Hoş GeldinizMerkez Teknik Servis Beyaz Eşya & Klima Servisi

Vulcan Hart Fırın Sorun Giderme

Vulcan Hart Fırın Sorun Giderme İster tutma ünitesi ister konveksiyon modeli olsun, bir Vulcan fırını herhangi bir ticari mutfakta yemek pişirmeye devam eder. Gaz ve elektrik üniteleri, güveç ve etlerden sebzelere ve ekmeklere kadar her şeyi eşit şekilde ısıtarak çok çeşitli profesyonel ihtiyaçlar için uygundur. Fırınınız yüksek performans göstermiyorsa, oyalamasına izin vermeyin. Bir Vulkan fırınında sorun gidermeye yönelik kolay ipuçlarımız var, böylece işletmenizde bu özel yemekleri yapmaya devam edebilirsiniz.

Vulcan Fırın Arıza Çözümleri

Aşağıda, bekletme fırınları ve tam boyutlu konveksiyonlu fırınlarla ilgili yaygın semptomların bir listesi bulunmaktadır. Bu kılavuz, belirtileri doğru bir şekilde belirlemenize yardımcı olur ve ek yardım için yetkili bir servis teknisyenine ne zaman başvurmanız gerektiği konusunda sizi uyarır.

Devamını Okumak İçin Aşağıdaki Sorunlara Tıklayın

Konveksiyonlu Fırın Sorun Giderme

Hem Vulcan Hart VC hem de SG Tam Boyutlu Konveksiyonlu Fırınlar, çok çeşitli yiyecekleri eşit ve verimli bir şekilde ısıtmak için tasarlanmıştır. Aşağıda gazlı ve elektrikli modellerle ilgili yaygın sorunlar bulunmaktadır.

Pişirme Sorunları

Yemek pişirirken birkaç hıçkırıkla karşılaşabilirsiniz. İşte bazı olası sorunlar ve bunları düzeltmenin yolları.


 • Gaz Tutuşmuyor (Yalnızca Gaz)
  Eşit olmayan esmerleşme veya
   aşırı pişmiş kenarlar – Fırın çok sıcak olduğunda sıcaklık ayarlarını düşürün. Ayrıca çok fazla raf kullanıyor olabilirsiniz . Daha az raf kullanmak daha iyi sirkülasyon sağlar.
 • Yiyecekleri küçültmek – Çok yüksekse kavurma sıcaklığını düşürün. Durum böyle değilse, pişirdiğiniz şey fırında su tutamayabilir. Fırının altına 12-x-20-x 1 inçlik bir su kabı koyun.
 • Dökülen veya tavanın kenarına çeken öğeler – Fırınınızdaki rafların düz olduğunu kontrol edin ve düz olmadıklarına göre ayarlayın. Raflar yan yana düz ve önden arkaya 1/8 inç alçak olmalıdır. Sac tavalarınız da bükülebilir ve artık pişirme veya pişirme rotasyonunuzda kullanılmamalıdır.

Kıvılcım veya yanan ateşleme ışığı görmediğinizde, sorun aşağıdaki olabilir:

 • – açık termostat Yüksek limiti sen ise termostat yüksek limiti açıktır yetkili bir teknisyen tarafından düzeltilir sorunu var.
 • Arızalı kablolama ve elektrikli bileşenler – Ara bağlantı kabloları kopmuş olabilir veya arızalı bir ısı rölesi, transformatör ve ateşleme kablosu olabilir. Yetkili bir teknisyene bu sorunları test ettirin ve onarın.

Bir kıvılcım varsa ancak gaz tutuşmuyorsa, gaz vanalarınızı veya sarf malzemelerinizi kontrol edin. Üç denemeden sonra ateşleme ışığının 20 saniyeden fazla yandığını fark edeceksiniz. Manüel gaz vanasının kapalı olup olmadığına veya solenoid vananın kapalı veya bozuk olup olmadığına bakın. Bunlar çalışıyorsa, gaz beslemesi kapalı olabilir veya uygun basınç sağlamıyor olabilir.

Alev Tutmaz (Yalnızca Gaz)

Gaz tutuştuğunda ancak alev tutmadığında, ünitenize gelen gaz basıncı yetersiz olabilir. Temel neden bu değilse, aşağıdakileri arayın:

 • Kirli veya tıkalı şnorkel havalandırması – Tıkalı bir şnorkel havalandırması alevin tutulmasını engelleyebilir. Sorunu düzeltmek için havalandırmayı temizleyin.
 • Ateşleyici sorunları – Arızalı bir ateşleyici toprağı, sensör veya kurşun alevi durduruyor olabilir. Bunlar yetkili bir teknisyen tarafından test edilmeli ve onarılmalıdır.

Aşırı, Düşük veya Isı Yok

Fırınınız çok fazla veya çok az ısı üretiyorsa, aşağıdaki olası nedenleri arayın:

 • Arızalı sıcaklık kontrolü veya probu – Arızalı bir sıcaklık kontrolü veya sıcaklık probu , ünitenizdeki ısıyı etkileyebilir. Her iki sorunu da yetkili bir teknisyene giderin.
 • Yetersiz gaz basıncı (yalnızca gaz) – Tesise giren gaz basıncı düşükse, bu durum sıcaklığı düşürebilir. Bu, gaz hattı sızıntılarından bir yerde doğal gazın aşırı kullanımına kadar her şeye bağlanabilir. Sebebini düzeltmek veya belirlemek için yerel gaz şirketinize başvurmanız gerekebilir.
 • Tıkalı gaz deliği (yalnızca gaz) – Gaz deliğinin tıkalı olup olmadığını kontrol edin . Bir tıkanıklık varsa, engeli kaldırın. İleriye dönük en iyi performansı sağlamak için deliği ve çevresini temizlediğinizden emin olun.
 • Yüksek limit anahtarını veya termostatı açın – Yüksek limit anahtarının veya termostatın açık olup olmadığına bakın. Fırınınızın düzgün bir şekilde ısınması için yetkili bir teknisyen tarafından düzeltin veya değiştirin.

Arızalı Zamanlayıcı

Ünitenizdeki mekanik zamanlayıcı normal şekilde çalışmadığında aşağıdakileri kontrol edin:

 • Yetersiz hat voltajı – Bu yalnızca yanlış ısıtmaya neden olmakla kalmaz, aynı zamanda zamanlayıcınızı da devre dışı bırakabilir. Yetkili bir teknisyenin sorunu test edip onardığından emin olun.
 • Kablolama sorunları – Ara bağlantı kabloları arızalı veya hasar görmüş olabilir. Yetkili bir teknisyen tarafından onarılmasını veya değiştirilmesini sağlayın.
 • Bozuk zamanlayıcı – Tüm zamanlayıcı bozulabilir ve yetkili bir teknisyen tarafından değiştirilmesi gerekir.

Kapı Düzgün Kapanmıyor

Aşağıdaki sorunlar kapınızın düzgün kapanmamasına neden olabilir:

 • Hasarlı conta – Çatlaklar veya yarıklar görürseniz kapı contasını değiştirin  . Hasarlı bir conta, kapının kapanmasını engeller ve zamanla daha da kötüleşerek ısının üniteden kaçmasına neden olur.
 • Hizasız kapı – Fırın kapısı hizalı değilse, menteşelerin değiştirilmesi gerekip gerekmediğine veya menteşe vidalarının sıkılması gerekip gerekmediğine bakın. Tesviye ve hizalama talimatları için kullanıcı el kitabınıza bakın.
 • Hizalanmamış kapı zinciri veya yakalama silindiri – Kapı zincirine veya mandalına bakın. Hizalama dışındalarsa ikisini de ayarlayın. Herhangi biri hasar görmüşse, derhal yetkili bir teknisyen tarafından değiştirilmesini sağlayın.

Tutma Fırını Sorun Giderme

Vulcan Cook & Hold Oven, yemeğinizin lezzetini ve besin değerini korumak için ısıyı hassas bir şekilde kontrol eder. İşte zaman zaman ortaya çıkabilecek yaygın sorunlar.

Fırın veya Soğutma Fanları Çalışmıyor

Operasyonel sorunlar, güç kaynağına veya soğutma fanlarına bağlanabilir. Fırının prize takılı olup olmadığını veya “AÇMA/KAPAMA” düğmesinin açık olmadığını kontrol edin. Sorun ikisi de değilse, devre kesicinizin sıfırlanması veya bir sigortanın değiştirilmesi gerekip gerekmediğini görmek için devre kesicinizin olup olmadığına bakın.

Gösterge ışıklarının yandığını ancak soğutma fanlarının çalışmadığını gördüğünüzde, fırının 150°F’nin altında olup olmadığına bakın. Değilse, hatalı bir bağlantı, termostat, fan veya kablo olabilir. Her iki sorunun da yetkili bir teknisyen tarafından çözülmesi gerekecektir.

Fırın Isınmıyor veya Sıcaklık Yanlış

Aşağıdakiler bekletme fırınınızda ısınma veya sıcaklık sorunlarına neden olabilir:

 • Arızalı pişirme sıcaklığı termostatı – Termostatı 250°F’ye ayarlayın ve sıcak olup olmadığını görmek için fırının arkasını kontrol etmeden önce birkaç dakika bekleyin. Eğer güç anahtarı açık ve pişirme sıcaklığı göstergesi yanıyor ama fırın ısıtmıyor, kontak yetkili teknisyen sorunu çözmek için.
 • Arızalı tutma sıcaklığı termostatı – Düğmeyi 250°F’ye çevirin ve fırın boşluğunun arkasında ısı olup olmadığını görmeden önce birkaç dakika bekleyin. Güç düğmesi ve sıcaklık göstergesi yanıyorsa ancak ünite ısınmıyorsa, sorunu onarması için yetkili bir teknisyene başvurun.
 • Arızalı yüksek limitli termostat veya ısıtma elemanı – Bozuk bir yüksek limitli termostat veya ısıtma elemanı fırınınızın sıcaklığını etkileyebilir. Ünitenizin garanti kapsamında korunmasına yardımcı olmak için yetkili bir teknisyenin sorunu onardığından emin olun.

Yorum Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Zorunlu alanlar işaretlenir *

Call Now ButtonÇağrı Merkezi (0850) 333 1 687