TurboChef Sorun Giderme İpuçları

TurboChef Sorun Giderme İpuçları TurboChef fırınları birçok fast food zinciri, restoran ve diğer ticari mutfaklar için tercih edilen bir seçenektir. Sandviçleri bir dakikada ve 16 inçlik pizzaları 3 dakikadan kısa sürede pişirme teknolojisine sahip ekipmanlarla, hiç şüphe yok ki neden. Üniteniz bozulduğunda işinizi yakabilir. Ama endişelenme! Popüler modellerine göre ayrılmış TurboChef sorun giderme ipuçlarının bir listesini bir araya getirdik .

TurboChef Arıza/Sorun Çözümleri

Hızlı Pişirme ve Tek Partili Darbeli Fırın Sorun Giderme

Boyutları biraz farklı olsa da, bu TurboChef fırınlarının her biri sandviç ve pizzalardan mezelere ve garnitürlere kadar her şeyi hızlı bir şekilde pişirmek için tasarlanmıştır. Aşağıda Bullet, Eco, i3 ve i5 Hızlı Pişirme Fırınlarında ve Tek Yığın Darbeli Havalandırmasız modellerde ortaya çıkabilecek yaygın sorunlar yer almaktadır.

 • Güç yok – Hızlı pişirme fırınında güç yoksa, ünitenin fişinin çekili olup olmadığını veya ana devre kesicinin atmış olup olmadığını kontrol edin. Bazı durumlarda, güç kablosu hasar görebilir ve değiştirilmesi gerekebilir.
 • Bip sesi yok veya yavaş/tespit edilmeyen dokunma tepkisi – Ana suçlu genellikle güç kapatıldığında kötü bir önyüklemeden kaynaklanır. Ünitenin fişini 30 saniyeliğine çıkarıp tekrar takarak sıfırlayın. Sorun devam ederse, sertifikalı bir servis teknisyeni ile iletişime geçin.
 • “Fırın Kapısı Açık” görüntüleniyor – Fırınınızın ekranında sesli bir alarm ile bu mesaj görüntülendiğinde, fırın kapağının kırılıp açılmadığına veya yiyeceklerin önünü tıkayıp açmadığına bakın. Sorunu düzeltmek için kapıyı birkaç kez kapatıp açmayı veya tıkanıklıkları gidermeyi deneyin. Sebep ikisi de değilse, kapı anahtarlarının hizada olup olmadığına bakın. Eğer öyleyse, yardım için bir servis şirketi veya teknisyen ile iletişime geçin.

 • Isınmıyor – Önce fırının kapalı olup olmadığını veya kapağının açık olup olmadığını kontrol edin. Sorun ikisi de değilse, fırının ana devre kesiciden kapatılıp kapatılmadığına bakın. Fırını kapatıp fişini çekerek sıfırlayın. Fırını fişe takmadan, izolatörü açmadan ve açma/kapama düğmesine basmadan önce yaklaşık iki dakika bekleyin. Açılmış bir yüksek limitli termostat  da temel neden olabilir. Fırının arka duvarının sol alt köşesindeki düğmeye basarak sıfırlayın.
 • Düzgün pişirmemek – Büyük yağ ve kalıntı birikintileriyle dolu kirli bir fırın, pişirme işlemini etkileyebilir, bu nedenle ünitenizi rutin olarak temizlemeye çalışın. Yanlış yiyecek grubu, öğe veya başlangıç ​​durumunun seçilmesi, bir şeyin nasıl pişirildiğini engelleyebilir. Örneğin, donmuş bir ürünü oda sıcaklığında pişirmek istenen sonuçları elde etmeyecektir. Alt hava yönlendiricisi yanlış takıldığında veya eksik olduğunda da düşük kalite oluşabilir. Yeniden kurarak bu sorunu düzeltin.
 • Soğuyor, kapanıyor veya arızalı – Kirli bir ekran, yanlışlıkla yazılım tuşlarını etkinleştirerek üniteyi kapanmaya veya arızalanmaya zorlayabilir. Ekranı temizlemek soruna yardımcı olmalıdır. Değilse, fırınınızın donanım yazılımının yeniden başlatılması gerekebilir. Özel talimatlar için kullanıcı el kitabınıza bakın. 
 • Buhar veya duman mevcut – Büyük yağ birikintileri ve kalıntılar, pişirme sırasında buhar veya duman oluşmasına neden olabilir. Diğer bir olası neden, tıkalı bir arka havalandırmadır (veya Tek Partili Darbeli Fırında arka filtre ). Her iki sorunun da sık sık meydana gelmesini önlemek için kılavuzunuzun bakım talimatlarına bakın.

Çift Yığın Darbeli Fırın Sorun Giderme

Double-Batch Impingement fırın sadece etkileyici ısıtma sürelerine sahip olmakla kalmaz, aynı zamanda akıllı menü sistemleri ve Wi-Fi ve USB ile uyumluluk gibi çok çeşitli yenilikçi özelliklere sahiptir. Karşılaşabileceğiniz bazı yaygın sorunlar aşağıda belirtilmiştir.

 • “Kapı açık” mesajı – Kapı kapalıyken bu mesaj görüntülenirse, onu engelleyen bir şey olabilir. Değilse , menteşe kollarında kapının gevşek olup olmadığını görmek için menteşeleri kontrol edin . Gerekirse yeniden ayarlayın veya sıkın. Diğer nedenler, açık bir kapı anahtarı veya kablolama sorunuyla ilgili olabilir. Bu durumlarda, daha fazla bilgi için kılavuzunuza bakın. Bir onarım planlamak için bir teknisyen çağırmanız gerekebilir.
 • Soğutma, ısınma veya kapanma – Herhangi bir arıza kodu görünmüyorsa, fırınınızın pişirme sırasında çalışmasını değiştirmesine neden olabilecek birkaç faktör vardır. İlk olarak, kapı anahtarının doğru hizalanıp hizalanmadığını kontrol edin. Ayarla veya değiştir. Diğer olasılık, sertifikalı bir teknisyenden yardım gerektirecek hatalı bir ekrandır.
 • Düzgün pişirmemek – Her zaman yemeğinizin doğru şekilde hazırlandığından veya doğru başlangıç ​​durumunda pişirildiğinden emin olun. USB üzerinden yeni bir menü yüklemek de sorunun çözülmesine yardımcı olabilir. Bu işe yaramazsa, sertifikalı bir teknisyen tarafından onarılması gereken hatalı kablolama olabilir.
 • Pişirme sırasında veya sonrasında buhar  Bazı donmuş gıdalar, pişirme sırasında buhar oluşmasına neden olabilir. Gres veya kalıntılarla dolu kirli bir fırın da buhar oluşturarak havalandırma hortumlarında veya arka havalandırma katalizöründe tıkanmalara neden olabilir. Bu sorunun sık sık meydana gelmesini önlemek için ünitenizi her gün temizlediğinizden ve birkaç ayda bir kapsamlı temizlik yaptığınızdan emin olun.
 • Boş ekran – Derin bir dalış yapmadan önce, ünitenin fişini 20 saniyeliğine çıkarın ve tekrar takın. Ekran hala boşsa, bazı elektrik sorunları olabilir. Ekranın arkasındaki LED’ler yanıyorsa ekranı sıfırlamanız veya değiştirmeniz gerekir. Atmış sigortalar, kablolama sorunları veya zayıf güç kaynakları da ekranı etkileyebilir. Daha fazla talimat örnekleri için kılavuzunuza bakın ve onarımlar için uygun servis teknisyeni ile iletişime geçin.
 • Dokunmatik ekran yanıt vermiyor – Yanıt vermeyen bir ekran birkaç faktöre bağlı olabilir. “Kapı Açık” mesajını gördüğünüzde yukarıdaki talimatları izleyin. Değilse, hava filtresinin kirli olup olmadığını kontrol edin . Yetersiz havalandırma ve aşırı ısınma, performansı ve dokunmatik ekranı etkileyebilir. Bu işe yaramazsa, değiştirilmesi gereken hatalı bir ekranınız olabilir.
 • Hafif veya bip sesi yok – Ses ayarının yüzde 100 olup olmadığına bakın. Yüzde 100 ise, tüm ekranın veya hoparlörlerin ve hoparlör kablosunun değiştirilmesi gerekebilir.

Havalandırmasız Konveyörlü Fırın Arıza Tespiti

Hızlı pişirme süreleri ve az yer kaplaması sayesinde High h Conveyor modelleri barlarda, uygun mağazalarda ve diğer hızlı servis kuruluşlarında popüler seçeneklerdir. Bu yaygın sorunlar için aşağıdaki sorun giderme ipuçlarını izleyin.

 • Düzgün pişirmemek  Diğer TurboChef modellerinde olduğu gibi, yemeğinizin doğru şekilde hazırlanıp hazırlanmadığını veya doğru başlangıç ​​durumunda pişirildiğini her zaman kontrol edin. Bazı durumlarda ısıtıcıları veya konveyör motorlarını ve üfleyicileri temizlemeniz veya değiştirmeniz gerekebilir . Hatalı kablolama da pişirmeyi engelleyebilir. Daha fazla yardım için kullanıcı el kitabınıza veya sertifikalı bir teknisyene bakın.
 • Soğutma yapmıyor  Fırınınızın serin, oda sıcaklığında veya diğer sıcak ekipmanlara çok yakın olmayan bir alan olduğundan emin olun. 120°F’nin üzerinde bir ortamda veya diğer sıcak ünitelerin yakınında olmak aşırı ısınmaya neden olabilir. Kirli bir hava filtresi veya kapalı bir soğutma fanı termostatı da fırınınızın soğumasını engelleyebilir. Parçanın temizlenmesi veya değiştirilmesi yardımcı olacaktır.

 • Boş ekran veya tuş takımı girişi yok – Atmış sigortalar, kablolama sorunları veya zayıf güç kaynağı, ekranın boş kalmasına neden olur. Bu olduğunda, özel talimatlar için kullanıcı el kitabınıza bakın ve uygun servis teknisyeni ile iletişime geçin. Tuş takımını kullanmakta sorun yaşıyorsanız, kabloların kontrol panosuna yeniden bağlanması veya tuş takımının değiştirilmesi gerekebilir.

Yangın Fırını Sorun Giderme

Ateşli fırınlar, 14 inç kalınlığında ve artizan pizza hamurunu yaklaşık 90 saniyede pişirmek üzere tasarlanmıştır. Pizza fırınınızla ilgili nadir bir sorun fark ederseniz, sorunu bulup çözmenize yardımcı olacak teşhis ipuçları aşağıdadır.

 • Güç yok –  Önce fırının fişe takılması gerekip gerekmediğine bakın. Zaten takılıysa, ana devre kesicinin açılıp açılmadığını kontrol edin. Kesiciyi sıfırlayın ve gücü tekrar açın.
 • Isınmıyor – Fırının KAPALI konumda olup olmadığını kontrol ederek başlayın. AÇIK ise, fırın kesici tarafından kapatılmış olabilir. Üniteyi kapatın ve fişini çekin. İki dakika sonra tekrar prize takın, ana güç kaynağını açın ve AÇMA/KAPAMA tuşuna basın. Yüksek limit termostatı devreye girmiş olabilir. Fırın tabanının sol arka köşesindeki düğmeye basarak yüksek limit termostatını sıfırlayın.
 • Er1, Er2 veya Ht hata kodları – Bu kodlar görüntüleniyorsa, fırının içindeki bir bileşen düzgün çalışmıyor demektir. Sorunu çözmek için yetkili bir teknisyene başvurun.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi