Garland Konveksiyonlu Fırın Sorun Giderme
Garland Konveksiyonlu Fırın Sorun Giderme

Garland Konveksiyonlu Fırın Sorun Giderme

Garland Konveksiyonlu Fırın Sorun Giderme Garland’ın konveksiyon fırınları, yemek servisi endüstrisindeki en iyilerden bazılarıdır. Eşit pişirme ve hassas pişirme sonuçları sayesinde, ülke çapındaki birçok restoran ve ticari mutfak, çok çeşitli yemekleri hazırlamak için onlara güveniyor.

Garland Konveksiyonlu Fırın Arıza Çözümü

Sorunlar yaygın olmasa da, ekipmanınız sürekli kullanıldığında bir veya iki sorun ortaya çıkabilir. İster Master 200 ister Master 450 olsun, Garland konveksiyonlu fırın sorun giderme ipuçlarımız ünitenizin tam güçte çalışmasına yardımcı olabilir.

Pilot Brülör Yanmıyor

Gaz kaynağı açıksa ancak pilot brülör yanmıyorsa, aşağıdaki sorunları kontrol edin:

 • Gaz beslemesinde tıkanıklık – Tüm manuel gaz vanalarının açık olduğunu iki kez kontrol edin. Varsa, gaz besleme borularında ve pilot brülör ağzında tıkanıklık olup olmadığına bakın. Gaz akışını etkileyebilecek tüm engelleri kaldırın. Tesisinizdeki gaz basıncı düşükse, sorunu düzeltmeye yardımcı olması için yerel gaz şirketinize başvurun.
 • Gaz kontrolünde zayıf elektrik bağlantısı – Modül ile pilot operatör arasında kötü bir elektrik bağlantısı olup olmadığına bakın. Yetkili bir Garland teknisyenine veya servis şirketine bu sorunu kontrol ettirin veya tamir ettirin.

Pilot Yandığında Kıvılcım Çıkarma

Pilot yandığında kıvılcımlar durmadığında, aşağıdaki sorunları arayın:

 • Kirli veya hasarlı alev çubuğu – Alev çubuğu kirlendiğinde bu, brülörün yanmasını engelleyebilir. Alev çubuğunu ve çevresini temizlediğinizden emin olun. Çubuğun seramik izolatöründe bir çatlak fark ederseniz , yetkili bir teknisyen tarafından değiştirilmesini sağlayın.

 • Kötü elektrik bağlantısı – Model ile alev çubuğu arasında zayıf bir elektrik bağlantısı olup olmadığını kontrol edin. Sorunu yetkili bir teknisyene kontrol ettirin ve düzeltin.
 • Zayıf alev – Pilot alevi ayarsız olabilir ve buna göre değiştirilmesi gerekebilir. Çubuğu örtmeli ve sabit bir mavi alev sağlamalıdır.

Ana Brülör Yanmıyor

Gaz kontrolü ve modül arasındaki elektrik bağlantılarını arayın. İyiyse, yetkili bir teknisyenin gaz kontrolünü veya kontrol operatörünü onardığından veya değiştirdiğinden emin olun.

Fan Çalışmıyor

Fırının fanının çalışmasını engelleyen bazı olası sorunlar şunlardır:

 • Güç yok – Üniteye dalmadan önce fırının gücünün kapalı olup olmadığına bakın. Fişten çekilip çekilmediğini veya kapalı olup olmadığını veya devrede bir kopukluk olup olmadığını kontrol edin.
 • Röle kartından güç gelmiyor – Yetkili bir teknisyene röle kartından motora giden uygun voltaj olup olmadığını kontrol ettirin.
 • Mikro anahtarı açın – Mikro anahtarın kapanıp kapanmayacağını yetkili bir teknisyene gösterin.

Pilot Alevleri

Aşağıdaki sorunları fark ettiğinizde, gerekli onarımları yapmak için yetkili bir teknisyen veya servis şirketi ile iletişime geçin:

 • Küçük mavi alev – Bu genellikle üniteye giden gazın olmamasına bağlıdır. Delik veya pilot filtrede tıkanıklık olup olmadığına bakın ve daha fazla gazın dışarı akmasına yardımcı olmak için temizleyin. İkisi de tıkalı değilse, fırına gaz besleme basıncının düşük olup olmadığını kontrol edin. Sorunu çözmek için yerel bir gaz şirketiyle iletişime geçmeniz gerekebilir.
 • Zayıf sarı alev – Bu alev türü normalde hava eksikliğinden kaynaklanır. Tüy bırakmayan ekranın veya birincil hava açıklığının kirli olup olmadığına bakın. Onları temizlemek, alevi daha güçlü hale getirmeye yardımcı olmalıdır. Değilse, büyük bir delik de zayıf sarı bir aleve katkıda bulunabilir.
 • Dalgalanan mavi alev – Pilotun yakınında aşırı çekiş veya devridaim yapan yanma ürünleri dalgalı aleve neden olabilir.
 • Gürültülü alev üfleme – Yüksek gaz basıncı bu soruna katkıda bulunuyor olabilir. Yerel gaz şirketinizin tesis üzerindeki baskıyı buna göre ayarlamasını sağlamanız gerekebilir.
 • Keskin alev – Ağız çok küçük olabilir veya gaz basıncı çok yüksek olabilir.

Ayrıca Kontrol Edin

Electrolux & Zanussi Endüstriyel Bardak Yıkama Hata Kodları

Electrolux & Zanussi Endüstriyel Bardak Yıkama Hata Kodları

Electrolux & Zanussi Endüstriyel Bardak Yıkama Hata Kodları Ticari mutfak ekipmanlarının bakımı, mutfağınızın aşina olması …

Abone ol
Bildir

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
Call Now ButtonServis Çağır (0850) 333 1 687