Anasayfa » Arıza » Kombi Çalışıyor Isı Vermiyor ?

Kombi Çalışıyor Isı Vermiyor ?

Kombi Çalışıyor Isı Vermiyor ? Bu tür bir sorunda öne çıkan pek çok neden olabilmektedir. Örneğin kombinin termostatı düşük derecede kalmış olabileceği gibi, kaloriferlere sıcaklığın gidebilmesini sağlayan ve dönüş hattında bulunan filtrede tıkanma görülebilir. Böyle bir sorun ile karşılaşıldığında filtreler, petekler, hatta boru hatları temizlenmelidir. Bunun haricinde vanaların kapalı olması da ısı vermesini engelleyeceğinden, hem giriş hem de çıkış vanalarının açık olmasına dikkat edilmelidir. Tüm bunlar bakılmasına ve düzenlenmesine karşın sorun çözülmemişse, teknik bir arıza olabileceğinden yetkili servisin çağırılması doğru olacaktır.

evinize merkezi ısıtma ve kullanım sıcak suyu sağlamalıdır. Musluklardan sıcak su aldığınızı fark ettiyseniz ancak merkezi ısıtma yoksa, bir sorun var demektir.

Merkezi ısıtmanız yoksa, önce termostatınızın çalıştığından emin olun ve ardından kazan basıncının çok düşük olup olmadığını kontrol edin.

Termostatlar, merkezi ısıtmanın sıcaklığının yanı sıra açılması gereken zamanı kontrol etmenizi sağlar. Isıtma beklenen zamanda devreye girmediyse, ayarları iki kez kontrol edin.

Kazan basıncı, merkezi ısıtma sisteminden geçen sıcak suyun basıncını tanımlamak için kullanılan bir terimdir. Kazan basıncı çok düşerse, merkezi ısıtma çalışmayacaktır .

Kazan basıncını artırmak, bir ısıtma mühendisi çağırmadan yapabileceğiniz bir şeydir. Ancak, en ufak bir emin değilseniz, bir profesyonelle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Termostat sorunları ve düşük kazan basıncı, kullanım sıcak suyuna sahip olmanızın ancak ısıtmanın olmamasının tek nedeni değildir. Ne yazık ki, burası biraz daha karmaşık hale geliyor …

Termostatınız iyi ve kazan basıncı yeterince yüksekse, profesyonel onarım gerektiren bir arıza olabilir. Sıcak suyun yaygın nedenleri, ancak ısıtmanın olmaması, kırık diyaframları ve hava kilitlerini veya motorlu vanaların arızasını içerir .

Kombi içeren ısıtma sistemlerinde, yön değiştirme valfiyle ilgili bir sorun olabilir. Kombiler istendiğinde ısıtma ve sıcak su sağlarken, yön değiştirme vanası sıcak suyu radyatörlere veya sıcak su çıkışlarına yönlendirir. Sıkışması durumunda, sıcak su elde edebilir, ancak ısıtma olmayabilir veya bunun tersi de geçerlidir.

Gas Safe kayıtlı bir mühendis, hatalı diyaframları ve hava kilitlerini, motorlu valfleri veya yön değiştirme valflerini teşhis edebilecek ve gerekli onarımları yapabilecek veya bozuk parçaları değiştirebilecek.

Isıtma veya sıcak su yok

Evinize ısıtma ve sıcak su sağlamak için kazanınıza güvenebilmelisiniz. İkisini de yapamayacağını fark ederseniz, mümkün olduğunca çabuk düzeltmek isteyeceksiniz.

Kazanınızın ısı veya sıcak su sağlayamamasına neden olabilecek tek bir sorun yoktur.

Olası arızalar hakkında bir sonuca varmadan önce, kazana güç sağlandığını kontrol edin.

Kazanınız güç alıyorsa, olası sorunları daha ayrıntılı araştırmaya başlayabiliriz. Kombiniz, sorunun kaynağını bulmanıza yardımcı olmak için bir hata kodu göstermelidir. Bununla birlikte, size bazı fikirler vermek için olası sorunlar şunları içerir:

  • Yakıt mülkünüze girmiyor. Bir gaz kazanınız varsa, gaz tedarikçinizin hala yakıt sağladığından emin olun. Bir yağ kazanınız varsa, depolama tankında bol miktarda yakıt olduğundan emin olun.
  • Termostat ayarlarını iki kez kontrol edin ve istenen sıcaklığı mevcut oda sıcaklığından daha yükseğe ayarlayın
  • Yoğuşma borusu dondu ve çözülmesi gerekiyor (buna makalenin ilerleyen bölümlerinde değineceğiz)
  • Düşük kazan basıncı, bu nedenle kazan basıncının üreticinin talimatlarına göre ayarlandığından emin olun (genellikle basınç göstergesinde 1 ile 2 arasında)
  • Daha eski kazanlarda, ısıtma veya sıcak suya ihtiyaç duyulduğunda daha büyük bir alevi yakmadan önce sürekli yanan küçük bir alev olan bir pilot ateş bulunur. Pilot ışık sönerse, kazan harekete geçemez.
Uzmana Sor
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
x

İncelemek İster misiniz?

Samsung Buzdolabı Sorun Giderme

Samsung Buzdolabı Sorun Giderme sizin buzdolabı olan bir soruna neden olup bittiğini öğrenmek için bu ...

Servis Çağrı Merkezi
error: İçerik korunmaktadır !