Espresso Makinesinden Artık Kahve Gelmiyor
Espresso Makinesinden Artık Kahve Gelmiyor

Espresso Makinesinden Artık Kahve Gelmiyor ?

Espresso Makinesinden Artık Kahve Gelmiyor ? Lezzetli bir kahvenin tadını çıkarmak istediğinizde bir kahve veya espresso makinesinden daha iyi bir şey yoktur. Bununla birlikte, kahve makinesinden daha fazla kahve gelmiyorsa, hayal kırıklığı büyüktür. Bunun aşağıda açıklayacağımız çeşitli nedenleri olabilir.

Espresso Makinesi Kahve Neden Gelmez ?

SU DEPOSU TIKALI

Su deposu bloke oldu Espresso makinenizin su deposunda suyu tutan bir valf bulunur. Tıkanırsa – örneğin kireç veya kir nedeniyle – kaptan su akmaz. Vanayı ev sirkesi ile temizlemek için kabı çıkarabilir ve çalıştırmayı deneyebilirsiniz. Valf arızalıysa, değiştirmeniz gerekir. Bazen tüm konteynerin değiştirilmesi gerekir.

SU FİLTRESİ TIKALI

Su filtresi tıkalı Su filtresi, sudaki kirleticileri filtrelemek için kullanılır. Bu filtre nadiren tıkanır ve genellikle kahve makinesinin içinde bulunur. Sorunu çözmek için cihazınızın kirecini temizlemeniz gerekir. Aksi takdirde, kapsamlı temizlik için filtrenin çıkarılıp çıkarılamayacağını kontrol etmek için espresso makinesini sökebilirsiniz.

AKIŞ ÖLÇER KİREÇLİ

Akış ölçer-kireçlenir Küçük bir çark ve bir manyetik sensör yardımıyla debimetre, su miktarının doğru dozajlanmasını sağlar. Böylece espresso makineniz aynı anda bir veya iki kahve üretebilir. Debimetre kireçlenirse artık düzgün çalışmayacak ve kontrol panosuna yanlış bilgi gönderecektir. Bu olduğunda, çok az veya çok fazla su akar. Bunu önlemek için cihazın kirecini temizlemenizi ve ardından tekrar denemenizi öneririz. Sonuçta sorun devam ederse, akış ölçeri değiştirmeniz gerekir.

POMPA ARIZALI

Pompa-arızalı Pompanın amacı, espresso makinenizdeki suyun yüksek basınç altında akmasını sağlamaktır. Arızalı veya kireçlenmişse, su zayıf akacaktır. Sonra bir ses duyacaksınız ve su yavaşça damlayacak. Kireçten arındırabilir ve ardından tekrar deneyebilirsiniz. Pompa arızalıysa, değiştirmeniz gerekir.

EMNİYET VALFİ TIKALI

Emniyet valfi-engellendi Emniyet valfi, su devresini espresso makinesinin ısıtma işlemi sırasında oluşan aşırı basınçtan korur. Kireç valfi tıkayabilir. Cihazı kireçten arındırmanız ve ardından tekrar denemeniz önerilir. Sorun devam ederse, valf değiştirilmelidir.

SELENOİD VALF SIKIŞMIŞ

Solenoid valfi-bloke edildi Solenoid valf suyun geçmesine izin verir veya vermez. Sıkışmış veya arızalıysa, su artık akmayacaktır. Önce sıcak su devresinin kirecini temizlemeli ve ardından tekrar denemelisiniz. Sorun devam ederse, solenoid valfi değiştirmeniz gerekecektir.

ISITMA ELEMANI KİREÇLENİR

Isıtma elemanı-kireçlenmiştir Bazı kahve makinelerinde kazan, bazılarında ise sıcak su devresi olan bir ısıtma elemanı bulunur. Bu bileşenler, suyun portafiltreye beslenmeden önce ısıtılmasını sağlar. Kazan veya ısıtma elemanı kolayca kireçlenebilir ve sonunda tıkanabilir. Sıcak su devresinin veya kazanın fazla kireçlenmesini önlemek için cihazın kirecinin düzenli olarak temizlenmesi tavsiye edilir. Sıcak su devresi çok kireçlenmişse, değiştirmeniz gerekecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi