Hoş GeldinizMerkez Teknik Servis Beyaz Eşya & Klima Servisi

Mikrodalga Kendi Kendine Açılıyor ?

Mikrodalga Kendi Kendine Açılıyor ? Eğer bir mikrodalga fırınınız varsa, ona bağımlı olduğunuz için onsuz yaşamanın biraz zor görünebileceğini kabul edebilirsiniz. Sonuçta, önemli bir mutfak aletidir ve birçok mutfak işini çok daha kolay hale getirir. Ancak düzenli kullanım nedeniyle mikrodalgalar bazı sorunlar göstermeye başlayabilir ve en yaygın olanlarından biri mikrodalganın kendi kendine açılmasıdır.

Mikrodalga Fırın Kendi Kendine Çalışıyor ?

  • Mikrodalga açık çalışırsa ne olur?
  • Mikrodalga fırın boş çalıştırılırsa ne olur?
  • Mikrodalga boş çalışır mı?
  • Mikrodalga fırın çok elektrik harcar mı?

Mikrodalga Kendi Kendine Açılıyor ? Bu ne zaman olursa olsun, hemen bir güvenlik tehlikesi haline gelir ve bundan kaçınmak için hızlı bir şekilde tamir ettirmelisiniz. Mikrodalganın kendi kendine açılmasının başlıca nedenleri şunlardır:  Mikrodalganızın kendi kendine açılmasının en yaygın nedenlerinden biri, sıkışmış anahtarlar olabilir. Kapıdaki kilitleme anahtarı sıkışmış olabilir veya bazı durumlarda kontrol panelindeki kilitleme rölesi de sıkışmış olabilir. Bunu kendiniz kontrol ettiğinizden veya profesyonel yardım aldığınızdan emin olun.

Mikrodalga Fırının Kendiliğinden Açılması

Önerilen mikrodalga kapı anahtarlarından bazıları şunlardır:

Arızalı anahtarlar ve kart

Mikrodalganın kendi kendine açılmasının bir başka nedeni de hatalı kartlar ve anahtarlar olabilir. Bu cihazın kendi kendine çalışma sorunu birçok müşteri veya tüketici tarafından bildirildikten sonra araştırıldı ve bunun üretici firmadan alınan hatalı anahtarlar veya kartlardan kaynaklanabileceği bulundu. Bununla başa çıkmanın en iyi yolu, bu parçaları değiştirmek için şirketle iletişime geçmektir.

Kontrol paneliyle ilgili sorun

Dokunmatik yüzey veya kontrol paneli bazen arızalanabilir ve bu da mikrodalganın kendi kendine açılması sorununa yol açabilir. Kontrol paneli, bazen söylenmeden çeşitli pişirme bileşenlerine voltaj sağlar ve bu, onunla ilgili bir sorun olduğunu gösterebilir. Bir uzmana başvurarak yakında değiştirdiğinizden emin olun.

Isı sensörü paneliyle ilgili sorun

Mikrodalganın kendi kendine açılması sorununun bir başka nedeni de ısı sensör panelindeki bir sorun olabilir. Bazı mikrodalga düğmeleri ısıya duyarlıdır ve hatta dokunmadan; parmakların sıcaklığı düğmelere basmak için yeterli olabilir. Hatta bazı durumlarda, mikrodalga fırın üstü model ise, tavadan vb. gelen ısı da kendi kendine açılmasına neden olabilir.

Membran tuş takımı

Mikrodalganın membran tuş takımına sahip olduğu bazı durumlarda, mikrodalga kendi kendine çalışmaya başlayabilir. Bu gibi durumlarda, membran arızalı olabilir ve değiştirilmesi gerekebilir. Bunun için öncelikle yeni bir membran tuş takımının takılacağı kontrol paneli çerçeve montajını sipariş etmeniz gerekebilir. Hatta kendi başınıza değiştirebilirsiniz.

Ana Kontrol Panosu

Öncelikle dokunmatik yüzeyin düzgün çalıştığından emin olun. Dokunmatik yüzey düzgün çalışıyorsa, ana kontrol panosu arızalıdır. Kontrol panosu arızalıysa değiştirin.

Yorum Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Zorunlu alanlar işaretlenir *

Call Now ButtonÇağrı Merkezi (0850) 333 1 687