Anasayfa » Arıza » Mikrodalga Çalışmıyor ?

Mikrodalga Çalışmıyor ?

Mikrodalga Çalışmıyor ?

Hat Sigortası

Mikrodalga devresinden çok fazla akım geçerse, hat sigortası atacaktır. Hat sigortası atarsa, mikrodalga çalışmayacaktır. Hat sigortasının arızalı olup olmadığını belirlemek için, sürekliliği test etmek için bir multimetre kullanın. Sigortanın sürekliliği yoksa değiştirin. Ek olarak, sigortanın atmasına neden olan sorunu araştırmalı ve çözmelisiniz. Altta yatan sorunu çözmezseniz, yeni sigorta da atacaktır. (Dikkat: Mikrodalga fırın, binlerce volt elektriği depolayabilir. Mikrodalga fırının fişi çekildikten sonra bile yüksek voltaj kapasitöründe. Elektrik çarpması potansiyeli nedeniyle, elektronik bileşenleri bir mikrodalgada değiştirmek son derece tehlikelidir. Hat sigortasını yalnızca lisanslı bir teknisyen değiştirmelidir.)

Ana Kontrol Panosu

Ana kontrol panosu arızalı olabilir. Ancak bu nadiren böyledir. Kontrol panoları genellikle yanlış teşhis edilir, daha yaygın olarak arızalı olan tüm parçaları kontrol edin. Diğer tüm bileşenlerin düzgün çalıştığını belirlediyseniz, ana kontrol kartını değiştirin. (Dikkat: Mikrodalga fırın, yüksek voltaj kapasitöründe, mikrodalga fırının fişi çekildikten sonra bile binlerce volt elektrik depolayabilir. Elektrik çarpması potansiyeli nedeniyle, yeniden doldurulması son derece tehlikelidir. elektronik bileşenleri bir mikrodalgada asın. Ana kontrol panosunu yalnızca lisanslı bir teknisyen değiştirmelidir.)

Termik Sigorta

Mikrodalga aşırı ısınırsa termal sigorta mikrodalgaya giden gücü keser. Termal sigortanın atıp atmadığını belirlemek için sürekliliği test etmek için bir multimetre kullanın. Sigortanın sürekliliği yoksa değiştirin. Termik sigorta sıfırlanamaz, sigorta atmışsa değiştirilmesi gerekir. (Dikkat: Mikrodalga fırın, yüksek voltaj kapasitöründe, mikrodalga fırının fişi çekildikten sonra bile binlerce volt elektrik depolayabilir. Elektrik çarpması potansiyeli nedeniyle aşırı derecede dayanıklıdır. Bir mikrodalgadaki elektronik bileşenleri değiştirmek tehlikelidir. Termal sigortayı yalnızca lisanslı bir teknisyen değiştirmelidir.)

Termoprotektör

Mikrodalga aşırı ısınırsa, termoprotektör mikrodalgaya giden voltajı kesmek için devreye girer. Termoprotektörün arızalı olup olmadığını belirlemek için, sürekliliği test etmek için bir multimetre kullanın. Termo koruyucu sürekliliğe sahip değilse ve sıfırlanamıyorsa, değiştirin.

Uzmana Sor
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
x

İncelemek İster misiniz?

Electrolux Buzdolabı Sorun Giderme

Electrolux Buzdolabı Sorun Giderme PROBLEMLER ÇÖZÜMLER Buzdolabınız çalışmaz ise ■ Güç kaynağı kablosu çıkarılmış mı? Topraklanmış ...

Servis Çağrı Merkezi
error: İçerik korunmaktadır !