Nem Alma Cihazı Sesli Çalışıyor
Nem Alma Cihazı Sesli Çalışıyor

Nem Alma Cihazı Sesli Çalışıyor ?

Nem Alma Cihazı Sesli Çalışıyor ? Bir nem alma cihazı temelde bir buzdolabı gibi çalışır ve aynı bileşenlere sahiptir. Çalışırken kompresör sesi, kondenser fan sesi, saklama kovasına damlayan olası su ve normal döngü açma ve kapama seslerini buzdolabınızda duyduğunuza çok benzer bir şekilde duyacaksınız.

Nem Alma Cihazı Neden Sesli Çalışır ?

Üfleyici Fan

Üfleme çarkını elle çevirmeyi deneyin. Üfleyici çark serbestçe dönmüyorsa veya fan muhafazasına sürtünüyorsa, üfleyici çarkını değiştirin. Ayrıca üfleme çarkı dönerken sallanıyorsa, bu motor milinde gevşek olduğunu gösterir. Üfleyici tekerlek gevşekse, sıkın veya değiştirin. Son olarak, üfleyici tekerlek fiziksel olarak hasar görmüşse değiştirin.

Fan Kanadı

Fan pervanesini elle çevirmeyi deneyin. Bıçağın dönerken fan muhafazasına sürtünmediğinden emin olun. Fan kanadı serbestçe dönmüyorsa veya fan muhafazasına sürtünüyorsa, bu, fan kanadının arızalı olduğunu ve değiştirilmesi gerektiğini gösterir. Ek olarak, motor milinin gevşek olup olmadığını görmek için fan motoru milini sallayın. Fan motoru şaftı çok hafif hareket ederse, bu fan kanadının gevşek olduğunu gösterir. Fan kanadı gevşekse ayar vidasını sıkın. Vidayı sıkmazsanız Sorunu çözmek için fan kanadını değiştirin.

Fan Motoru

İlk olarak, serbestçe döndüğünden emin olmak için fan kanadını elle çevirmeyi deneyin. Fan kanadının fan muhafazasına sürtünmediğinden emin olun. Fan kanadı serbestçe dönüyorsa ve fan muhafazasına sürtünmüyorsa, fan motoruna güç gelip gelmediğini belirlemek için bir multimetre kullanın. Fan motoruna güç geliyorsa, ancak nem giderici fan çalışmıyorsa, fan motoru büyük olasılıkla arızalıdır. Fan motoru arızalıysa değiştirin.

Kompresör (motor)

Kompresör eskimiş olabilir. Nem giderici kompresörler, normal çalışma sırasında genellikle gürültülüdür. Bununla birlikte, kompresör olağandışı sesler çıkarıyorsa veya anormal derecede yüksekse, bu kompresörün yıprandığını gösterebilir. Kompresörler genellikle yıpranmaya başladıktan sonra yıllarca dayandıklarından, gürültülü bir kompresörü değiştirmek genellikle uygun maliyetli değildir.

Ayrıca Kontrol Edin

Termosifon Ne Kadar Elektrik Kullanıyor

Termosifon Ne Kadar Elektrik Kullanıyor ?

Termosifon Ne Kadar Elektrik Kullanıyor ? Bir su ısıtıcısı, evinizdeki suyu ısıtır ve günlük ihtiyaçlarınız …

Abone ol
Bildir

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
Call Now ButtonServis Çağır (0850) 333 1 687