Anasayfa » Arıza » Fırın Kendi Kendini Temizlemiyor ?

Fırın Kendi Kendini Temizlemiyor ?

Fırın Kendi Kendini Temizlemiyor ?

Kapı Kilidi Motoru ve Anahtar Tertibatı

Fırının kendi kendini temizleme döngüsü sırasında, kapı kilidi anahtarı, fırın kapağının açılmasını önlemek için kapı kilit motorunu etkinleştirir. Kapı kilit motoru ve anahtar tertibatı arızalıysa, kendi kendini temizleme döngüsü tamamlandıktan sonra fırın kapısının kilidi açılmaz. Çoğu fırında, belirli vidaları veya panelleri çıkararak fırın kapısını açabilirsiniz. Daha fazla talimat için kullanıcı el kitabınıza bakın.

Fırın Kontrol Panosu

Fırın kontrol panosu, kullanıcı ayarlarına ve sensör girişine göre pişirme ve pişirme devrelerine voltaj gönderen rölelere sahiptir. Kontrol panosu arızalıysa, ısıtma bileşenlerine voltaj göndermeyebilir.

Sıcaklık Kontrol Termostatı

Fırın termostatı, ısıtma devresine voltaj gönderir ve kendi kendini temizleme döngüsü sırasında fırının sıcaklığını düzenler. Fırın termostatının pişirme ve kızartma için düzgün çalışması mümkündür, ancak temizlik için mümkün değildir. Karmaşıklığı nedeniyle fırın termostatının test edilmesi zordur. Fırın termostatının hatalı olduğundan şüpheleniyorsanız değiştirin.

Termik Sigorta

Termal sigorta, fırını aşırı ısınmadan koruyan bir güvenlik özelliğidir. Fırın çok ısınırsa, termik sigorta atarak fırına giden gücü keser. Termik sigorta sıfırlanamaz – termik sigorta atarsa ​​değiştirmelisiniz. Termik sigortanın üfleyicisi olup olmadığını belirlemek için sürekliliği test etmek için bir multimetre kullanın. Termik sigortanın sürekliliği yoksa değiştirin.

Kapı Anahtarı

Arızalı bir kapı anahtarı, fırın kapağının kilitlenmesini engelleyebilir. Kapı anahtarı genellikle, kendi kendini temizleme döngüsü sırasında fırın kapısının kilitlenmesine neden olan devrenin bir parçasıdır. Fırın kapağı kilitlenemezse, kendi kendini temizleme döngüsü başlamaz. Kapı anahtarının arızalı olup olmadığını belirlemek için, sürekliliği test etmek için bir multimetre kullanın. Kapı anahtarı sürekliliğe sahip değilse değiştirin.

Uzmana Sor
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
x

İncelemek İster misiniz?

Buzdolapları Temel Bilgiler ve Temizlik

Buzdolapları Temel Bilgiler ve Temizlik Elektrik kesintisine hazırlıklı olmak Lütfen bu talimatları tam olarak uyguladığınızdan ...

Servis Çağrı Merkezi
error: İçerik korunmaktadır !