Whirlpool Kurutma Makinesi Sorun Giderme

Whirlpool Kurutma Makinesi Sorun Giderme Kurutucunun çalışması ve soruna neyin neden olduğu hakkında biraz daha fazla bilgi edinerek, sorunu kendi başınıza çözemeseniz bile sorunu teşhis etmek teknisyene biraz zaman ve biraz da para kazandıracaktır.

Whirlpool Kurutma Makinesi Sorunlar ve Çözümü

Whirlpool kurutucunuz çalışmıyor mu? Neyse ki bu kurutucu onarım kılavuzu, kurutucunuzu onarma adımlarında size yol gösterecektir. Whirlpool Kurutma Makinesi Sorun Giderme Bunlar, kurutucuları profesyonel olarak onarırken attığım adımların aynısı. Bu nedenle, kurutucunuz tamir edilene kadar her bölümü dikkatlice okuyun.

ARIZA NEDEN ÇÖZÜM
Giysiler yeterince kurumuyor, kuruma süreleri çok uzun veya çamaşırlar çok sıcak Tüy bırakmayan süzgeç lifle tıkanmış. Tiftik süzgeci her yüklemeden önce temizlenmelidir.
Air Dry döngüsü seçilmiş mi. Kurutulan giysi türleri için doğru döngüyü seçin.
Çabuk kuruması için çok büyük ve ağır yükleyin. Serbestçe yuvarlanmak için yükü ayırın.
Egzoz havalandırması veya dış egzoz davlumbazı tiftikle tıkanmış, hava hareketini kısıtlıyor mu? Kurutma makinesini 5-10 dakika çalıştırın. Hava hareketini kontrol etmek için elinizi dış egzoz kapağının altında tutun.

Hava hareketi hissetmezseniz, egzoz sistemini tüylerden arındırın veya egzoz havalandırma deliğini ağır metal veya esnek metal havalandırma deliği ile değiştirin.

Izgarayı tıkayan yumuşatıcı tabakalar. Yalnızca bir yumuşatıcı tabakası kullanın ve bunu yalnızca bir kez kullanın.
Egzoz deliği doğru uzunlukta mı? Çıkış menfezinin çok uzun olmadığını veya çok fazla dönüşü olup olmadığını kontrol edin.

Uzun havalandırma, kuruma sürelerini artıracaktır.

Egzoz havalandırma çapı doğru boyutta. 4 * (102 mm) çapında havalandırma malzemesi kullanın.
Kurutucu 45 ° F’nin (7 ° C) altında bir odada mı bulunuyor? Kurutucu döngülerinin düzgün çalışması, 45 ° F’nin (7 ° C) üzerinde sıcaklıklar gerektirir.
Bir dolapta bulunan kurutucu. Dolap kapıları, kapının üstünde ve altında havalandırma açıklıklarına sahip olmalıdır.

Kurutucunun ön tarafı minimum 1 “(25 mm) hava boşluğu gerektirir ve çoğu kurulum için kurutucunun arkası 5 * (127 mm) gerektirir.

Kurutucu çalışmıyor Kapı tamamen kapanmamış. Kurutma makinesinin kapağının tamamen kapalı olduğundan emin olun.
BAŞLAT / DURAKLAT düğmesine sıkıca basılmamış veya yeterince uzun süre tutulmamış. Kurutucu tamburunun hareket ettiğini duyana kadar BAŞLAT / DURAKLAT düğmesine basın ve BASILI TUTUN.
Ev sigortası atmış veya devre kesici atmıştır. Elektrikli kurutucularda 2 ev tipi sigorta veya devre kesici kullanılır. Tambur dönüyor olabilir, ancak ısınız olmayabilir.

Sigortayı değiştirin veya devre kesiciyi sıfırlayın. Sorun devam ederse, bir elektrikçi çağırın.

Yanlış güç kaynağı. Elektrikli kurutucular için 240 voltluk güç kaynağı gerekir. Kalifiye bir elektrikçiye danışın.
Yanlış sigorta türü. Zaman gecikmeli bir sigorta kullanın.
Olağandışı sesler Kurutucunun belirli bir süre kullanılmaması gerekir. Kurutma makinesi bir süre kullanılmadıysa, çalıştırmanın ilk birkaç dakikasında büyük bir ses duyulabilir.
Tambur ile kurutucunun önü veya arkası arasına bozuk para, düğme veya ataç mı sıkışmış? Tamburun ön ve arka kenarlarında küçük nesneler olup olmadığını kontrol edin.

Yıkamadan önce cepleri temizleyin.

Gaz kurutucu mu? Gaz vanası tıklaması normal bir çalışma sesidir.
Dört ayak takılı mı ve kurutucu önden arkaya ve yan yana düz durumda mı? Kurutucu, doğru şekilde takılmazsa titreyebilir.
Giysiler düğümlenmiş veya toplanmış. Toplandığında yük zıplayacak ve kurutucunun titremesine neden olacaktır. Yüklenen öğeleri ayırın ve kurutucuyu yeniden başlatın.
Isı yok Ev sigortası atmış veya devre kesici atmıştır. Tambur dönüyor olabilir, ancak ısınız olmayabilir. Elektrikli kurutucularda 2 ev tipi sigorta veya devre kesici kullanılır.

Her iki sigortayı da değiştirin veya devre kesiciyi sıfırlayın. Sorun devam ederse, bir elektrikçi çağırın.

Besleme hattı vanası açık değil. Gaz kurutucular için, besleme hattındaki valf açıktır.
Yanlış güç kaynağı. Elektrikli kurutucular için 240 voltluk güç kaynağı gerekir.
Kalifiye bir elektrikçiye danışın.
Döngü süresi çok kısa Otomatik döngü erken bitiyor. Yük, sensör şeritlerine temas etmiyor olabilir. Kurutucuyu hizalayın. Çok küçük yükler için Süreli Kurutma kullanın.

Otomatik Döngülerde kuruluk seviyesi ayarını değiştirin.

Kuruluk seviyesinin arttırılması veya azaltılması, bir döngüdeki kurutma süresini değiştirecektir. Yükler sürekli olarak çok erken bitiyorsa

Yükte tiftik Tüy bırakmayan filtre tıkalı. Tiftik süzgeci her yüklemeden önce temizlenmelidir.
Yükte veya tamburda lekeler Kurutucu kumaş yumuşatıcı doğru kullanılmıyor. Döngünün başında kurutucu kumaş yumuşatıcı tabakaları ekleyin. Kısmen kurutulmuş yüke eklenen kumaş yumuşatıcı tabakalar giysilerinizi lekeleyebilir.

Tambur lekelerine giysilerdeki boyalar (genellikle kot pantolonlar) neden olur. Bunlar başka giysilere aktarılmayacaktır.

Yükler kırışmış Döngünün sonunda kurutucudan yük kaldırılmamış. Kırışmayı önlemek için yükü ısı olmadan döndürmek için Kırışıklık Kalkanı özelliğini seçin.
Kurutucu aşırı yüklendi. Kırışıklıkların oluşmasını serbestçe azaltabilen daha küçük yükleri kurutun.
Kokular Son zamanlarda kurutucunuzun bulunduğu alanda boyama, boyama veya cilalama yaptınız mı? Öyleyse, alanı havalandırın. Alandan koku veya duman gittiğinde, giysileri yeniden yıkayın ve kurutun.
Elektrikli kurutucu ilk kez mi kullanılıyor? Yeni elektrikli ısıtma elemanının bir kokusu olabilir. Koku, ilk döngüden sonra kaybolacaktır.
Yük çok sıcak Çamaşırlar program bitmeden kurutucudan çıkarıldı mı? Çamaşırları kurutucudan çıkarmadan önce Soğuma döngüsünün bitmesine izin verin.

Tüm döngüler, kırışmayı azaltmak ve işlenmeyi kolaylaştırmak için yavaşça soğutulur.

Soğutmadan önce çıkarılan ürünler çok sıcak olabilir.

Yüksek bir sıcaklık döngüsü kullanıldı mı yoksa ayrı bir sıcaklık kontrolü yüksek mi ayarlanmış? Daha düşük bir sıcaklık seçin ve otomatik bir kurutma döngüsü kullanın. Bu döngüler, yükteki sıcaklığı veya nem seviyesini algılar ve yük seçilen kuruluğa ulaştığında kapanır. Bu aşırı kurumayı azaltır.
SORUN NEDENLER ÇÖZÜM
Çalışmıyor Kapı tamamen kapanmamış. Kurutma makinesinin kapağının tamamen kapalı olduğundan emin olun.
Başla / Bekle düğmesine sıkıca basılmamış veya yeterince uzun süre tutulmamış. BAŞLAT / DURDUR düğmesini 2-5 saniye basılı tutun.
Ev sigortası atmış veya devre kesici atmıştır. Kurutucu için 2 ev tipi sigorta veya devre kesici olabilir.

Her iki sigortanın da sağlam ve sıkı olduğunu veya her iki devre kesicinin atmadığını kontrol edin.

Sigortaları değiştirin veya devre kesiciyi sıfırlayın.

Sorun devam ederse, bir elektrikçi çağırın.

Yanlış güç kaynağı. Elektrikli kurutucular için 240 voltluk güç kaynağı gerekir.

Kalifiye bir elektrikçiye danışın.

Yanlış sigorta türü. Zaman gecikmeli bir sigorta kullanın.
Kurutucu ısıtmıyor Ev sigortası atmış veya devre kesici atmış. Tambur dönüyor olabilir, ancak ısınız olmayabilir. Elektrikli kurutucularda 2 ev tipi sigorta veya devre kesici kullanılır.

Sigortaları değiştirin veya devre kesiciyi sıfırlayın.

Sorun devam ederse, bir elektrikçi çağırın.

Yanlış güç kaynağı. Elektrikli kurutucular için 240 voltluk güç kaynağı gerekir.

Kalifiye bir elektrikçiye danışın.

Besleme hattı vanası açık değil. Gaz kurutucular için, gaz besleme hattındaki vananın açık olduğundan emin olun.
Steam döngüsü seçildiğinde uğultu veya sızlanma sesi Kurutucudaki su vanası çalışıyor. Kurutucu üzerindeki su vanası, Buhar işlevi sırasında kullanılır.

Boyayıcı yeni takılmışsa veya uzun bir süre kullanılmamışsa, valf daha yüksek sesli olabilir ve daha uzun süre çalışabilir. Bu normal.

Büyük gürültü Kurutucu bir süredir kullanılmıyor. Bu normal. Birkaç dakika kullanımdan sonra büyük ses kısık olmalıdır.
Tıkırtı veya titreyen ses Kurutucu tamburunun kenarları arasına küçük bir nesne sıkışmış. Tamburun ön ve arka kenarlarında küçük nesneler olup olmadığını kontrol edin.

Yıkamadan önce cepleri temizleyin.

Kurutucu düzgün hizalanmamış. Kurutucu, doğru şekilde takılmazsa titreyebilir.
Giysiler kurutucuda toplanır. Toplandığında. yük zıplayacak ve kurutucunun titremesine neden olacaktır.

Yüklenen öğeleri ayırın ve kurutucuyu yeniden başlatın.

Tıklama sesi Gaz vanası çalışıyor. Gaz kurutucularda, açılıp kapandığında gaz valfinin klik sesini duyabilirsiniz. Bu normal.
Giysiler yeterince kurumuyor veya kuruma süreleri çok uzun Tiftik süzgeci tiftikle tıkanmış. Her yüklemeden önce tiftik süzgecini temizleyin.
Egzoz havalandırması veya dış egzoz davlumbazı, hava hareketini kısıtlayan tüylerle tıkanmıştır. Kurutma makinesini 5-10 dakika çalıştırın. Hava hareketini kontrol etmek için elinizi dış egzoz kapağının altında tutun.

Hava hareketi hissetmezseniz, egzoz sistemini tüylerden arındırın veya ağır metal veya esnek metal havalandırma deliği ile egzoz havalandırma deliğini değiştirin.

Havalandırma deliği doğru uzunlukta değil. Çıkış menfezinin çok uzun olmadığını veya çok fazla dönüşü olup olmadığını kontrol edin. Uzun havalandırma, kuruma sürelerini artıracaktır.
Kurutucu düz değil. Otomatik döngüler sırasında giysiler nem sensörlerine temas etmiyor.
Havalandırma deliği çapı doğru boyutta değil. 4 “(102 mm) çapında havalandırma malzemesi kullanın.
Yalnızca Hava sıcaklık ayarı seçilmiştir. Kurutulan giysi türleri için doğru sıcaklığı seçin.
Giysiler yeterince kurumuyor veya kuruma süreleri çok uzun Yük çok büyük ve çabuk kuruması için ağır. Serbest şekilde takla atmak için yükü ayırın.
Yumuşatıcı tabakalar ızgarayı engelliyor. Hava çıkış ızgarası, tiftik filtresinin arkasında, kapının hemen içindedir.

Yumuşatıcı bir tabaka tarafından engellenmediğini kontrol edin.

Yalnızca bir yumuşatıcı tabakası kullanın ve bunu yalnızca bir kez kullanın.

Kurutucu 45 ° F’nin (7 ° C) altında sıcaklığa sahip bir odaya yerleştirilmiştir. Kurutucu döngülerinin düzgün çalışması, 45 ° F’nin (7 ° C) üzerinde sıcaklıklar gerektirir.
Kurutma makinesi bir dolaba yerleştirilmiştir. Dolap kapıları, kapının üstünde ve altında havalandırma açıklıklarına sahip olmalıdır.

Kurutucunun ön tarafı minimum 1 “(25 mm) hava boşluğu gerektirir ve çoğu kurulum için kurutucunun arkası 5 * (127 mm) gerektirir.

Döngü süresi çok kısa Yük, Otomatik Döngülerde sensör şeritlerine temas etmiyor olabilir. Kurutucuyu hizalayın.
Giysiler nemli veya ıslak noktalar ile Steam döngülerinden çıkıyor. Belirli çevre veya kurulum koşulları altında yetersiz kuruma yaşayabilirsiniz.

Hızlı Yenileme döngüsünü seçin. Ardından yenilenecek yüke göre uygun zamanı seçin.

Otomatik Döngüler earty sona eriyor. Otomatik Döngülerde kuruluk seviyesi ayarını değiştirin. Kuruluk seviyesinin arttırılması veya azaltılması, bir döngüdeki kurutma süresini değiştirecektir. Yükler sürekli olarak çok erken bitiyorsa,
Yükte tiftik Tiftik süzgeci tiftikle tıkanmış. Her yüklemeden önce tiftik süzgecini temizleyin.
Yükte lekeler Kumaş yumuşatıcının yanlış kullanımı. Döngünün başında kurutucu kumaş yumuşatıcı tabakaları ekleyin. Kısmen kurutulmuş yüke eklenen kumaş yumuşatıcı tabakalar giysilerinizi lekeleyebilir.

Steam Cycles ile yumuşatıcı tabakalar kullanmayın.

Tambur üzerinde lekeler Giysilerdeki gevşek boyalar. Tambur lekelerine giysilerdeki boyalar neden olur (genellikle Wue kotlar).

Bunlar başka giysilere aktarılmayacaktır.

Yükler kırışmış Döngünün sonunda yük kurutucudan çıkarılmadı. Yük v / ith v / ater’ı ve ısıyı düşürmek için Gelişmiş Rötuş veya Hızlı Yenileme döngülerini (bazı modellerde) seçin.

Bu döngüler, kırışıklıkları yumuşatmak ve kırışıksız pamuk, pamuklu polyester karışımları, genel örgüler ve sentetik giysilerden oluşan yüklerden kaynaklanan kokuları azaltmak için en iyisidir.

Kurutucu aşırı yüklendi. Serbestçe yuvarlanabilen daha küçük yükleri kurutun. Gelişmiş Rötuş döngüsünü kullanırken, yenilenecek doğru giysi sayısını seçtiğinizden emin olun.

Sonuçlar ayrıca kumaş türüne göre değişebilir. Bu döngü, kırışıksız pamuk, pamuk polyester karışımları, yaygın örgüler ve sentetiklerden oluşan yüklerden kaynaklanan kırışıklıkları ve kokuları azaltmak için en iyisidir.

Buhar döngüleri için su, kurutucuya doğru şekilde bağlanmamıştır. V / ater’in kurutucuya bağlı olduğundan emin olun. Su giriş hortumunun hem musluğa hem de kurutucunun su giriş vanasına bağlı olduğunu kontrol edin. Su kaynağının açık olduğunu kontrol edin.
Kokular Kurutma makinenizin bulunduğu alanda yakın zamanda yapılan boyama, boyama veya vernikleme. Alanı havalandırın. Alandan koku veya duman gittiğinde, giysileri yeniden yıkayın ve kurutun.
Buhar Döngüleri için su, kurutucuya doğru şekilde bağlanmamıştır. V / ater’in kurutucuya bağlı olduğundan emin olun. V / ater giriş hortumunun hem musluğa hem de kurutucunun su giriş vanasına bağlı olduğunu kontrol edin. Su kaynağının açık olduğunu kontrol edin.
Giyildikten sonra giysilerde koku kalır. Giydikten sonra giysilerde kalan kokuları gidermek için Gelişmiş Rötuş veya Hızlı Yenileme’yi seçin (bazı modellerde)

Bu döngüler, kırışıksız pamuk, pamuk polyester karışımları, yaygın örgüler ve sentetiklerden oluşan yüklerden kaynaklanan kırışıklıkları ve kokuları azaltmak için en iyisidir.

Çok sıcak yükleyin Döngünün soğuma kısmı tamamlanmadan önce yük kaldırıldı. Yükü kaldırmadan önce kurutucunun döngünün soğuk bölümünü tamamlamasına izin verin.
Zamanlanmış Kurutma Döngüsünün yüksek bir sıcaklık ayarı ile kullanılması. Yükün aşırı kurumasını önlemek için daha düşük bir ısı ayarına göre bir Otomatik döngü seçin.
“PF” (elektrik kesintisi) Kurutma döngüsü bir elektrik kesintisi nedeniyle kesintiye uğradı. Döngüye devam etmek için BAŞLAT / DURAKLAT tv / ice düğmesine veya yeni bir döngü seçmek için GÜÇ düğmesine basın.
L2 Teşhis Kodu (düşük veya hat voltajı yok durumu) Evinizdeki güç kaynağında, kurutucunun ısıtıcısının açılmasını engelleyen bir sorun olabilir. Kurutucu, bu teşhis kodu mevcut olduğunda çalışmaya devam edecektir.

Ekrandaki kodu silmek ve kalan tahmini süreye dönmek için herhangi bir tuşa basın.
Aşağıdakileri deneyin:
Ev tipi bir sigortanın atıp atmadığını veya devre kesicinin atıp atmadığını kontrol edin.

Elektrikli kurutucular, iki ev tipi sigorta veya kesici kullanır. Sigortayı değiştirin veya devre kesiciyi sıfırlayın.

Güç kablosunun düzgün şekilde takıldığını onaylayın.
Bir Zamanlı Kurutma ısıtma döngüsü seçin ve kurutucuyu yeniden başlatın.

Mesaj devam ederse, kalifiye bir elektrikçiye danışın.

E-E1

F-F1

Değişken servis kodları

Kurutma makinesinin servise ihtiyacı var. Ekranda “F * ile başlayan bir kod görünürse. F # ve E # arasında gidip gelen kurutucu kontrolü, servis gerektiren bir sorun tespit etti.

Servis İçin Arayın.

SORUN ÇÖZÜM
“PF” (elektrik kesintisi), aşağıdakileri kontrol edin: Kurutma döngüsü elektrik kesintisi nedeniyle mi kesintiye uğradı? Kurutucuyu yeniden başlatmak için BAŞLATMAK İÇİN TUT düğmesine basın (ve basılı tutun).
“E” Değişkeni (E1, E2, E3) servis kodları: Servis İçin Arayın.
Giysiler yeterince kurumuyor Aşağıdakileri kontrol edin:
Tiftik süzgeci tiftikle tıkanmış mı?
Egzoz havalandırması veya dış egzoz davlumbazı tiftikle tıkanmış ve hava hareketini kısıtlıyor mu? Kurutma makinesini 5-10 dakika çalıştırın. Hava hareketini kontrol etmek için elinizi dış egzoz kapağının altında tutun. Hava hareketi hissetmezseniz, egzoz sistemini tiftik temizleyin veya egzoz havalandırma deliğini ağır metal veya esnek metal havalandırma deliği ile değiştirin. Egzoz havalandırması ezilmiş veya bükülmüş mü? Ağır metal veya esnek bir metal havalandırma deliği ile değiştirin.
Bir sigorta mı atmış veya bir devre kesici mi atmış?
Bir hava döngüsü seçildi mi? Kurutulan giysi türleri için doğru döngüyü seçin.Otomatik döngü erken mi bitiyor? Yük elektronik sensör şeritlerine temas etmiyor olabilir, kurutucuyu hizalayın.
Gaz besleme hattındaki valf açık mı?
Yumuşatıcı tabakalar ızgarayı engelliyor mu? Yalnızca bir yumuşatıcı tabakası kullanın ve yalnızca bir kez kullanın.
Kurutucu 45 ° F’nin (7 ° C) altında bir odada mı bulunuyor? Kurutucu döngülerinin düzgün çalışması, 45 ° F’nin (7 ° C) üzerinde sıcaklıklar gerektirir.
Soğuk durulama suyu kullanıldı mı? Yük çok ıslak mıydı? Soğuk suyla durulanan ve nem tutan çamaşırlar (pamuklu) ile daha uzun kuruma süreleri bekleyin.
Yük, çabuk kuruması için çok mu büyük ve ağır? Serbestçe yuvarlanmak için yükü ayırın.
Kurutucu çalışmıyor Aşağıdakileri kontrol edin:
Güç kablosu takılı mı?
Bir sigorta mı atmış veya bir devre kesici mi atmış?
Normal bir sigorta kullanıldı mı? Zaman gecikmeli bir sigorta kullanın.
Kurutma makinesi kapısı sıkıca kapatılmış mı?
BAŞLATMAK İÇİN BEKLET’e sıkıca basıp en az 1 saniye basılı tutuldu mu?
Bir döngü seçildi mi?
Kurutucunun bir süre kullanılmadığı var mı? Kurutma makinesi bir süre kullanılmadıysa, çalışmanın ilk birkaç dakikasında büyük bir ses duyulabilir.
Gaz vanası tıklaması normal bir çalışma sesidir.
Tüy bırakmayan filtre tıkalı mı? Tiftik süzgecini temizleyin. Hava hareketini kontrol edin.
Yükleme düzgün bir şekilde sıralandı mı? Tiftik vericileri (havlu, şönil) tiftik toplayıcılardan (kadife, sentetikler) ayırın. Ayrıca renge göre sıralayın.
Yük çok mu büyük yoksa çok mu ağır? Daha küçük çamaşırları kurutun, böylece tiftik tiftik filtresine taşınabilir.
Yük aşırı mı kurudu? Yük tipi için doğru kurutucu ayarlarını kullanın. Aşırı kurutma, tüy çeken statik elektriğe neden olabilir.
Tüylenme tiftikle karıştırılıyor mu? Tüylenme (yüzey tüyü) normal aşınma ve yıkamadan kaynaklanır.
Kurutucu kumaş yumuşatıcı doğru kullanıldı mı? Kurutucu kumaş yumuşatıcı tabakalarını, yük soğukken döngünün başında ekleyin. Yumuşatıcı tabakaları sıcak bir yüke eklemeyin.
Kurutucunun içine konduğunda bulaşıklar kirlendi mi? Kurutulmadan önce ürünler temiz olmalıdır.
Öğeler doğru şekilde sıralandı mı? Açık renkleri koyu renklerden ayırın. Renk vermeyen öğeleri renksiz öğelerden ayırın.
Kurutucu aşırı mı yüklenmiş? Serbestçe yuvarlanabilen daha küçük yükleri kurutun.
Yük aşırı mı kurudu? Üreticinin bakım etiketini kontrol edin. Kurutucu ayarını yükleme tipine göre eşleştirin.
Kurutucu aşırı mı yüklenmiş? Serbestçe yuvarlanabilen daha küçük yükleri kurutun.
Yük aşırı mı kurudu? Üreticinin bakım etiketini kontrol edin. Kurutucu ayarını yükleme tipine göre eşleştirin.
SORUN ÇÖZÜM
“FH” (Su Giriş Sorunu – su kaynağı yok veya yetersiz) Döngüyü iptal etmek için iki kez DURAKLAT / İPTAL’i seçin. Yıkayıcının fişini çekin veya gücü kesin. Aşağıdakileri kontrol edin:
Su muslukları tamamen açık mı?
Yıkayıcıya giriş hortumu bağlantısındaki ekranlar tıkalı mı?
Su giriş hortumları bükülmüş mü?
Su giriş hortumları donmuş mu?
Yıkayıcıyı takın veya gücü yeniden bağlayın. Döngüyü yeniden seçin ve BAŞLAMAK İÇİN TUTUN düğmesine basın. Sorun devam ederse, servisi arayın.
“F02” (Boşaltma Sorunu)
Döngüyü iptal etmek için iki kez DURAKLAT / İPTAL’i seçin. Yıkayıcının fişini çekin veya gücü kesin.
Aşağıdakileri kontrol edin:
Boşaltma hortumu bükülmüş mü?
Boşaltma hortumu donmuş mu?
Boşaltma hortumu tıkalı mı?
Drenaj hortumu yerden 96 “(2,4 m) den daha yüksekte mi?
“SUD” (Suds Rutini) Aşırı köpük algılandığında, otomatik olarak bir köpük rutini başlar. Bu rutin fazla köpükleri giderir ve giysilerinizin uygun şekilde durulanmasını sağlar.

Durulama sırasında ve programın sonunda Suds Rutininin etkinleştirildiğini size bildirmek için “SUD” görüntülenir. Aşırı köpüklenmeyi önlemek için, HE deterjan miktarlarını azaltın.

“F” Değişkenleri [F4 – F16] (Elektrik Problemi) Döngüyü iptal etmek için DURAKLAT / İPTAL’i iki kez seçin. Çamaşır makinesinde aşırı su varsa BOŞALT / DÖNDÜR seçeneğini seçin.

Döngüyü yeniden seçin ve BAŞLAMAK İÇİN TUTUN’u seçin. Sorun devam ederse, servisi arayın.

Yıkayıcı başlamıyor Aşağıdakileri kontrol edin:
Güç kablosu topraklı 3 uçlu bir prize takılı mı?
Yıkayıcı kapısı sıkıca kapatılmış mı?
Bir döngü seçildi, ancak BAŞLATMAK İÇİN TUTUN seçilmedi ve bir saniye bekletilmedi mi?
Son döngü tamamlandıktan sonra kapı açık mıydı?
Yıkayıcı doldurmayacak, yıkamayacak veya durulamayacak Aşağıdakileri kontrol edin:
Güç kablosu topraklı 3 uçlu bir prize takılı mı?
Fişte güç var mı? Elektrik kaynağını kontrol edin veya elektrikçiyi arayın.
Sıcak ve soğuk su muslukları açık mı?
Su giriş hortumu kıvrılmış mı?
Su giriş valfi süzgeçleri tıkalı mı?
Yıkayıcı durur Aşağıdakileri kontrol edin:
Güç kablosu topraklı 3 uçlu bir prize takılı mı?
Fişte güç var mı?
Elektrik kaynağını kontrol edin veya elektrikçiyi arayın.
Bir sigorta atmış mı veya devre kesici atmış mı?
Sorun devam ederse, elektrikçiyi arayın.
Uzatma kablosu kullanıyor musunuz?
Boşaltma hortumu tıkalı mı veya boşaltma hortumunun ucu yerden 96 inçten (2,4 m) daha yüksekte mi?
Voltajınız düşük mü? Elektrik kaynağını kontrol edin veya elektrikçiyi arayın. Uzatma kablosu kullanmayın.
“SUD” rutini aktif mi? Fazladan köpükler çıkarıldığında döngü tamamlanacaktır.
Yük dengeli mi? Tek veya büyük bir parça dengesizliğe neden olabilir. Daha fazla öğe ekleyin veya yükü yeniden dağıtın.
Yıkayıcı seviyesi mi? Yıkayıcı düz olmalıdır. Dört ayak düzgün bir şekilde monte edilmelidir ve somunlar yıkayıcı kabinine doğru sıkılmalıdır.

Yıkayıcıdan su tahliye edildiğinde, pompanın içinden hava çekildiğini duyabilirsiniz. Bu, boşaltmanın sonunda olur. Bu normal.

Metal çıtçıtlı, tokalı veya fermuarlı çamaşır mı yıkıyorsunuz? Çamaşır makinesi tamburuna değen metal nesneler duyabilirsiniz. Bu normal.
Çamaşır makinesi sağlam ve sağlam bir zemine mi yerleştirildi? Yıkayıcınızın altına bir parça% “(19,1 mm) kontrplak yerleştirilerek gürültü ve titreşim azaltılabilir. Kontrplak, eşit yüksekliklerde tutmak için hem çamaşır makinesinin hem de kurutucunun altına uzanabilir.
Çamaşır ürünleri doğru bölmede mi? Doğru bölmelere doğru miktarda HE deterjan, yumuşatıcı veya sıvı klorlu ağartıcı ekleyin. Deterjan bölmesine toz veya sıvı renk korumalı ağartıcı ekleyin.

Toz halindeki renk açısından güvenli ağartıcıyı toz deterjanla veya sıvı renk açısından güvenli ağartıcıyı sıvı deterjanla eşleştirdiğinizden emin olun.

Deterjan ayırıcı doğru konumda mı? Seperatör, sıvı deterjan kullanırken ön konumda, toz deterjan kullanırken arka konumda olmalıdır.
Yıkanan çamaşır için doğru programı kullandınız mı? Daha yüksek sıkma hızına sahip bir program seçin.
Tek bir parçayı mı yoksa hacimli eşyaları mı yıkadınız yoksa çamaşır makinesini aşırı mı yüklediniz? Tek bir öğe, hacimli öğeler veya aşırı yükleme dengesizliğe neden olabilir.

Çamaşırları ekleyin veya ıslak çamaşırlarınızı tambura eşit olarak dağıtmaya çalışın ve bir BOŞALTMA / SIKMA döngüsü başlatın.

Çamaşırlar hala ıslaksa. yükün yarısını çamaşır makinesinden çıkarın ve tekrar deneyin.

Bölmeye deterjan eklediniz mi? En iyi sonuçlar için deterjan bölmesine deterjan koyun. Çamaşır makinesi tamburuna deterjan eklemeyin.
Düzgün sıraladın mı? Tiftik vericileri (havlu, şönil) tiftik toplayıcılardan (kadife, sentetikler) ayırın.

Ayrıca renge göre sıralayın.

Yıkayıcıyı aşırı mı yüklediniz? Yıkayıcıyı aşırı yüklemeyin. Yıkayıcı tam olarak doldurulabilir, ancak sıkı bir şekilde paketlenemez.

Yıkama yükü dengelenmelidir. Aşırı yüklenirse tiftik yükte sıkışabilir.

Yeterince deterjan kullandınız mı? Üreticinin talimatlarını izleyin. Tüyleri suda tutmaya yetecek kadar deterjan kullanın.
Suyunuz 21 ° C’den (70 ° F) daha mı soğuk? 70 ° F’den (21 ° C) daha soğuk yıkama suyu, deterjanı tamamen çözmeyebilir.
Düşük hızlı bir yıkama mı kullanıyorsunuz? Toz deterjanlar, yavaş hızda bir döngüde iyi çözünmeyebilir.

En iyi sonuçlar için, Hassas ve Elde Yıkananlar gibi düşük hızlı döngüler için sıvı deterjan kullanın.

Bölmeye deterjan eklediniz mi? En iyi sonuçlar için deterjan bölmesine deterjan koyun. Çamaşır makinesi tamburuna deterjan eklemeyin.
Suda ortalamanın üzerinde demir (pas) var mı? Demir filtre takmanız gerekebilir.
Yükü doğru şekilde sıraladınız mı? Koyu renkli kıyafetleri beyazlardan ve ışıklardan ayırın.
Yıkayıcıyı hemen indirdiniz mi? Boya transferini önlemek için durduğu anda yıkayıcıyı boşaltın.
Yumuşatıcı dağıtma topu kullandınız mı? Dağıtım topları bu yıkayıcıyla doğru şekilde çalışmayacaktır. Yumuşatıcı gözüne sıvı yumuşatıcı koyun.
Düşük hızlı bir programda toz deterjan kullandınız mı? Sıvı deterjan kullanmayı düşünün.
Yıkayıcıyı hemen indirdiniz mi? Yıkayıcıyı durur durmaz boşaltın.
Yıkanan çamaşır için doğru programı kullandınız mı? Kırışmayı azaltmak için Hassas programı veya düşük sıkma hızına sahip başka bir programı kullanın.
Yıkayıcıyı aşırı mı yüklediniz? Yıkama yükü dengeli olmalı ve aşırı yüklenmemelidir. Yıkama sırasında yükler serbestçe düşmelidir.
Yükü doğru şekilde sıraladınız mı? Bir yükte beyazlar ve renkler karıştırıldığında boya aktarımı meydana gelebilir.

Koyu renkli kıyafetleri beyazlardan ve ışıklardan ayırın.

Yıkama sıcaklığı çok mu düşük? Yük için güvenliyse sıcak veya ılık yıkama kullanın.

Sıcak su sisteminizin sıcak suyla yıkama sağlamak için yeterli olduğundan emin olun.

Yeterince deterjan kullandınız mı veya sert suyunuz var mı? Soğuk veya sert suda ağır kirleri yıkamak için daha fazla deterjan kullanın.
Ekranda “SUD” görünüyor mu? Aşırı köpüklenme tespit edildi ve aşırı köpüğü azaltmak için bir köpük rutini başlatıldı.

Bu rutin, orijinal döngüye zaman katacaktır.

Yük dengesizliğe neden oldu mu? Çok fazla dengesizlik meydana geldiğinde, bir dengesizlik rutini yükü yeniden dağıtmaya başlayacaktır.

Dengesizlik rutini sırasında, görüntülenen süre bu aktivite tamamlanana kadar duraklayabilir, ardından döngünün geri kalanıyla devam edebilir.

Nazik bir döngü kullanarak büyük bir çamaşır yıkadınız mı? Elde Yıkanabilir veya Hassas programları kullanırken küçük çamaşırlar kullanın. Bu, giysilerinizin döngü sürelerini uzatmadan nazikçe yıkanmasını sağlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi