Espresso Makinesinden Gelen Kahve İnce ve Soğuk
Espresso Makinesinden Gelen Kahve İnce ve Soğuk

Espresso Makinesinden Gelen Kahve İnce ve Soğuk

Espresso Makinesinden Gelen Kahve İnce ve Soğuk Kahve makinenizden gelen kahve ince, soğuk ve artık tadı güzel değil. Aşağıda, bunun olası nedenlerini size göstereceğiz.

Espresso Makinesi Gelen Kahve Neden İnce ve Soğuk

DEMLEME ÜNİTESİ KİREÇLENİR

Demleme-ünitesi-kireçlenir Demleme ünitesi, herhangi bir insan müdahalesi olmadan otomatik olarak sıcak bir içecek yani kahve üretir. Yanarsa, tıkanırsa veya kireçlenirse artık düzgün kapanamaz ve fincana kahveden daha fazla su girer. Bu durumda kahve makinesinden tadı kötü olan ince kahve çıkacaktır. Espresso makinenizin kirecini temizlemenizi ve düzenli olarak temizlemenizi öneririz. Her şeye rağmen hiçbir şey değişmezse, mutlaka onları değiştirmeniz gerekecektir.

KONTROL TERMOSTATI ARIZALANDI

Kontrol termostatı başarısız oldu Kontrol termostatı, su uygun sıcaklığa ulaşır ulaşmaz ısıtma elemanını kapatır. Arızalıysa, sadece ılık su akar, böylece su kahve tozuyla düzgün bir şekilde karışmaz. Kahveniz normalden daha ince olacaktır. Ardından kontrol termostatını değiştirmeniz gerekir.

SICAKLIK SENSÖRÜ ARIZALI

Sıcaklık-sensörü-arızalı Bazı cihazlar bir sıcaklık sensörü ile donatılmıştır. Bu sensör su sıcaklığını düzenler, aynı zamanda kontrol panosuna istenen sıcaklığa ulaşıldığını bildirmeye yarar. Arızalıysa, sadece ılık su akar, böylece su kahve tozuyla düzgün bir şekilde karışmaz. Kahve normalden daha ince. Sensör arızalıysa, değiştirmelisiniz.

GÜVENLİK TERMOSTATI AÇIK

Güvenlik termostatı engellendi Güvenlik termostatı, aşırı ısınması durumunda espresso makinenizin ısıtma elemanının elektrik bağlantısını keser. Bu aşırı ısınma, çoğunlukla, ısıtma elemanının ısıtma borusunu tıkayan kireç tortularından kaynaklanır. Isıtma elemanına bağlı borularda kireç olup olmadığını kontrol edin ve gerekirse kireçten arındırın. Termostat hasar görürse veya kireçle tıkanırsa cihazdan kahve yerine soğuk su akacaktır.

ISITMA ELEMANI ARIZALI

Direnç-arızalı Isıtma elemanı suyu dağıtılmadan önce ısıtır. Arızalıysa, artık suyu ısıtamaz. Ardından cihazdan kahve yerine şeffaf ve soğuk su çıkıyor. Bu durumda, muhtemelen kahve makinenizdeki ısıtma elemanını değiştirmeniz gerekecektir.

KONTROL PANOSU ARIZALI

Devre kartı arızalı Kontrol panosu, espresso makinenizin tüm fonksiyonlarını kontrol eder (açma, pompa, ısıtma elemanı vb.). Yukarıdakilerin hepsini zaten kontrol ettiyseniz ve su hala ısınmıyorsa, kontrol panosunun değiştirilmesi gerekebilir. Bunları kendiniz değiştirebilir veya üretici tarafından onaylanmış bir servis teknisyenine başvurabilirsiniz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi