Kahve Makinem Işıkları Yanıp Sönüyor
Kahve Makinem Işıkları Yanıp Sönüyor

Kahve Makinem Işıkları Yanıp Sönüyor ?

Kahve Makinem Işıkları Yanıp Sönüyor ? Bir kahve makinesi iyi bir başlangıç için gün olsun çok yardımcı olabilir. Sıcak kahve Hoş kokusu uyandığında yardımcı olur. Bu genellikle açma-kapama düğmesindeki bir düğmeye basılarak mümkündür . Ancak bu düğme hızlı bir şekilde yanıp sönerse , bu bir kusuru gösterebilir.

Kahve Makinesi Işıkları Neden Yanıp Söner ?

 • Nespresso ışık Yanıp Sönüyor
 • Nespresso Kırmızı ışık yanıp Sönüyor
 • Delonghi kahve Makinesi kırmızı ışık yanıp sönüyor
 • Delonghi kahve Makinesi ışık yanıp Sönüyor
 • Tchibo Cafissimo tüm Işıklar yanıp sönüyor
 • Cafissimo kırmızı ışık yanıp sönüyor
 • NESCAFÉ my cafe ışıklar yanıp sönüyor
 • Nespresso descaling ışığı yanıyor

TANKTAKİ SU

Kahve Makinem Işıkları Yanıp Sönüyor ? Tanktaki su Su haznesinde yeterli su yoksa , bu durum yanıp sönen bir anahtar ile belirtilir, yani bu yanma arıza anlamına gelmez, sadece bir fincan kahve için yeterli su olmadığı anlamına gelir.

Su tankını doldurduktan sonra bile parlama devam ederse , tanktaki manyetik şamandırayı hareket ettirmeyi deneyin . Mıknatıs ile kolayca ayırabilirsiniz.

AKIŞ ÖLÇER ARIZASI

Bazı makinelerde, Bazı makineler, fincan başına doğru miktarda kahve vermek için su miktarını ölçmek için su sayacını kullanır. Anahtar bu kısımdan dolayı yanıp sönerse, genellikle sadece temizlenmesi gerekir, aksi takdirde debimetre elektronik karta yanlış bilgi iletecek ve çok az veya çok fazla su yayacaktır. Bununla birlikte, bazı durumlarda bu parçanın değiş tokuş edilmesi gerekli olabilir .

MAKİNE KİREÇLENDİ

Makine kireçlendi İdeal olarak, bir kahve makinesinin ayda bir kez kireçten arındırılması gerekir . Bazen cihaz parçalarında kireç birikintileri birikebilir ve cihazınızın yanıp sönmesine neden olan çeşitli arızalara neden olabilir. Kireç nasıl yapılır? Kahve makinenize bağlı olarak , kazanlı bir makineniz veya rezistanslı ve devreli bir makineniz olabilir .

Bu elemanlar, suyun süzücüye beslenmeden önce ısıtılmasını mümkün kılar . Su ısıtıldığı bu alanlar, bu nedenle teşvik birikimi ve kireç tortuları ve bu nedenle sona erebilir tıkanma sebep olmak. Espresso makinenizin ömrü, düzenli bakım ve kireç çözme ile uzatılabilir . Birçok kahve makinesinde ayrıca entegre bir kireç çözme modu bulunur. Bu nedenle her ay makinenizin kirecini temizlemekten çekinmeyin .

Bunu biliyor muydun?

Kahve makinenizin bir numaralı düşmanı, su çıkışlarını tıkayan ve pompayı zayıflatan kireçtir! Kireç suda doğal olarak bulunur ve yüksek sıcaklıklarda ısıtıldığında küçük kristaller oluşturur. Boruları birikerek ve tıkayarak hasara neden olan bu küçük kristallerdir. Ve böylece de sızıntılara neden olur.

Bir yorum

 1. Hülya Dilek

  Merhaba benim Nescafe my cafe makinamın ortadaki ışık yeşil yanıp sönüyor ne yapmam gereklidir kahve yapamıyorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi