Hoş GeldinizMerkez Teknik Servis Beyaz Eşya & Klima Servisi

Nem Alma Cihazı Fanı Çalışmıyor ?

Nem Alma Cihazı Fanı Çalışmıyor ? Farklı nem gidericilerin farklı iklim koşullarında iyi çalışmasına yardımcı olan farklı özellikleri vardır. Örneğin, bazıları bodrum katları veya ıslak alanlar için tasarlanmıştır, yani havada çok fazla nemin olduğu veya muhtemelen düşük sıcaklıkların olduğu yerlerde çalışabilirler. Bu modeller genellikle, diğerleri kurutucu kullanırken bobinleri çözen anti-defrost sistemine sahiptir.

Nem Alma Cihazı Fan Neden Çalışmaz ?

Fan Kanadı

Nem Alma Cihazı Fanı Çalışmıyor ? Fan kanadı bükülmüş veya kırılmış olabilir. Fan pervanesini kontrol etmek için fan pervanesini elle çevirmeyi deneyin. Bıçağın dönerken fan muhafazasına sürtünmediğinden emin olun. Fan kanadı serbestçe dönmüyorsa veya fan muhafazasına sürtünüyorsa, bu, fan kanadının arızalı olduğunu ve değiştirilmesi gerektiğini gösterir. Ek olarak, motor milinin gevşek olup olmadığını görmek için fan motoru milini sallayın. Fan motoru şaftı çok hafif hareket ederse, bu fan kanadının gevşek olduğunu gösterir. Fan kanadı gevşekse ayar vidasını sıkın. Vidayı sıkmak sorunu çözmezse, fan kanadını değiştirin.

Fan Motoru

İlk olarak, serbestçe döndüğünden emin olmak için fan kanadını elle çevirmeyi deneyin. Fan kanadının fan muhafazasına sürtünmediğinden emin olun. Fan kanadı serbestçe dönüyorsa ve fan muhafazasına sürtünmüyorsa, fan motoruna güç gelip gelmediğini belirlemek için bir multimetre kullanın. Fan motoruna güç geliyorsa, ancak nem giderici fan çalışmıyorsa, fan motoru büyük olasılıkla arızalıdır. Fan motoru arızalıysa değiştirin.

Üfleyici Fan

Üfleme çarkını elle çevirmeyi deneyin. Üfleyici çark serbestçe dönmüyorsa veya fan muhafazasına sürtünüyorsa, üfleyici çarkını değiştirin. Ayrıca üfleme çarkı dönerken sallanıyorsa, bu motor milinde gevşek olduğunu gösterir. Üfleyici tekerlek gevşekse, sıkın veya değiştirin. Son olarak, üfleyici tekerlek fiziksel olarak hasar görmüşse değiştirin.

Nem Sensörü

Nem sensörü, havadaki nem seviyesini izler. Nem seviyesi çok yüksek olduğunda, nem alma cihazının çalışmasına izin vermek için nem sensöründeki kontaklar kapanır. Nem sensörü arızalıysa, nem alma fanı çalışmayacaktır. Nem sensörü arızalıysa değiştirin.

Yorum Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Zorunlu alanlar işaretlenir *

Call Now ButtonÇağrı Merkezi (0850) 333 1 687