Anasayfa » Arıza » Fırın Eşit Şekilde Pişirmiyor ?

Fırın Eşit Şekilde Pişirmiyor ?

Fırın Eşit Şekilde Pişirmiyor ?

Pişirme Elemanı

Fırınlama elemanı yanarsa, fırın sadece kızartma elemanı tarafından ısıtılacaktır. Bu, fırının dengesiz ısınmasına neden olur. Fırınlama elemanı düzgün bir şekilde ısındığında kırmızı renkte yanar. Eleman kırmızı yanmazsa, bu, elemanın ısınmadığını gösterir. Çoğunlukla, eğer eleman yanmışsa, gözle görülür şekilde hasar görecektir. Fırınlama elemanında delikler veya kabarcıklar olup olmadığını inceleyin. Fırınlama elemanının yanıp yanmadığını belirlemek için, elemanın sürekliliğini test etmek için bir multimetre kullanın. Eğer fırındaeleman sürekliliğe sahip değil, değiştirin .

Ateşleyici

Ateşleyici, fırın brülörüne gaz veren ve ateşleyen vanayı açmak için fırın emniyet vanası bimetalinden elektrik akımı çeker. Fırın ateşleyicisi zayıflarsa, emniyet valfini açmak normalden daha uzun sürebilir ve bu da fırın sıcaklığı sorunlarına neden olur. Ateşleyicinin arızalı olup olmadığını belirlemek için, fırın ısınırken ateşleyiciyi gözlemleyin. Ateşleyici, gaz alevini tutuşturmadan 90 saniyeden fazla yanarsa, bu ateşleyicinin fırın emniyet valfini açamayacak kadar zayıf olduğunu gösterir. doğru şekilde. Ateşleyici zayıfsa değiştirin.

Kızartma Elemanı

Kızartma elemanı yanarsa, sadece pişirme elemanı fırını ısıtacaktır. Bu, fırının dengesiz ısınmasına neden olur. Kavurma elemanı düzgün bir şekilde ısındığında kırmızı sıcak parlar. Eleman kırmızı yanmazsa, bu, elemanın ısınmadığını gösterir. Çoğunlukla, eğer eleman yanmışsa, gözle görülür şekilde hasar görecektir. Broil öğesinde delikler veya kabarcıklar olup olmadığını inceleyin. Broil öğesinin yanıp yanmadığını belirlemek için, öğeyi süreklilik açısından test etmek üzere bir multimetre kullanın. Broil elem iseent sürekliliğe sahip değil, değiştirin.

Fırın Kontrol Panosu

Fırın kontrol paneli, sıcaklığı düzenlemek için fırın sensörüyle birlikte çalışır. Sensör, fırın sıcaklığı değiştikçe elektrik akımına karşı direncini değiştirerek fırın sıcaklığını düzenler. Fırın sıcaklığı yükseldikçe, fırın sensörü daha fazla direnç oluşturur. Sensör yanlış miktarda direnç verirse fırın eşit şekilde pişmeyebilir. Veya fırın kontrol paneli sensör direncini doğru okumazsa fırın sıcaklığı yanlış olabilir. Bazı modlardals, fırın kontrolünü 35 derece Fahrenheit yukarı veya aşağıya kadar yeniden kalibre edebilirsiniz. Fırın kumandasının nasıl yeniden kalibre edileceğine ilişkin talimatlar için kullanıcı kılavuzunuza bakın.

Sıcaklık Sensörü

Fırın sensörü, fırın sıcaklığını düzenlemek için fırın kontrol panosu ile birlikte çalışır. Fırın sıcaklık sorunu varsa, bu sensör arızalı olabilir. Sensör, bir ohm ölçer kullanılarak test edilebilir. Sıcaklık yükseldikçe direnç ölçümü de yükselir. Fırın sensörünün üreticisi doğru direnci belirler, bu bölümle ilgili bir test videomuz varsa, fırın sensörünün nasıl test edileceğini öğrenmek için izleyin. Fırın sıcaklığı sorunları başka şeylerden kaynaklanabilir, ancak tonun ortak nedenlerinden biridir.

Konveksiyon Elemanı

Konveksiyon elemanı, fırın içinde dolaşan havayı ısıtmak için diğer ısıtma elemanları ile birlikte çalışır. Konveksiyon elemanı yanarsa, fırın eşit şekilde ısınmaz. Konveksiyon elemanının yanmış olup olmadığını belirlemek için, elemanın sürekliliğini test etmek için bir multimetre kullanın. Konveksiyon elemanının sürekliliği yoksa değiştirin.

Konveksiyon Motoru

Konveksiyon motoru, havayı fırının içinde dolaştırmak için konveksiyon fanını çalıştırır. Konveksiyonlu fırın, fırının eşit şekilde ısınması için havayı dolaştırmalıdır. Konveksiyon motoru hiç çalışmazsa, sürekliliği test etmek için bir multimetre kullanın. Motorda süreklilik yoksa değiştirin. Konveksiyon motoru hala uğultu sesi çıkarıyorsa, motor milini elle çevirmeyi deneyin. Motor mili serbestçe dönmüyorsa, konveksiyon motorunu değiştirin.

Uzmana Sor
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
x

İncelemek İster misiniz?

Electrolux Kurutma Makinesi Resetleme Program Sıfırlama

Electrolux Kurutma Makinesi Resetleme Program Sıfırlama Electrolux kurutucular, kurutucu sıcaklığını, döngüsünü ve kurutma modunu kontrol ...

Servis Çağrı Merkezi
error: İçerik korunmaktadır !