Nem Alma Cihazı Arızaları Onarım Yardımı

Nem Alma Cihazı Arızaları Onarım Yardımı Bazı yaygın nem alma sorunları arasında aşırı gürültü, sızan su veya çalışmayan bir fan bulunur. Bu onarımların çoğu çok fazla mekanik beceri gerektirmez, ancak yine de bu onarımı yapmak için doğru adımları izlemeniz gerekir. İşte Onarım Kliniği burada devreye giriyor. Parçalarda birkaç kuruş tasarruf etmenize yardımcı olabilir ve nem gidericinizin nasıl çalıştığını size göstererek size zaman kazandırabiliriz.

En Yaygın Nem Alma Cihazı Arıza ve Sorunları

  • Nem alma cihazı havayı soğutur mu?
  • Nem alma cihazı küfü önler mi?
  • Nem alma cihazı alırken nelere dikkat edilmeli?
  • En iyi nem alma cihazı hangisi?

Nem Alma Cihazı Arızaları Onarım Yardımı Nem gidericinizin neden çalışmadığını öğrenmek için nem alma cihazı sorun giderme kılavuzunu kullanın. Semptomlar listesine bakarak başlayın. Doğru olanı tıkladığınızda, soruna neyin neden olabileceğini size söyleyeceğiz. Örneğin kompresörünüz çalışmıyorsa, arama alanına model numaranızı girmeniz yeterlidir, size doğru parçayı hızlı bir şekilde alalım.

Aşırı hava nemi, alerjileri şiddetlendirebilecek küf ve küf oluşumunu teşvik eder. Nem gidericiler, havadaki fazla nemi gidermenin basit ve uygun maliyetli bir yoludur. San Francisco’nun serin ve nispeten kuru iklimi düzenli olarak nem alma cihazı kullanılmasını gerektirmezken, bir nem alma cihazı bodrum gibi ara sıra nemli olan alanlardan nemi çekebilir. Nem alıcılar genellikle bir seferde birkaç saat çalıştığından, çalışmaya devam etmelerini sağlamak için rutin bakıma ihtiyaçları vardır. Nem alma cihazınızın verimli çalışmadığından şüpheleniyorsanız, onarıma başlamadan önce tüm ayarları gözden geçirin.

Güç Sorunları

Nem alma cihazınız açılmıyorsa, prize takılı olduğunu ve prize elektrik geldiğini kontrol edin. Çoğu nem giderici, ünitenin açık olduğunu gösteren bir gösterge ışığına sahiptir. Gösterge ışığı yanıyorsa ancak ünite çalışmıyorsa, su deposunu kontrol edin; su deposu doluysa çoğu tank otomatik olarak kapanır. Depoyu boşaltmak ve değiştirmek sorunu çözmelidir. Ünite hala açılmıyorsa, ünitedeki tankın yerleşimini ayarlayın. Çoğu nem giderici, tankın tank boşluğuna yakın bir aktivasyon anahtarına oturmasını gerektirir. Boş tankın anahtara tam oturacak şekilde ayarlanması, nem alma cihazını yeniden etkinleştirmelidir.

Tank Sorunları

Nem alma cihazınızdaki su deposu dolduğunda, taşmayı önlemek için ünite bir güvenlik özelliği olarak otomatik olarak kapanır. Tankı çok sık boşalttığınızı düşünüyorsanız, nem ayarını yükseltin; Nem oranı yüzde 40 ila 50 arasındaysa çoğu oda rahat eder, bu nedenle nem oranını yüzde 50’ye yakın ayarlamak, üniteyi boşaltmanız gereken sıklığı azaltacaktır. Ünite çalışıyor ancak tank düzgün dolmuyorsa, ünitenin havadan daha fazla nemi uzaklaştırması için nem ayarını düşürün. Ayarlar doğruysa, boş bir tank, nem alma cihazı bobinlerinin donduğunu gösterebilir. Ünitenin buzunu çözmesine izin verin ve donmayı önlemek için aşırı yoğuşma bobinlerini silin.

Hava akımı

Nem alıcılar, nemin alınabilmesi ve havanın yeniden dağıtılabilmesi için üniteye hava çekmek için bir fana güvenir. Nem alma cihazı gösterge ışığı yanıyorsa ancak ünitenin arkasından ön tarafından hava akmıyorsa, fan muhtemelen sıkışmış veya arızalı ve değiştirilmesi gerekiyor. Fanın değiştirilmesi gerekiyorsa, en iyi şekilde bir profesyonel tarafından yapılır. Üniteyi duvara çok yakın yerleştirmek de hava akışını engeller, bu nedenle ünitenin duvardan veya büyük mobilya parçalarından en az 6 inç uzakta olduğundan emin olun. Nem gidericilerde ayrıca havadaki kalıntıların odaya geri dönmesini engelleyen filtreler bulunur. Tıkalı bir filtre hava akışını azaltır; filtreyi çıkarın ve gerekirse temizleyin veya değiştirin.

Ayarlar ve Kontroller

Nem alma cihazı odayı belirtilen neme indirdiğinde ünite kapanır. Hala odanın çok nemli olduğunu düşünüyorsanız, ünitenin havadaki nemi çekmeye devam etmesi için nem ayarını düşürün. Çoğu ünitenin ayrıca, depo dolana veya manuel olarak kapatılana kadar sürekli olarak çalışma seçeneği vardır, ancak bu seçenek en fazla enerji tasarrufu sağlayan seçenek değildir. Bazı üniteler ayrıca nem alma cihazını belirli bir zamanda kapatmak için bir zamanlayıcı ile donatılmıştır. Ünite açılmayacaksa zamanlayıcı fonksiyon ayarlarını kontrol edin. Zamanlayıcıyı ayarladıysanız ancak ünite belirtilen saatte açılmıyorsa, deponun boş olduğundan emin olmak için kontrol edin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi