Anasayfa » Arıza » Vestel Buzdolabı Sorun Giderme

Vestel Buzdolabı Sorun Giderme

Vestel Buzdolabı Sorun Giderme

SORUN NEDEN / ÇÖZÜMLER
Buzdolabınız çalışmayacak ■ Güç kaynağı kablosu çıkarılmış mı? Topraklanmış 3 uçlu bir prize yerleştirin.
■ Ev tipi bir sigorta veya devre kesici atmış mı? Sigortayı değiştirin veya devreyi sıfırlayın.
■ Buzdolabı Kontrolü KAPALI konuma mı çevrildi? “Kontrollerin Ayarlanması” bölümüne bakın.
■ Buzdolabı çözülüyor mu? Buzdolabının 30 dakika içinde çalışıp çalışmadığını tekrar kontrol edin. Buzdolabınız düzenli olarak otomatik bir buz çözme döngüsü çalıştıracaktır.
Işıklar çalışmıyor ■ Güç kaynağı kablosu çıkarılmış mı? Topraklanmış 3 uçlu bir prize yerleştirin.
■ Sokette bir ampul gevşek mi? Buzdolabı kontrolünü KAPALI konuma getirin. Buzdolabını elektrik kaynağından ayırın. Yavaşça ampulü çıkarın ve tekrar takın. Ardından buzdolabını elektrik kaynağına yeniden bağlayın ve buzdolabı kontrolünü sıfırlayın.
■ Bir ampul yandı mı? Aynı watt değerine, boyuta ve şekle sahip bir cihaz ampulüyle değiştirin
Defrost drenaj tavasında su var ■ Buzdolabı çözülüyor mu? Su buharlaşacak. Suyun buz çözme tavasına damlaması normaldir.
■ Normalden daha nemli mi? Buz çözme tavasındaki suyun buharlaşmasının daha uzun süreceğini bekleyin. Hava sıcak veya nemli olduğunda bu normaldir.
Motor çok çalışıyor gibi görünüyor ■ Oda sıcaklığı normalden daha mı sıcak? Motorun sıcak koşullarda daha uzun süre çalışmasını bekleyin. Normal oda sıcaklıklarında, motorunuzun zamanın yaklaşık% 40 ila% 80’inde çalışmasını bekleyin. Daha sıcak koşullar altında, daha da fazla çalışmasını bekleyin.
■ Buzdolabına az önce çok miktarda yiyecek eklenmiş mi? Çok miktarda yiyecek eklemek buzdolabını ısıtır. Buzdolabını tekrar soğutmak için motorun daha uzun çalışması normaldir.
■ Kapılar çok sık açılıyor mu? Bu meydana geldiğinde motorun daha uzun süre çalışmasını bekleyin. Enerjiden tasarruf etmek için, ihtiyacınız olan her şeyi bir defada buzdolabından almaya çalışın, yiyecekleri bulmanın kolay olması için düzenli tutun ve yiyecek çıkarılır çıkarılmaz kapıyı kapatın.
■ Kondenser serpantinleri kirli mi? Bu, hava transferini engeller ve motorun daha fazla çalışmasını sağlar. Kondenser serpantinlerini temizleyin. “Buzdolabınızın Temizlenmesi” bölümüne bakın. NOT: Yeni buzdolabınız yüksek verimli motoru sayesinde eskisinden daha uzun süre çalışacaktır.
Buzdolabı çok fazla gürültü yapıyor gibi görünüyor ■ Buzdolabınız için sesler normal olabilir. “Duyabileceğiniz Sesleri Anlama” bölümüne bakın.
Buz makinesi buz üretmiyor ■ Dondurucu sıcaklığı buz üretecek kadar soğuk mu? Buz üretimi için bağlamadan sonra 24 saat bekleyin.
■ Kablo kesme kolu KAPALI (arm yukarı) konumunda mı? Tel kapatma kolunu AÇIK (kol aşağı) konumuna indirin.
■ Buzdolabına giden su hattı kapatma vanası açık mı? Su vanasını açın.
■ Ejektör kolunda bir buz küpü sıkışmış mı? Plastik bir aletle ejektör kolundaki buzu çıkarın. “Buz Yapıcı” bölümüne bakın
■ Buz yapıcı kalıbında su var mı veya hiç buz oluşmamış mı? Buzdolabınızın evdeki su kaynağına bağlı olup olmadığını ve besleme kapatma vanasının açık olup olmadığını kontrol edin. “Buzdolabının Su Kaynağına Bağlanması” bölümüne bakın.
Buz makinesi çok az buz üretiyor ■ Buz yapıcı yeni mi kuruldu? Tam buz üretiminin başlaması için 72 saat bekleyin. Buzdolabınız soğuduktan sonra, buz yapıcı her 24 saatte bir 70-120 küp üretmeye başlamalıdır.
■ Büyük miktarda buz çıkarıldı mı? Buz yapıcının daha fazla buz üretmesi için 24 saat bekleyin.
■ Kontrol doğru ayarlanmış mı? “Kontrollerin Ayarlanması” bölümüne bakın
■ Su kesme vanası tamamen açık mı? Vanayı tamamen açın .. “Buzdolabının Su Kaynağına Bağlanması” bölümüne bakın.
■ Buzdolabına su filtresi takılı mı? Bu filtre tıkanmış veya yanlış takılmış olabilir. Öncelikle, filtrenin doğru şekilde takıldığından ve tıkanmadığından emin olmak için filtre kurulum talimatlarını kontrol edin. Kurulum veya tıkanma bir sorun değilse, kalifiye bir kişiyi veya bir teknisyeni arayın.
Buzda tatsızlık veya koku ■ Sıhhi tesisat bağlantıları yeni mi, rengi atmış veya tatsız buza neden oluyor mu? İlk birkaç buzu atın.
■ Buz küpleri çok uzun süre saklandı mı? Eski buzu atın ve yeni bir malzeme hazırlayın
■ Buzdolabındaki yiyecekler düzgün bir şekilde paketlenmiş mi? “Buzdolabı Özellikleri” bölümüne bakın.
■ Dondurucu ve buz haznesinin temizlenmesi gerekiyor mu?
■ Su mineraller içeriyor mu (kükürt gibi)? Mineralleri çıkarmak için bir filtre takılması gerekebilir.
Sıcaklık çok sıcak ■ Her iki bölmede de hava delikleri tıkalı mı? Bu, soğuk havanın dondurucudan buzdolabına hareketini engeller. Kaldırmak? havalandırma deliklerinin önündeki nesneler. Havalandırma deliklerinin konumu için “Ensurinq Uygun Hava Sirkülasyonu” bölümüne bakın
■ Kapılar sık ​​sık açık mı Bu gerçekleştiğinde buzdolabının ısınacağının farkında olun. Buzdolabını soğuk tutmak için her şeyi almaya çalışın hemen buzdolabından çıkarmanız gerekir, yiyecekleri düzenli tutun, böylece bulması kolaydır ve yiyecek çıkarılır çıkarılmaz kapıyı kapatın
■ Buzdolabına veya dondurucuya çok miktarda yiyecek eklenmiş mi? yiyecek miktarı buzdolabını ısıtır Buzdolabının normal sıcaklığa dönmesi birkaç saat sürebilir.
■ Kontroller çevre koşullarına göre doğru ayarlanmış mı? “Kontrollerin Ayarlanması” bölümüne bakın.
İçeride nem birikmesi var ■ Buzdolabındaki hava delikleri tıkalı mı? Havalandırma deliklerinin önündeki herhangi bir nesneyi kaldırın. Havalandırma deliklerinin konumu için “Ensurinq Uygun Hava Sirkülasyonu” bölümüne bakın
■ Kapılar sık ​​sık açılıyor mu? Nem oluşumunu önlemek için, ihtiyacınız olan her şeyi bir defada buzdolabından almaya çalışın, yiyecekleri bulması kolay olacak şekilde düzenli tutun ve yiyecek çıkarılır çıkarılmaz kapıyı kapatın. (Kapı açıldığında, oda havasından gelen nem buzdolabına girer. Kapı ne kadar sık ​​açılırsa nem o kadar hızlı oluşur. Özellikle odanın kendisi çok nemliyse.)
■ Oda nemli mi? Oda havası nemliyken buzdolabının içinde nem birikmesi normaldir.
■ Yiyecekler doğru şekilde paketlenmiş mi? Tüm yiyeceklerin güvenli bir şekilde paketlendiğini kontrol edin. Buzdolabına koymadan önce nemli yiyecek kaplarını silin.
■ Kontroller çevre koşullarına göre doğru ayarlanmış mı? “Kontrollerin Ayarlanması” bölümüne bakın.
■ Kendi kendine buz çözme döngüsü tamamlandı mı? Buzdolabının kendi kendine buzunu çözdükten sonra arka duvarda damlacıkların oluşması normaldir.
Kapıların açılması zor ■ Contalar kirli mi yoksa yapışkan mı? Contaları ve dokundukları yüzeyi temizleyin. Temizliği takiben contaların üzerine ince bir kat parafin mumu sürün.
Kapılar tamamen kapanmayacak ■ Kapıyı tıkayan yiyecek paketleri mi? Kapları daha sıkı sığacak ve daha az yer kaplayacak şekilde yeniden düzenleyin.
■ Buz haznesi yerinde mi? Buz kutusunu tamamen içeri itin.
■ Sebzelik kapağı, tavalar, raflar, kutular veya sepetler yerinde değil mi? Sebzelik kapağını ve tüm tavaları, rafları, kutuları ve sepetleri doğru yerlerine geri koyun.
■ Contalar yapışıyor mu? Contaları ve dokundukları yüzeyi temizleyin. Temizliği takiben contalara ince bir kat parafin mumu sürün.
■ Buzdolabı sallanıyor mu veya dengesiz görünüyor mu? Buzdolabını düzleştirin. “Kapı Kapatma ve Hizalama” bölümüne bakın.
■ Ürün kurulumu sırasında kapılar çıkarıldı mı ve uygun şekilde değiştirilmedi mi? Kapıları “Buzdolabı Kapıları: Çıkarma. Ters Çevirme (isteğe bağlı) ve Değiştirme “bölümü veya yetkili bir servis teknisyenini arayın.
Uzmana Sor
Abone ol
Bildir
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
x

İncelemek İster misiniz?

Çamaşır Makinesi Kapı Emniyet Kilidi Değişim Ücretleri

Çamaşır Makinesi Kapı Emniyet Kilidi Değişim Ücretleri

Çamaşır Makinesi Kapı Emniyet Kilidi Değişim Ücretleri elektrikle çalışan bir açılır tavan kilitleme cihazıdır. Bimetal ...

Servis Çağrı Merkezi
error: İçerik korunmaktadır !