Hoş GeldinizMerkez Teknik Servis Beyaz Eşya & Klima Servisi

Kombi Patlamalı Yanıyor ?

Kombi Patlamalı Yanıyor ? Kombinin yanması esnasında ufak da olsa gecikme olması dahilinde kombide gaz birikmesi görülecektir. Bunun akabinde de şiddetli bir yanma olmaktadır. Burada yapılması gereken şey derhal gaz ve çakmak ayarları kontrol edilmelidir. Eğer ki kombinin yıllık bakımları yapılırsa, bu tür sorunların önüne de geçilmiş olur. Yıllık bakımları yaptırabilmek adına da yetkili servisler yardımcı olacaktır.

Kombi Neden Patlamalı Yanar ?

  • Kombi patlaması neden olur?
  • Kombinin patlamalı yanması tehlikeli midir?
  • Kombi neden pat diye ses çıkarır?
  • Kombi neden sürekli yanar?

Kombi Patlamalı Yanıyor ? Fan, gerekli duman tahliye hızını sağlar ve kazanın gaz yanması sonrasında ortaya çıkan yanma ürünlerinden zorla kurtulmasına yardımcı olur. Gaz kazanı periyodik aralıklarla ses çıkarıyorsa, bu hatalı bir kazan fanının işaretidir.

Bir fanın yıpranmasının birkaç nedeni vardır.

Birincisi, doğal aşınma ve yıpranma vardır. Gürültü, yatak, elektrik motoru ve rotor kanadı (bıçak) arasındaki sürtünmenin bir sonucu olarak klasik aşınmadan kaynaklanır. Direkt temas halinde çalışarak parçaların sürtünme yüzeyi tahrip olur, üretim, titreşim ve çarpma vardır.

Kombi Neden Patlıyor ?

Fanın konumunu hesaba katarak (kazanın üst kısmında ana brülörün üstünde), sıcaklığın etkisinin daha fazla aşınmaya yol açtığı sonucuna varabiliriz. Yatak gresi kurur ve fan gıcırdayıp vurur. Bu durumda, rutin bakım gürültünün ortadan kaldırılmasına yardımcı olacaktır. Bunu yapmak için ustamızı arayabilir, vuruntunun nedenini belirleyecek ve gerekirse hasarlı fanı değiştirecektir.

Gaz kazanlarında aşırı birincil hava brülörden gürültüye veya alevin ayrılmasına neden olabilir. Bu durumda, hava beslemesi bir kontrol kapısı ile arttırılır.

Kazanda gürültüye neden olan ikinci sebep ise ısı eşanjörünün ölçekle tıkanmasıdır.

Isı eşanjörü, kazanın bir bileşenidir. Ana işlevi yerine getirir – soğutucuyu ısıtmak. Artan gürültünün faktörlerinden biri, ısı eşanjörünün borularının ve borularının duvarlarında kireç birikmesidir. Kazanın 10-15 dakika çalışmasından sonra gürültü çıkıyor.

Kombim Ses Çıkararak Çalışıyor ?

Bu durumda ısıtma sisteminin kuru temizliği veya ayrı olarak ısı eşanjörü yapılır. Tabii ki, zamanımızda kireci gidermeye yardımcı olacak birçok kimyasal var, ancak iyi bir sonuç elde etmek için, kazan yıkama hizmeti sipariş edebileceğiniz firmamızla iletişime geçmelisiniz.

Gaz kazanının gürültü yapmasının üçüncü nedeni, kazanın aşırı ısınması ve çok fazla ses çıkarması sonucu ısıtma sistemindeki su eksikliğidir.

Isıtma cihazlarının doğru çalışması için tüm sistemin suyla dolu olduğundan emin olmak gerekir. Bunu yapmak için, kazanın önündeki su kaynağındaki vanayı hafifçe açın ve sinyal borusundan su görünüp görünmediğini izleyin. Tüp eksikse, genleşme deposundaki musluğu açın. Su çekilmesi tamamlandığında su vanası kapatılmalıdır. Sistemin dolumu haftada bir kontrol edilir.

Kombi gürültü yapmasının dördüncü nedeni, ısıtma sistemindeki düşük basınçtır. Her ısıtma sisteminde bilgi toplamak için yerleşik bir basınç göstergesi vardır, her zaman basınç okumasını izleyin.

Yorum Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Zorunlu alanlar işaretlenir *

Call Now ButtonÇağrı Merkezi (0850) 333 1 687