• 365 Gün Açığız.

  • merkezteknikservis@gmail.com

  • Çağrı Merkezi (0850) 333 1 687

Fırın Kendi Kendini Temizlemiyor ? Modern fırınlarda kullanılan modern ve fonksiyonel çözümler, mutfak deneyleri için büyük fırsatlar sunmaktadır. Aynı zamanda, şüphesiz birçok sevgiliyi cesaretlendiren yemek pişirmenin rahatlığı ve kolaylığıdır. Bununla birlikte, hiç kimse, ne meslekte deneyimli bir aşçı ne de yeni başlayanlar, fırını temizleme sürecinden kaçamaz.

Fırın Kendi Kendini Neden Temizlemez ?

  • Kendi kendini temizleyen fırın var mı?
  • Fırın kendi kendini temizleme nasıl yapılır?
  • Fırın kendi kendini temizleme özelliği nasıl çalışır?
  • Fırın içindeki kurumuş yağlar nasıl temizlenir?

Fırın Kendi Kendini Temizlemiyor ? Birçok kişi bu cihazları doğru şekilde kullanmanın ve saklamanın ne kadar önemli olduğunu unutuyor. Bu uygulama sayesinde fırın “tek kullanımlık” bir ekipman değil, değişmez dostumuz olacaktır. Çoğu Hansa cihazı, temizliği kolaylaştıran ve bu sorumluluğun bir parçası olan özel işlevler veya programlarla donatılmıştır.

Kendi Kendini Temizleme Döngüsü Tamamlanmadı

Fırın Kendi Kendini Temizlemiyor ? Fırının kendi kendini temizleme döngüsü, yağı, kiri ve yiyecek parçacıklarını uzun bir süre boyunca yakmak için son derece yüksek ısı kullanır. Kendi kendini temizleme döngüsü sırasında fırın o kadar sıcaktır ki, döngü sona erdiğinde soğuması için de önemli bir süre gerekir. Kendi kendini temizleme döngüsü tamamlanmadan önce kullanmayı denerseniz, Wolf fırınınızın düzgün ısınmadığını ve yiyecekleri aşırı pişirdiğini görebilirsiniz.

Kendi kendini temizleme döngüsünü kullanmadan önce, döngünün ne kadar süreceğini belirlemek için kullanım kılavuzunuza bakın. Çoğu, fırını yemek pişirmek için kullanmadan önce, bir saatlik soğuma süresi de dahil olmak üzere en az 3-4 saat gerektirir.

Kapı Kilidi Motoru ve Anahtar Tertibatı

Fırının kendi kendini temizleme döngüsü sırasında, kapı kilidi anahtarı, fırın kapağının açılmasını önlemek için kapı kilit motorunu etkinleştirir. Kapı kilit motoru ve anahtar tertibatı arızalıysa, kendi kendini temizleme döngüsü tamamlandıktan sonra fırın kapısının kilidi açılmaz. Çoğu fırında, belirli vidaları veya panelleri çıkararak fırın kapısını açabilirsiniz. Daha fazla talimat için kullanıcı el kitabınıza bakın.

Fırın Kontrol Panosu

Fırın kontrol panosu, kullanıcı ayarlarına ve sensör girişine göre pişirme ve pişirme devrelerine voltaj gönderen rölelere sahiptir. Kontrol panosu arızalıysa, ısıtma bileşenlerine voltaj göndermeyebilir.

Sıcaklık Kontrol Termostatı

Fırın termostatı, ısıtma devresine voltaj gönderir ve kendi kendini temizleme döngüsü sırasında fırının sıcaklığını düzenler. Fırın termostatının pişirme ve kızartma için düzgün çalışması mümkündür, ancak temizlik için mümkün değildir. Karmaşıklığı nedeniyle fırın termostatının test edilmesi zordur. Fırın termostatının hatalı olduğundan şüpheleniyorsanız değiştirin.

Termik Sigorta

Termal sigorta, fırını aşırı ısınmadan koruyan bir güvenlik özelliğidir. Fırın çok ısınırsa, termik sigorta atarak fırına giden gücü keser. Termik sigorta sıfırlanamaz – termik sigorta atarsa ​​değiştirmelisiniz. Termik sigortanın üfleyicisi olup olmadığını belirlemek için sürekliliği test etmek için bir multimetre kullanın. Termik sigortanın sürekliliği yoksa değiştirin.

Kapı Anahtarı

Arızalı bir kapı anahtarı, fırın kapağının kilitlenmesini engelleyebilir. Kapı anahtarı genellikle, kendi kendini temizleme döngüsü sırasında fırın kapısının kilitlenmesine neden olan devrenin bir parçasıdır. Fırın kapağı kilitlenemezse, kendi kendini temizleme döngüsü başlamaz. Kapı anahtarının arızalı olup olmadığını belirlemek için, sürekliliği test etmek için bir multimetre kullanın. Kapı anahtarı sürekliliğe sahip değilse değiştirin.

Uzmana Sorun

Şimdi Servisi Ara