Anasayfa » Arıza » Nem Alma Cihazı Donuyor ?

Nem Alma Cihazı Donuyor ?

Nem Alma Cihazı Donuyor ?

Fan Motoru

Serbestçe döndüğünden emin olmak için fan kanadını elle çevirmeyi deneyin. Fan kanadının dönerken fan muhafazasına sürtünmediğinden emin olun. Fan kanadı serbestçe dönüyorsa, motora güç gelip gelmediğini belirlemek için fan motorunu bir multimetre ile test edin. Fan motoruna güç geliyorsa, ancak nem giderici fan çalışmıyorsa, fan motoru büyük olasılıkla arızalıdır. Fan motoru arızalıysa değiştirin.

Üfleyici Fan

Üfleme çarkını elle çevirmeyi deneyin. Üfleyici çark serbestçe dönmüyorsa veya fan muhafazasına sürtünüyorsa, üfleyici çarkını değiştirin. Ayrıca üfleme çarkı dönerken sallanıyorsa, bu motor milinde gevşek olduğunu gösterir. Üfleyici tekerlek gevşekse, sıkın veya değiştirin. Son olarak, üfleyici tekerlek fiziksel olarak hasar görmüşse değiştirin.

Fan Kanadı

Fan pervanesini elle çevirmeyi deneyin. Bıçağın dönerken fan muhafazasına sürtünmediğinden emin olun. Fan kanadı serbestçe dönmüyorsa veya fan muhafazasına sürtünüyorsa, bu, fan kanadının arızalı olduğunu ve değiştirilmesi gerektiğini gösterir. Ek olarak, motor milinin gevşek olup olmadığını görmek için fan motoru milini sallayın. Fan motoru şaftı çok hafif hareket ederse, bu fan kanadının gevşek olduğunu gösterir. Fan kanadı gevşekse ayar vidasını sıkın. Vidayı sıkmazsanız Sorunu çözmek için fan kanadını değiştirin.

Hava Filtresi

Hava filtresi kirle tıkanırsa, evaporatör bobinleri üzerindeki hava akışını kısıtlayacaktır. Hava akışı kısıtlanırsa, evaporatör serpantinleri çok soğur. Daha sonra nemli hava evaporatör serpantinlerinin üzerinden geçerken hava serpantinler üzerinde yoğunlaşacak ve donacaktır. Sonunda, tüm evaporatör bobin tertibatı donacaktır. Hava filtresi kirliyse, temizleyin veya değiştirin.

Hava Akışı Problemi

Çoğu standart nem alma cihazı modeli, oda sıcaklığının 65 Fahrenheit derecenin üzerinde kalmasını gerektirir. Oda sıcaklığı 65 Fahrenheit derecenin altındaysa, nem alma serpantinleri donacaktır. Evinizdeki sıcaklık düzenli olarak 65 derecenin altına düşerse, daha düşük sıcaklıkta çalışma için özel olarak tasarlanmış bir model edinmeniz gerekecektir.
Uzmana Sor
Abone ol
Bildir
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
x

İncelemek İster misiniz?

Ev Aletleri Yedek Parça Değişim Ve Teknik Servis Ücretleri

Ev Aletleri Yedek Parça Değişim Ve Teknik Servis Ücretleri Nerede yaşadığınıza bağlı olarak, maliyetler daha ...

Servis Çağrı Merkezi
error: İçerik korunmaktadır !