Home / İpuçları / Aspiratörün filtresini nasıl değiştirirsiniz ?

Aspiratörün filtresini nasıl değiştirirsiniz ?

  1. Filtrelerin çıkarılması
  2. Filtrelerin temizlenmesi
  3. Filtrelerin değiştirilmesi
  4. Başlık testi

Aspiratörün filtresi neden değiştirilmelidir?

Yıkanabilir veya değiştirilebilir olsun, filtre bir davlumbazın en önemli bileşenlerinden biridir. Davlumbaz filtresini her zaman iyice temizlerseniz veya düzenli olarak değiştirirseniz, mutfak boyunca koku ve gres sürülmesini ve duvarların ve tavanların kirlenmesini önleyin.

Bunu biliyor muydun ? 
Adından da anlaşılacağı gibi bir karbon filtre, aktif karbondan oluşur. Genellikle rulo olarak satılır ve istenilen ölçülerde kesilmelidir. Daha yeni başlık modellerinde, genellikle tamamen değiştirilmesi gereken plastik bir parçaya yerleştirilir. Yüksek emme kapasitesi, pişirme işlemi sırasında üretilen yağları ve kokuları yakalamasına izin verir. Dışarıda duman çıkışı olmayan bir mutfakta çok kullanışlıdır.

Çeker ocak filtresini nasıl değiştirebilirim?

Pratik Bilgiler
Bir davlumbazda yaygın olarak bulunan temel filtre türlerinin nasıl sökülüp değiştirileceğine bakacağız. Filtre tipine bağlı olarak bir tornavidaya ihtiyacınız olabilir İlk önce, kaputunuzun elektrik şebekesinden ayrıldığından emin olun. Bu iş için ellerinizi yağdan korumak için eldiven giymelisiniz.

Bir davlumbazın en yaygın metal filtresi, çok sıkı bir ağa sahip bir ızgara şeklindedir. Kaputun altında bulunur ve genellikle ön kapakta bırakılabilen küçük sürgü düğmelerle sağlanır. Arkada, bu amaç için sağlanan yuvalara yerleştirilen iki küçük metal kenar olabilir.

Karbon filtre, metal filtrenin arkasındadır. Bu filtre esnek ve plastik bir çevreye sahip değilse, metal filtreleri çıkarmanız ve kolayca çekmeniz yeterlidir. Filtre çok kolay çıkmalıdır. Filtreyi ölçün çünkü yeni filtreyi (evrensel bir filtre seçtiyseniz) kırpmak için boyutlarına ihtiyacınız olacak. Daha sonra eski filtreyi atabilirsiniz.

Karbon filtrenin plastik bir kenarı varsa, bir tornavidaya ihtiyacınız olacaktır. Metal filtreleri davlumbazdan çıkarın. Kaputun ortasında motor var. Motorun bir tarafında, bir kasanın arkasına gizlenebilen filtreyi bulacaksınız. Muhafazayı filtreden çıkarın. Şimdi eki filtrenin ortasında yarım tur döndürün. Ardından filtreyi bir tornavidayla gevşetebilirsiniz. Oldukça kolay dışarı çıkıyor ve atılabilir

Filtrelerin temizlenmesi

Bir davlumbazın karbon filtresi atılırken, metal filtreler temizlenir. Aspiratör kaputunun kullanım talimatlarına bakın ve davlumbazınıza monte edilen metal filtrelerin bulaşık makinesinde yıkanmasını sağlayın. Bu durumda, önce makine içindeki filtreleri temizlemeden önce fazla gresi mutfak kağıdıyla birlikte çıkarın.

Uzun ve sıcak bir program seçin ve bulaşık makinesine aynı anda çok fazla şey koymayın, çünkü çok yağlı olabilirler. Filtrelerinizi boşaltın ve ardından havayla kurutun. Filtreyi yeniden takarken, suyun damlamasına izin vermeyin. Dikkat, metal filtreler genellikle alüminyumdan yapılır. Bulaşık makinesinde temizlik yaparak parlamanızın bir kısmını kaybedebilirsiniz.

Filtrenin değiştirilmesi

Davlumbaz filtresini değiştirmek için parça numarasına ihtiyacınız var. Genelde başlıktaki bir çıkartmada bulunur. Aksi takdirde bunları kullanım talimatlarında bulabilirsiniz.

Alüminyum filtreler veya plastik bir muhafaza içinde bulunan karbon filtre için her zaman davlumbazınızın modeliyle uyumlu bir filtre kullanın. Yağları ve kokuları daha iyi filtrelemek için kesilebilen karbon filtresi için yüksek emici bir model seçin. Filtreyi eski filtrenin boyutuna kadar kesin ve davlumbazın yuvalarına kaydırın. Metal filtreleri, her zaman arkadaki yuvaları hizalayarak değiştirin.

Karbon filtreli yeni egzoz davlumbaz modeliniz varsa, kesinlikle bir parça olarak satılan bir filtredir. Parçayı eski filtrenin yerine yerleştirin ve sabitlemek için orta sabitlemeyi yarım tur çevirin. Muhafazanın kapağını yerine takın ve iki armatürü kapalı konuma yerleştirin (bunları yerine kilitlemek yeterlidir). Bu, karbon filtrenin değiştirilmesini tamamlar. Tek yapmanız gereken, metal filtrelerin yerini almak.

Pratik bilgiler
Kaputunuzu içeriden temizlemek için filtre değişimini kullanın. Alüminyum parçaları daha önce sabunlu suya batırılmış bir bezle temizlemeden önce mutfak kağıdını gresle temizleyin. Temizlemeden önce bezi iyice sıkın. Uzman perakendecilerden elde edilen güçlü yağ giderme maddeleri de kullanabilirsiniz. Bu ürünleri kullanmadan önce, kullanım talimatlarını dikkatle okuyun. Bu ilaçlar genellikle aşındırıcıdır. Eldiven giyin!

Başlık testi

Takıldıktan sonra alüminyum filtrelerin tekrar ışığa maruz kaldığını kontrol edin. Daha sonra kaputu tekrar elektrik prizine takın.

Pratik bilgiler
bir özel kömür filtresi ve sahip sorun yine metal filtreleri takılarak kullanırsanız, bir karbon filtresi olarak mat eylemler tüm yuvalara takılı olup olmadığını kontrol etmelidir. Endişelenmeyin, yeni bir filtre her zaman kullanılan filtreden daha fazla hacme sahiptir.Bitti! Davlumbaz filtresini kendiniz değiştirdiniz. Sıcak plakada kötü kokular ve yağ damlaları var!

 

Dikkatinizi Çekebilir

Kapatırken Neden Dondurucu Kapısı Açılıyor ?

Buzdolabı Kapısını Kapatırken Neden Dondurucu Kapısı Açılıyor ? Birçok ev sahibinin yüz yüze gelmesi gereken …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi