Anasayfa » Arıza » Nem Alma Cihazı Çalışmıyor ?

Nem Alma Cihazı Çalışmıyor ?

Nem Alma Cihazı Çalışmıyor ?

Kova Anahtarı

Su kovası kapasitesine ulaştığında, nem alıcıyı kapatmak için kova anahtarı açılır. Kova anahtarı açıkken arızalanırsa, nem gidericinin çalışmasını engeller. Kova anahtarının arızalı olup olmadığını belirlemek için, sürekliliği test etmek için bir multimetre kullanın. Kepçe anahtarında süreklilik yoksa değiştirin.

Nem ölçer

Nem ölçer, havadaki nem seviyesini izler. Nem seviyesi çok yüksek olduğunda, nem alma cihazının çalışmasına izin vermek için nem ölçerdeki kontaklar kapanır. Nem ölçer kontakları arızalanırsa, nem giderici çalışmayacaktır. Nem ölçerin arızalı olup olmadığını belirlemek için, sürekliliği test etmek için bir multimetre kullanın. Nem ölçerde süreklilik yoksa değiştirin.

Kontrol Panosu

Kontrol panosu havadaki nem seviyesini izler. Nem seviyesi çok yüksek olduğunda, nem alma cihazının çalışmasına izin vermek için nem ölçerdeki kontaklar kapanır. Kontrol panosu arızalıysa nem giderici çalışmayacaktır.

Nem Sensörü

Nem sensörü, havadaki nem seviyesini izler. Nem seviyesi çok yüksek olduğunda, nem alma cihazının çalışmasına izin vermek için nem sensöründeki kontaklar kapanır. Nem sensörü arızalıysa, nem alma cihazı çalışmayacaktır.

Kompresör (motor)

Kompresör, soğutucuyu sıkıştıran ve soğutucuyu evaporatör ve kondenser serpantinleri boyunca dolaştıran bir pompadır. Kompresör çalışmıyorsa, nem alma cihazı soğumayacaktır. Ancak bu genellikle böyle değildir. Kompresörü değiştirmeden önce, ilk olarak daha yaygın olarak arızalı olan tüm bileşenleri kontrol edin. Diğer tüm bileşenler düzgün çalışıyorsa, kompresörü süreklilik açısından test etmek için bir multimetre kullanın. Kompresörde süreklilik yoksa değiştirin.

Elektrik Güç Sorunu

Elektrik prizine güç gelmiyor olabilir. Prizin güç alıp almadığını belirlemek için, elektrikle çalışan bir birimi prize takın ve ünitenin açılıp açılmadığına bakın. Çıkışa güç gelmiyorsa, sorunu belirlemek için devre kesicileri veya sigortaları kontrol edin.

Uzmana Sor
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
x

İncelemek İster misiniz?

Electrolux Buzdolabı Sorun Giderme

Electrolux Buzdolabı Sorun Giderme PROBLEMLER ÇÖZÜMLER Buzdolabınız çalışmaz ise ■ Güç kaynağı kablosu çıkarılmış mı? Topraklanmış ...

Servis Çağrı Merkezi
error: İçerik korunmaktadır !