Anasayfa » Arıza » Ocak Sürekli Çakmak Çakıyor ?

Ocak Sürekli Çakmak Çakıyor ?

Ocak Sürekli Çakmak Çakıyor ?

Çakmak Manyeto Kontak Anahtarı

Kıvılcım ateşleme anahtarlarından biri arızalı olabilir. Kıvılcım ateşleme anahtarı, kıvılcım modülüne voltaj gönderir. Anahtarın içindeki elektrik kontakları kapandığında, güç kıvılcım modülüne akar. Kıvılcım ateşleme anahtarı, elektrik kontakları kapalıyken arızalanırsa, anahtar, kıvılcım modülüne sürekli voltaj gönderir. Kıvılcım ateşleme anahtarlarından herhangi birinin arızalı olup olmadığını belirlemek için, her bir anahtarı süreklilik açısından test etmek için bir multimetre kullanın. Bir kıvılcım ateşleme anahtarı co gösterirsetüm ayarlarda kalite, değiştirin.

Çakmak Manyeto Kablo Demeti

Kıvılcım ateşleme anahtarlarından biri arızalı olabilir. Kıvılcım ateşleme anahtarı, kıvılcım modülüne voltaj gönderir. Anahtarın içindeki elektrik kontakları kapandığında, güç kıvılcım modülüne akar. Anahtar kontakları ıslaksa veya kapalı bir konumda sıkışmışsa, kadran nerede ayarlanırsa ayarlansın anahtar, kıvılcım modülüne sürekli voltaj gönderir. Anahtarların her biri, kısa devre olup olmadıklarını belirlemek için ayrı ayrı test edilebilir. Bir kıvılcım kontak anahtarı kısa devre yapmışsa ve ıslak değilse veya kurutmak sorunu çözmez, anahtarı değiştirin.

Çakmak Manyeto Modülü

Kıvılcım modülü, her bir yüzey brülörü kıvılcım elektroduna güç sağlar. Kıvılcım modülü arızalanırsa, brülörlerin sürekli olarak kıvılcım çıkmasına neden olabilir. Bununla birlikte, kıvılcım ateşleme anahtarının hatalı olma olasılığı daha yüksektir. Ateşleme modülünü değiştirmeden önce, ilk olarak kıvılcım ateşleme anahtarını test edin. Kıvılcım ateşleme anahtarı düzgün çalışıyorsa, kıvılcım modülünü değiştirmeyi düşünün.

 

Uzmana Sor
Abone ol
Bildir
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
x

İncelemek İster misiniz?

Çamaşır Makinesi Kapı Emniyet Kilidi Değişim Ücretleri

Çamaşır Makinesi Kapı Emniyet Kilidi Değişim Ücretleri

Çamaşır Makinesi Kapı Emniyet Kilidi Değişim Ücretleri elektrikle çalışan bir açılır tavan kilitleme cihazıdır. Bimetal ...

Servis Çağrı Merkezi
error: İçerik korunmaktadır !