olabileceğimiz hakkında daha fazla bilgi için lütfen  bir randevu ayarlamak için bizimle  iletişime geçin .

Dondurucunuzun Bakımı Nasıl Yapılır?

Sürekli olarak soğuk bir dondurucu, mutlu bir dondurucudur. Bu nedenle, evdeki en soğuk cihazı olabildiğince soğuk tutmanın ve yiyecekleri saklamak için uygun şekilde paketlemenin yanı sıra, kendi mutlu ve sağlıklı dondurucunuz sayesinde kesintisiz serinliğin tadını çıkarmanın denenmiş ve gerçek yolları burada.

  1. Bakım talimatı için kullanıcı el kitabını inceleyin.  Kabul edelim, sadece bir avuç dolusu kullanıcı el kitabını bile açıyor, onu okumak şöyle dursun – ama onun bir nedeni var. Kendinizi şimdi buzdolabınıza alıştırmak, bakım veya onarım zamanı geldiğinde soğukkanlılığınızı korumanıza yardımcı olacak harikalar yaratacaktır.
  2. Dondurucunun termostatını periyodik olarak kontrol edin.  En iyi şekilde çalışmak için, bir dondurucu termostatı sıfır derece Fahrenheit’e (-18 santigrat derece) ayarlanmalıdır. Modelinizde yerleşik bir termostat yoksa, sıcaklığı kontrol etmek için bir termometre kullanın.
  3. İç kısmı temiz tutun . Nemli bir bez ve biraz bulaşık sıvısıyla, dondurucunuzun anında parlamasını sağlayabilirsiniz.
  4. Contada aşınma olup olmadığını kontrol edin. Conta, soğuk havayı içeride ve sıcak havayı dışarıda tutar. Aşınmış ve yırtılmışsa, dondurucu işini yapmak için daha fazla enerji harcar. Neyse ki, bir contanın değiştirilmesi ucuz ve kolaydır . 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi