• 365 Gün Açığız.

 • merkezteknikservis@gmail.com

 • Çağrı Merkezi (0850) 333 1 687

Buzdolabı Arızaları Onarım Yardımı Buzdolabınız hem taze yiyecekler hem de donmuş ürünler için geniş bir saklama alanı sağlar ve aileniz ve arkadaşlarınız için sevgili yemekler ve lezzetli yeni yemekler yaratmak için ihtiyaç duyduğunuz malzemeleri sunar.

Buzdolabı Arıza Onarım Çözümleri

 • Buzdolabı arızaları nelerdir?
 • Buzdolabı neden hiç durmadan çalışır?
 • Buzdolabının alt tarafı neden karlanma yapar?
 • Buzdolabı neden uyarı verir?

Düzgün çalışan bir buzdolabı, herhangi bir mutfakta temel bir unsurdur, ancak diğer tüm ev aletlerinde olduğu gibi, buzdolabınızda da onarım gerektiren sorunlar olabilir. Profesyonel cihaz tamircileri tarafından en iyi şekilde çözülen çeşitli yaygın buzdolabı sorunları vardır. Buzdolabı sorunlarınızı teşhis etmenize yardımcı olmak için en yaygın buzdolabı onarım sorunlarından bazılarını ele alıyoruz.

Buzdolabında En Yaygın Sorunlar

Neyse ki, buzdolabı teknisyenini beklemenize gerek yok. Onarımı kendiniz yaparak paradan ve zamandan tasarruf edebilirsiniz. İster buzdolabınız yiyeceklerinizi donduruyor, ister buz çözme tahliyesi tıkalı olsun, sorunu hızlı bir şekilde çözebilmeniz için nedenlerin ve yedek parçanın bir listesini vereceğiz.

Sorunun kaynağını bulmak için buzdolabınızın gösterdiği belirtilere dikkat edin. Ardından, bir uzmanı aramanızı veya tamamen yeni bir buzdolabı satın almanızı gerektirmeyen hızlı düzeltmeler için aşağıdaki kılavuzumuza bakın. Sadece bazı yedek parçaların çıkarılıp yeniden takılması veya satın alınması söz konusu olabilir.

Sizin buzdolabı evinizdeki en önemli aletleri biridir. Hangi semptomlara dikkat etmeniz gerektiğini bilmek ve bunları nasıl düzelteceğinizi anlamak size çok fazla zaman ve para kazandırabilir. Bu sorunlardan herhangi biriyle karşılaşırsanız ve bunları düzeltemezseniz, yardım için bir onarım teknisyenini arayın. Size yeni bir buzdolabına yatırım yapma zamanının geldiğini söylerlerse, servisimize dönmenizi umuyoruz. Çok çeşitli yan yana buzdolapları, Fransız kapılı buzdolapları, paslanmaz çelik buzdolapları ve ters derinlikli buzdolaplarını uygun fiyatlarla sunuyoruz.

Cihazıma güç gelmiyor

 • Lütfen bu talimatları tam olarak uyguladığınızdan emin olun. Bu bakımı gerçekleştirirken herhangi bir sorun yaşarsanız, lütfen bizimle iletişime geçin. Cihazınızın gücü kesildiyse ve genel bir ‘elektrik kesintisi’ olmadığını biliyorsanız, aşağıdaki adımlar, cihazınızda bir sorun olduğuna karar vermeden önce sorunun nerede olduğunu bulmanıza yardımcı olabilir. Özel cihazınızın ayrıntıları için her zaman kullanım kılavuzunu kontrol edin, ancak aşağıdaki adımlar size genel bir rehberlik sağlayacaktır.

 • 1.Cihazı açtığınızdan emin olun.
 • 2.Fişi ve kabloyu hasar açısından kontrol edin.
 • 3.Çalışan başka bir şeyden (su ısıtıcısı veya ekmek kızartma makinesi gibi) bir sigorta (aynı değerde, büyük olasılıkla 13A) alın Sigortayı cihazın fişine takın ve tekrar deneyin.
 • 4.Prizde başka bir elektrikli cihaz deneyin ve çalışıp çalışmadığına bakın. Aksi takdirde, evinizdeki elektrik prizi hatalı olabilir.

  Cihazınız bir uzatma kablosuyla bağlıysa, başka bir tane deneyin veya cihazı doğrudan ana prize takmayı deneyin.

Buzdolabım olması gerektiği kadar soğuk değil

 • Lütfen bu talimatları tam olarak uyguladığınızdan emin olun. Bu bakımı gerçekleştirirken herhangi bir sorun yaşarsanız, lütfen bizimle iletişime geçin. Buzdolabınız yeterince soğumuyorsa bu, yiyeceklerinizin güvenli bir şekilde saklanmayacağı anlamına gelebilir. Sorun, cihazınızda mutlaka bir arıza olmayabilir, bu nedenle her şeyin olması gerektiği gibi kurulduğundan emin olmak için aşağıdaki adımları kontrol edin. Cihazınız için özel tavsiyeler için daima kullanım kılavuzunu kontrol edin.

 • 1.Kapıların düzgün kapatıldığını kontrol edin.
 • 2.Kapı contalarının temiz, kirden arındırılmış ve hasarsız olduğunu kontrol edin.
 • 3.Sıcaklık ayar düğmesinin veya termostatın doğru sıcaklığa ayarlandığını kontrol edin. Doğru sıcaklık ayarı için lütfen kullanım kılavuzuna bakın.
 • 4.Cihaz aşırı doldurulmuş olabilir. Dondurucunuza büyük miktarlarda yiyecek koymadan önce, cihazınızın ‘hızlı dondurma’ fonksiyonunu (cihazınızda varsa) 24 saat önce açın. Cihazınızdaki hızlı dondurma özellikleriyle ilgili belirli ayrıntılar için kullanım kılavuzuna bakın.
 • 5.Kapılar çok sık açılıyor olabilir.

Dondurucumdaki yiyecekler çözüldü

 • Lütfen bu talimatları tam olarak uyguladığınızdan emin olun. Bu bakımı gerçekleştirirken herhangi bir sorun yaşarsanız, lütfen bizimle iletişime geçin. Dondurucunuzdaki yiyecekler çözülüyorsa, cihazın performansını etkileyen basit bir sorun olabilir. Genel rehberlik için aşağıdaki adımları kontrol edin, ancak cihazınızla ilgili özel ayrıntılar için kullanım kılavuzuna bakın.

 • Cihazın etrafındaki alanın sıcaklığını kontrol edin Cihazın bulunduğu odanın sıcaklığı 10 ° C’nin altındaysa, buzdolabı çalışmayabilir ve dondurucu buz çözmeye başlayacaktır. Gücün hala açık olduğunu kontrol edin Cihazın gücü kesilmişse veya güç kaynağı bağlantısı kesilmişse, dondurucudaki yiyecekler çözülür. apı contalarını kontrol edin Kapının düzgün kapanmasını engelleyen herhangi bir pislik veya başka bir şey olup olmadığını kontrol edin.

  Ayrıca, cihazın düzgün şekilde konumlandırıldığından ve ayarlanabilir ayaklar kullanılarak hizalandığından emin olun. Daha fazla bilgi için “Doğru konumlandırma” ve “Ayakları ayarlama” konularına bakın.

  Ayrıca, eşyaları içeri koymak veya çıkarmak için yalnızca kapıyı açtığınızdan ve kapının gereksiz yere çok uzun süre açık kalmadığından emin olun. Dikey bir dondurucu (veya buzdolabı dondurucu) ile kapı her açıldığında, soğutulmuş havanın bir kısmı düşer ve daha sıcak hava içeri girer (bu nedenle dondurucunun daha fazla çalışması gerekir).

Cihazımın dışı çok sıcak 

 • Normal çalışma sırasında cihazın dışı dokunulduğunda ısınabilir. Cihazın çalışma şekliyle ilgili herhangi bir endişeniz varsa, her zaman kullanım kılavuzundaki ayrıntıları kontrol edin.
 • 1.Bu normaldir – cihazın üzerinde ve belirli bölümlerinde yoğuşma oluşumunu önlemek için yüksek sıcaklıklar gereklidir.
 • 2.Bazı modern cihazlarda, ısının daha iyi dağılmasını sağlamak için, soğutma mekanizmasının bir kısmı cihazın yan taraflarına vücut derisinin altına sarılmıştır.

Buzdolabımda nem var

 • Lütfen bu talimatları tam olarak uyguladığınızdan emin olun. Bu bakımı gerçekleştirirken herhangi bir sorun yaşarsanız, lütfen bizimle iletişime geçin. Açılmamış meyve veya sebze poşetleri, aşırı nemin buzdolabının atmosferine kaçmasına neden olabilir veya eşyalar buzdolabının arka duvarına değerek buzdolabının iç duvarlarında nem birikmesine neden olabilir.

  Cihazınız için özel tavsiyeler için daima kullanım kılavuzunu kontrol edin.

 • 1.Buzdolabının içindeki suyun dışarı çıkmasını sağlamak için su tahliye deliğinin ve kanalının tıkanmadığından emin olun.
  Daha fazla bilgi için “Tahliye deliğinin temizlenmesi” başlığına bakın.
 • 2.Donma yapmayan bir buzdolabınız varsa (cihazınızla ilgili ayrıntılar için kullanım kılavuzuna bakın), tüm yiyeceklerin tamamen kaplandığından emin olun.

Dondurucumda buz birikmesi var

 • Lütfen bu talimatları tam olarak uyguladığınızdan emin olun. Bu bakımı gerçekleştirirken herhangi bir sorun yaşarsanız, lütfen bizimle iletişime geçin. Cihazınızın dondurucusunun içinde büyük bir buz birikimi olduğunu fark ettiyseniz, dondurucu sıcaklık ayarlarınızın doğru olup olmadığını kontrol etmek için cihazın kullanım kılavuzuna bakın. Fazla buzu çıkarmak için cihazın buzunu çözmeniz de gerekebilir. Daha fazla bilgi için “Cihazın buzunun çözülmesi” başlığına bakın .

  Cihazınızla ilgili özel tavsiyeler için daima kullanım kılavuzunu kontrol edin.

 • 1.Kapı gereğinden uzun süre açık bırakıldığında buz birikebilir ve bu da soğutulmuş hava düştükçe nem seviyelerinin değişmesine ve daha sıcak havanın içeri girmesine neden olabilir. Yiyeceklerin donmayan bir dondurucuda tamamen kaplandığından emin olun.
 • 2.Kapılar tamamen kapanmıyor olabilir. Cihazı duvardan dışarı çekin ve birinin öndeki iki ayaklı ayağa erişmenize yetecek kadar arkaya yaslamasını sağlayın (dikkatli olun, cihaz ağır olabilir). Her iki ayağı da birkaç tur çevirin. Bu, kapıların kendi kendine kapanmasını ve toplanan suyun dondurucu ve buzdolabından uygun şekilde boşaltılmasını sağlayacaktır. Daha fazla bilgi için “Ayakların ayarlanması” başlığına bakın .
 • 3.Kapı contalarının temiz ve hasarsız olduğunu kontrol edin. Daha fazla bilgi için, “Kapı contalarının temizlenmesi” başlığına bakın.

Cihazımda koku var

 • Lütfen bu talimatları tam olarak uyguladığınızdan emin olun. Bu bakımı gerçekleştirirken herhangi bir sorun yaşarsanız, lütfen bizimle iletişime geçin. Cihazın içinde bulunan yiyecekler, dökülen yiyeceklerle birlikte kokuların olası nedenidir. Dökülen bakterilerin neden olduğu kokuları önlemek için döküntüleri mümkün olan en kısa sürede temizleyin. gıdanın doğru şekilde kaplandığından emin olun.

  Doğru yiyecek saklama hakkında daha fazla bilgi için, cihazınıza özel ayrıntılar için kullanım kılavuzuna bakın ve “Doğru yiyecek saklama” konusuna bakın.

 • 1.Zamanla kapı contalarında bakteri birikebilir, yüzeylerin ve contanın kıvrımlarının antibakteriyel bir temizleyici ile iyice temizlenmesi bu bakterileri yok edecektir. Daha fazla bilgi için “Kapı contalarının temizlenmesi” başlığına bakın .
 • 2.Cihazın iç yüzeylerinin düzenli olarak antibakteriyel sprey ile temizlenmesi kokuların ortaya çıkma olasılığını azaltacaktır. Cihazın arkasında küçük bir tabak soda tozu, paketlenmemiş yiyeceklerin oluşturabileceği güçlü kokuları emmeye yardımcı olacaktır. Her zaman kullanım kılavuzundaki ayrıntıları kontrol edin ve daha fazla bilgi için “Cihaz için temizleme tekniği” konusuna bakın.

Cihazımın gıcırdayan bir kapısı var

 • Lütfen bu talimatları tam olarak uyguladığınızdan emin olun. Bu bakımı gerçekleştirirken herhangi bir sorun yaşarsanız, lütfen bizimle iletişime geçin. Cihazınızın kapısı gıcırdıyorsa, basit bir düzeltme yapılması muhtemeldir.

 • Herhangi bir yiyecek kalıntısı veya tıkanıklık olup olmadığını görmek için kapı menteşelerini ve çerçevenin kenarını kontrol edin. Cihaz yeniyse, gıcırtılar koruyucu malzemenin menteşelere ve çerçeveye sıkışmasından kaynaklanıyor olabilir. Sorun bu değilse menteşe, kapı ve varsa sabitleme vidaları arasındaki fiziksel bağlantıları kontrol edin. Bunlar çok gevşek veya çok sıkıysa, kapı hareketi kısıtlanabilir veya sertleşebilir, cihazınızla ilgili herhangi bir özel bilgi için kullanım kılavuzunu kontrol edin.

Buzdolabımın içinden alışılmadık sesler geliyor

 • Lütfen bu talimatları tam olarak uyguladığınızdan emin olun. Bu bakımı gerçekleştirirken herhangi bir sorun yaşarsanız, lütfen bizimle iletişime geçin. Gürültülü bir buzdolabı veya dondurucu, özellikle cihaz yeniyse nadir değildir. Aşağıda, cihazınızdan duyabileceğiniz birkaç ses bulunmaktadır, ancak cihazınız için herhangi bir öneri için her zaman kullanım kılavuzunu kontrol edin.

 • 1.Burada cihazın içinden bir çatlama sesi duyabilirsiniz, bu genellikle dahili soğutucu bileşenlerinde don oluşumundan kaynaklanır. Daha fazla bilgi için “Cihazın buzunun çözülmesi” başlığına bakın .
 • 2.Yüksek titreşim veya motor sesleri, bu tür gürültü genellikle pompa veya kompresör motorundan kaynaklanır, bu genellikle normaldir veya bazen cihazın bir duvara veya çevredeki dolaplara titreşmesiyle daha da kötüleştirilebilir. Cihaz düzgün bir şekilde hizalanmazsa, bu da gürültüde bir artışa neden olabilir.
 • 3.Boruların içinde dolaşan gaz veya soğutma sıvısı nedeniyle bazı sesler çıkar (cihaz çalışmıyorken bile), bu normaldir.

İç aydınlatma yanmıyor

 • Lütfen bu talimatları tam olarak uyguladığınızdan emin olun. Bu bakımı gerçekleştirirken herhangi bir sorun yaşarsanız, lütfen bizimle iletişime geçin. Kapıyı açar açmaz cihazınızın iç aydınlatması yanmalıdır, ancak zaman gecikmesi gibi özel ayarlar olması durumunda daima modelinize ait kullanım kılavuzunu kontrol edin.

 • 1.Cihazın prize takılı ve açık olduğunu kontrol edin. Ayrıca “Cihaza güç gelmiyor” konusuna da bakın.

 • 2.Hareketini kısıtlayan veya yapışmasını sağlayan herhangi bir şey olup olmadığını görmek için dahili hafif basınç anahtarını veya düğmesini test edin. İç aydınlatmanın yanması ve sönmesi için parmağınızla düğmeyi kolayca içeri ve dışarı itebilmelisiniz. Bu anahtarın nerede olduğunu görmek için cihazınızın kullanım kılavuzuna bakın.
 • 3.Ampulün değiştirilmesi gerekebilir, bunun nasıl yapılacağını öğrenmek için kendi cihazınızın kullanım kılavuzuna bakın (ayrıca “İç ampulün değiştirilmesi” konusuna bakın). Doğru tipte yedek ampul kullandığınızdan emin olun.

Uzmana Sorun

Şimdi Servisi Ara