Çamaşır Makinesi Kapak Mandalı Değişim Ücretleri
Çamaşır Makinesi Kapak Mandalı Değişim Ücretleri

Çamaşır Makinesi Kapak Mandalı Değişim Ücretleri

Çamaşır Makinesi Kapak Mandalı Değişim Ücretleri Tüm çamaşır makinelerinin yüksek güvenilirliğine rağmen, bazen yıkama başlamadan bitebilir. Bunun nedeni, pahalı bir elektronik ünitenin, tamburun veya motorun arızalanmasında değil, sadece yükleme kapısının arızalı mekanizmasındadır.

Çamaşır Makinesi Kapak Mandalı Değiştirme Fiyatı

Üretici, çamaşır makinesini sözde bir kapı kilitleme cihazı ile donatarak, kullanıcıları sıcak sudan, tamburun dönen parçalarından veya karışık giysilerden kaynaklanan yaralanmalara karşı koruma sağlamıştır. Onun sayesinde yıkama ancak kapı güvenli bir şekilde kapatıldıktan sonra başlayabilir ve bloke edildikten sonra yıkama programı tamamen bitene veya program sıfırlanana kadar çamaşırları tamburdan çıkarmak mümkün olmayacaktır.

Kilit mandalı onarımı

Onarıma devam etmeden önce, mandalın girdiği deliği dikkatlice inceleyin. Ve içinde kir veya yabancı cisim olmadığından emin olun. Deliği dikkatlice temizleyin. Ayrıca dilin deliğe “serbest” girişine dikkat edin. Bazen sarkık menteşeler veya gevşek bağlantı elemanları kırılmaya neden olabilir.

Çamaşır Makinesi Kapı Mandalı Değişimi Ne Kadar ?

Ancak çoğu zaman, mandal kolunun deformasyonu nedeniyle ambar kapısı kapatma sisteminin arızaları meydana gelir. Aynı zamanda, üzerinde kapının normal şekilde kapanmasını engelleyen çentikler belirir. Mandal yüzeyinin düzgünlüğünü eski haline getirmek için kapı çıkarılmalıdır.

(Marka Ve Modele Göre ücretler Değişmekdedir, Detaylı Bilgi Almak İçin Çağrı Merkezimizi Arayınız.)

Çamaşır Makinesi Kapak Mandalı Değişim Ücreti
Genel ortalama maliyet 130
Ortalama maliyet 220
Minimum maliyet 120
Maksimum maliyet 600

Kapı menteşesinin cıvata bağlantısına ulaşmak için, lastik bileziği sıkan ön kelepçeyi dikkatlice çıkarmanız ve yana almanız gerekir. Bundan sonra, menteşe cıvatalarının somunlarını bir anahtarla sabitliyoruz ve onları söküyoruz (menteşeyi sabitleme yöntemi çamaşır makinesinin modeline bağlı olarak değişebilir).

Çıkarılan kapıyı yatay bir yüzeye yerleştiriyoruz ve ince çentikli ince bir eğe kullanarak düzensizlikleri temizliyoruz. Bundan sonra mandalı grafit gres ile yağlayın ve kapıyı ters sırada tekrar takın. Fazla yağın yıkanan çamaşırlara bulaşmaması için hemen silmek daha iyidir.

Menteşenin değiştirilmesi

Oldukça sık, dikkatsiz kullanım nedeniyle, kapı sallanmaya veya “sarkmaya” başlar ve kilit dili deliğine düşmez. Bazen menteşeyi sabitleme civataları ile ayarlamak yardımcı olur, ancak bu geçici bir önlem olarak ortaya çıkıyor ve tüm menteşeyi değiştirmeniz gerekiyor.

Bunu yapmak için, kapıyı çıkarmanız (önceki bölümde anlatıldığı gibi), kırık menteşeyi kapı gövdesinden ayırmanız, yeni bir menteşe takmanız ve kapıyı çamaşır makinesine en uygun konumda takmanız gerekir. Aynı zamanda kapatıldığında sızdırmazlığı sağlamalı ve mandal, kilitleme mekanizmasının deliğine zahmetsizce düşmelidir.

Bazı modellerde menteşeyi çıkarmak için kapının demonte edilmesi gerekir. Bunu yapmak için, birkaç kendinden kılavuzlu vidayı sökün ve plastik kasanın yarısını birbirinden ayırın, plastik “kilitleri” bir daire içinde koparın. Bu, menteşe montaj cıvatalarına erişimi açacaktır. Değiştirildikten sonra kapı ters sırada monte edilir ve yarılar kendinden kılavuzlu vidalarla birlikte çekilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi