Mikrodalga Ekran Çalışmıyor
Mikrodalga Ekran Çalışmıyor

Mikrodalga Ekran Çalışmıyor ?

Mikrodalga Ekran Çalışmıyor ? Mikrodalga ekranınız çalışıyorsa, tipik olarak iki suçluya bakabilirsiniz, membran anahtarı ve kontrol panosu. Membran şalter, kontrol paneli sinyalleri alırken ve gönderirken aslında dokunduğunuz kısımdır.

Mikrodalga Ekran Açılmıyor ?

  • Mikrodalga tamir edilir mi?
  • Mikrodalga içindeki kağıt ne işe yarar?
  • Mikrodalga fırın boş çalıştırılırsa ne olur?
  • Mikrodalga fırın sigortası neden atar?

Mikrodalga Ekran Çalışmıyor ? Düğmelere dokunduğunuzda mikrodalga ekranınız yanıyorsa ancak gerçekte hiçbir şey olmuyorsa, muhtemelen membran anahtarınızda bir sorun var demektir. Bu zarı oluşturan mylar zamanla bükülmüşse, muhtemelen ihtiyaç duyduğu bağlantıları yapmıyordur.

Mikrodalga Ekran Çalışmıyor ? Alternatif olarak, dokunmatik yüzey yanıt veriyor gibi görünüyorsa ancak hiçbir şey olmuyorsa, sorun büyük olasılıkla gerçek kontrol panosundadır. Bu aslında mikrodalganızın beynidir ve giriş sinyallerini gönderir, böylece mikrodalganız ne yapacağını ve ne kadar süreyle yapacağını bilir.

Mikrodalga Ekran Neden Açılmaz ?

Her iki durumda da, membrana veya kontrol panosuna erişmek için mikrodalgayı güçten ayırmanız ve parçalara erişmek için kabini çıkarmanız gerekecektir. Değiştirme, ilk açtığınızda karmaşık görünse de, gerçekten de yeni bir parçayı çıkarıp takmanın başka bir durumudur.

Mikrodalga fırınınızı tamir etmek için kurcalamaktan hoşlanmıyorsanız, profesyonel bir el incelemesi için her zaman bizimle iletişime geçebilirsiniz. Mikrodalganızı tekrar çalışır duruma getirmenize yardımcı olabiliriz, böylece ihtiyacınız olanı yaparız.

Mikrodalga mutfakta en çok kullanılan cihazlardan biridir ve günde birkaç kez kullanılır. Yiyecekleri ısıtmak ve gün boyunca pişirmek için kullanılır. Bu nedenle mutfakta herhangi bir sorunla karşılaşmamanız için mükemmel durumda tutmanız önemlidir. Ancak sürekli kullanımdan dolayı zaman zaman sorunlarla karşılaşabilmektedir. Bu tür sorunlardan biri mikrodalga ekranının çalışmamasıdır.

Sıcaklık, saat vs. gördüğünüz ekran zaman zaman çalışmayabilir ve bu sizin için sorun yaratabilir. Zaman göstergesi ve diğer ayrıntılar olmadan, pişirmeye kalan süreyi vb. değerlendiremeyebilirsiniz. Bunun birçok olası nedeni vardır ve bazı durumlarda; sorunu kendi başınıza çözebilirsiniz. Mikrodalga ekranının çalışmamasının olası nedenleri ve çözümleri aşağıdadır.

Mikrodalga ekranının çalışmamasının ilk nedeni

Mikrodalga ekranının çalışmamasının ilk olası nedeni, hatalı bir ana kontrol panosu olabilir. Ana kontrol kartı veya devre kartı arızalıysa, eksik rakam veya satır sorunuyla karşı karşıya olabilirsiniz. Bu soruna genellikle eksik bir lehim veya hatalı bir kapasitör neden olur. Bunun için cihazın içindeki devreye bakabilir ve bozuk hattı arayabilirsiniz.

Arızalı ana devre kartı için çözüm

Kırık çizgi sizin tarafınızdan kolayca bulunuyorsa, bunun çözümü bir havya ile lehimlemektir. Bununla birlikte, devreler konusunda deneyimsizseniz veya rahat değilseniz, profesyonel yardım aramak veya size yardımcı olması için deneyimli bir teknisyen çağırmak en iyisidir.

Güç kaynağını kontrol edin

Mikrodalga ekranının çalışmamasının bir başka olası nedeni de hatalı bir güç kaynağı. Mikrodalga fırınınıza gelen güç kaynağı uygun değilse, bu cihazın ekranının kapanmasına neden olabilir.

Arızalı güç kaynağı için çözüm

Güç kaynağının düzgün çalışıp çalışmadığını kontrol etmek için aynı prize başka bir cihaz takın ve açın. Bu, güç kaynağının arızalı olup olmadığını veya mikrodalga fırınınızın ekranının kendisinde başka bir sorun olup olmadığını bulmanıza yardımcı olacaktır.

Sıcaklığı ve monitör sigortasını kontrol edin

Mikrodalga ekranı çalışmıyorsa, sıcaklığı ve monitör sigortasını da kontrol etmelisiniz. İkisinin de havaya uçmadığından emin olun. Her mikrodalga tipi ve markası, cihazın farklı yerlerine veya noktalarına yerleştirilmiş sigortalara sahip olacaktır.

Atmış sigortalar için çözüm

Kullanım kılavuzuna bakarak sigortaları bulun. Bulunduktan sonra sigortayı çıkarın ve içindeki ince kabloyu kontrol edin. Rengi atmışsa, üflenebilir.

Mikrodalga fırınınız için aşağıdaki seramik sigortaları öneririz:

Ana Kontrol Panosu

Ekran kısmen sönerse, ekran kartı daha çok arızalıdır. Ekran hiç çalışmıyorsa, ana kontrol panosu veya ekran kartı arızalı olabilir.

Ekran Kartı

Ekran hiç çalışmıyorsa, ana kontrol panosu veya ekran kartı arızalı olabilir. Ekran kısmen sönerse, ekran kartı daha çok arızalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çağrı Merkezi

Müşteri Hizmetleri Temsilcisi

Beyaz Eşya Klima Arıza Kayıt Bildirimi Ve Servis Çağırmak İçin Lütfen Aşağıdaki Düğmeye Tıklayın, Arayın.