Home / Beyaz Eşya / Beko Çamaşır Makinesi Hata Kodları Çözümü

Beko Çamaşır Makinesi Hata Kodları Çözümü

Beko Çamaşır Makinesi Hata Kodları Çözümü Beko’nun tüm makinelerinde olduğu gibi, yıkama makineleri bozulabilir veya bir sorun yaşayabilir. Beko’nun WMA serisi için ortaya çıkabilecek bazı hata kodları var. Bunların dijital ekranınızda görünmeleri durumunda bunların her biri için bir arıza olduğu açıklanmıştır:

Beko Çamaşır Makinesi Hata E1

Bu, bir NTC hatası tespit edildiği ve kablolama veya termistörde bir sorun olabileceği anlamına gelir.

Beko Çamaşır Makinesi Hata E2

Suyun düzgün şekilde ısınmaması, muhtemelen kabloların kontrol edilmesini gerektirecektir.

Beko Çamaşır Makinesi Hata E3

Makineniz her zaman ısıtıyor ve bu ısıtıcı kontrol rölesiyle ilgili bir sorun olduğunun işareti olabilir.

Beko Çamaşır Makinesi Hata E4

Bu, makinenin doldurulmasıyla ilgili bir sorundur. Normal olarak çalışmadan doldurabilir ve boşaltabilir veya sadece kapının sıkışmasıyla hata oluşabilir. Su valfinin kendisi, PCB (baskılı devre kartı) veya çamaşır makinesinin kabloları ile ilgili bir sorun olabilir.

Beko Çamaşır Makinesi Hata E5

Bu bir takım şeyler anlamına gelebilir, ancak genellikle makinenin düzgün bir şekilde boşalmamasını ve döngüsüne girmek veya eğmemek için çok uzun süreceğini gerektirir. Pompa / filtrede tıkanıklıklar veya sorunlar olabilir veya kontrol paneli ile ilgili bir sorun olabilir.

 Beko Çamaşır Makinesi Hata E6

Motorda, makinenizin devrini tamamlamadığından veya aniden dönme döngüsüne atladığınız anlamına gelen bir arıza vardır. Bu, PCB’nin yanı sıra motor mekanizması veya kablolama ile ilgili bir sorun olabilir.

 Beko Çamaşır Makinesi Hata E7

Seviye sensörü ile ilgili bir problem, çamaşır makinesinin başlangıçta boşaltılabileceği anlamına gelir veya program başlamaz. Seviye sensörünün kendisi veya ona bağlı kablolama ile ilgili bir sorun olabilir.

Beko Çamaşır Makinesi Hata E8

Çamaşır makinesi su ile doldurulmamakta ve bir şey yapmadan dolmakta ve daha sonra boşaltılmaktadır. Bu su vanası, antiflooding mekanizmasıyla ilgili bir sorun, kablolama veya PCB gibi birkaç sorundan kaynaklanıyor olabilir.

Beko Çamaşır Makinesi Hata E9

Kilitin kendisi veya PCB gibi işletim elektroniği olabilecek kapı kilidinde bir sorun var.

Beko Çamaşır Makinesi Hata E10

Kapının sıkışmış olabileceği başka bir problem. Kilit kırılmış veya elektronikte sorunlar olması da bu duruma neden olabilir.

Beko Çamaşır Makinesi Hata E11

Bu bir motor hatası algılamasıdır ve motor, PCB veya kablolama ile ilgili bir problem olabilir.

Beko Çamaşır Makinesi Hata E17

Çamaşır makinesiniz çok fazla köpük algılarsa normalde yanlış deterjanı kullanırsınız. Sorunu temizlemek için makineyi boşaltmanız ve birkaç kez durulaması gerekecek.

Beko Çamaşır Makinesi Hata E18

Beko çamaşır makinenize aşırı yük bindirilir veya dengesiz bir yüke maruz kalırsanız bu durum ortaya çıkabilir. Genellikle dönme çevrimi sırasında gelir – çamaşırınızı yeniden yüklemeniz ve dönme döngüsünü tekrar deneyin.

Herhangi bir hatayı tespit etmek sinir bozucu olabilir ancak mekanik veya elektriksel bir hata olabilirse, garantinizi geçersiz kılabilirse kendiniz halledilmemelidir. Cihazınızı onarmak için nitelikli bir çamaşır makinesi mühendisi ile iletişime geçmeniz gerekiyor.

Dikkatinizi Çekebilir

Kilitli Çamaşır Makinesi Kapısını Açmanın Yolları

Kilitli Çamaşır Makinesi Kapısını Açmanın Yolları Çamaşır makinesi kapağınız sıkışmışsa, hızlı bir düzeltme bulmanız gerekir. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi