Nem Alma Cihazı Su Sızdırıyor ?

Nem Alma Cihazı Su Sızdırıyor ? Nem alma cihazınız 22 derecenin altındaki sıcaklıklarda çalışıyorsa, ünitenin içindeki serpantinlerin buzlandığını görebilirsiniz. Nem alıcılar havayı bir filtreden içeri çeker ve havadaki suyu yoğunlaştıran ve bir kovada toplayan soğuk bobinlerden geçirir.

Nem Alma Cihazı Neden Su Sızdırır ?

  • Nem alma cihazı ne kadar elektrik harcar?
  • Nem alma cihazı rutubeti önler mı?
  • Nem alma cihazı faydalı mı?
  • Nem alma cihazı alırken nelere dikkat edilmeli?

Nem Alma Cihazı Su Sızdırıyor ? Nem alma cihazı çok soğuduysa, düzgün çalışmayı durdurduğunu ve sıcaklık tekrar yükselirse, buz erirken nem alma cihazınızın altından su sızmasına neden olabilir. Ünitenizin buzunu çözmek için, cihazın sıcaklığını artırın. yerleştirin ve bobinleri optimum çalışma sıcaklığına dönene kadar yumuşak bir bezle temizleyin.

Su Haznesi

Su kovası çatlayarak kovadan su sızmasına neden olabilir veya kova yanlış yerleştirilmiş olabilir. Kovayı çatlaklar açısından inceleyin ve doğru yerleştirildiğinden emin olun. Nem gidericide bir tahliye hortumu varsa, hortum bağlantısının bir conta ile donatıldığından ve contanın düzgün şekilde kapatıldığından emin olun.
Nem alma cihazından sızan su çok kısa sürede zemininize pahalı hasarlar verebilir. İşte su sızıntısına neden olabilecek birkaç şey.
  • Toplama kovası yerinde değil. Kovanın bobinlerin altında olduğundan emin olun.
  • Şamandıra anahtarı sıkışmış, bu nedenle toplama kovası dolduğunda nem alma cihazını kapatamaz. Nem alma cihazından toplama kovasını çıkarın ve şamandıranın yukarı ve aşağı serbestçe hareket ettiğini kontrol edin.
  • Evaporatör tavasından toplama kovasına giden tahliye borusu tıkalı ve suyun kovaya doğru şekilde boşalmasına izin vermiyor. Toplama kovasını çıkarın ve damlama tepsisine bağlı tahliye borusunu bulun. Tıkanıklığı gidermek için tüpün içine küçük bir pipet sokun.
  • Toplama kovası çatlamış veya hasar görmüş. Kovayı çıkarın, kiri ve suyu silin ve çatlak veya delik olup olmadığını kontrol edin.
  • Tahliye hortumu veya adaptörü (varsa) gevşek veya hasarlı. Hortum adaptörünün toplama kabına düzgün şekilde yerleştirilip yerleştirilmediğini kontrol edin. Tahliye hortumunu adaptöre bağlandığı yerden sıkın. Boşaltma hortumunda delik veya çatlak olup olmadığını kontrol edin.
  • Havadaki nemi yoğunlaştıran bobinler buzlanır. Bobinleri çözmek için nem alma cihazınızı Yalnızca Fan’a ayarlayın. Hava filtresini çıkarın ve temizleyin. Bobinleri tamamen çözün ve nem alma cihazını yeniden başlatın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi