Hoş GeldinizMerkez Teknik Servis Beyaz Eşya & Klima Servisi

Espresso Makinesi Su Sızdırıyor ?

Espresso Makinesi Su Sızdırıyor

Espresso Makinesi Su Sızdırıyor ? Kahve yapmak için bir kahve makinesi kullanılır. Sürahili kahve makineleri ve espresso makineleri temelde aynı çalışma prensibine sahiptir. Aşağıda, espresso makinesinden su sızmasının sebeplerinin neler olabileceğini size açıklayacağız.

Espresso Makinesi Neden Su Sızdırır ?

SU HAZNESİ ÇATLAMIŞ

su deposu Su kabı, kahve makinesine su sağlamak için kullanılır ve genellikle plastikten yapılır. Zamanla, çatlayabilir ve sızıntıya neden olabilir. Lütfen şunlara dikkat edin: Su tankını yıkamak istiyorsanız, sıcak su zarar vereceğinden bulaşık makinesine koymayın. Konteyner çok hasarlıysa, değiştirmeniz gerekecektir.

CONTALAR AŞINMIŞ

Contalar yıpranmış Kahve makineleri ve özellikle espresso makineleri, kabın altındaki kusurlu conta nedeniyle sızıntı yapabilir. Bunu kontrol etmek için tek yapmanız gereken kabı doldurmak ve altındaki contadan su sızıp sızmadığını görmek. Mühür ayrıca aşınmış, ezilmiş veya çatlamış olabilir. Eğer öyleyse, su sızıntısını önlemek için bunları çıkarmanız ve değiştirmeniz gerekecektir. Hortumlarda veya contalarda hasar, kireç birikintilerinden kaynaklanabilir. Espresso makinesinin sızıntı yapmasının nedeni genellikle kireç kalıntılarıdır. Bunun olmasını önlemek için espresso makinesinin kireci düzenli olarak temizlenmelidir. Contalar çatlarsa, bunları değiştirmeniz gerekecektir.

HORTUMLAR ARIZALI

hortumlar patladı Espresso makinelerinin özelliği, su basıncını 18 bar’a kadar çıkarabilen bir pompa ile donatılmış olmalarıdır. Hortumlar sürekli olarak yüksek basınca maruz kalır ve bu nedenle bağlantılarda patlayabilir veya sızıntı yapabilir. Çoğu zaman, bunun nedeni su çıkışının kireçle tıkanmasıdır. Kireç oluşumunu önlemek için espresso makinesinin kirecini düzenli olarak temizlemenizi tavsiye ederiz. Hortumlar hasar görmüşse değiştirilmeleri gerekir.

ISITMA ELEMANI HASARLI

Isıtma elemanı hasarlı Isıtma elemanı, suyun kısmen depolandığı ve daha sonra ısıtıldığı kısımdır. Bazı büyük espresso makinelerinde buhar için ikinci bir ısıtma elemanı bulunur. Kireç nedeniyle ısıtma elemanı çatlayabilir ve sızdırabilir. Bunu önlemek istiyorsanız, kahve makinenizin kirecini düzenli olarak temizlemenizi öneririz. Bununla birlikte, ısıtma elemanı arızalı olabilir ve değiştirilmesi gerekebilir.

PERCOLATOR (FİLTRE TUTUCU) SIZDIRIYOR

Filtre artık sıkı değil Percolator (filtre tutucu) kahve telvesini sıkıştırmak için kullanılır. Genellikle bir O-ring ile donatılmıştır. Zamanla, süzücünün artık sıkı olmaması ve su akması için aşınma belirtileri gösterebilir. Mühür kolayca erişilebilir, böylece kontrol edebilirsiniz. Arızalıysa, değiştirmeniz gerekecektir.

BUHAR NOZULU KİREÇLENMİŞ

Buhar nozulu kireçlendi Buhar nozülünün amacı, küçük bir haznede depolanan ve kaynama noktasına getirilen suyu buhara dönüştürmektir. Bu buhar nozulu sızdırıyor olabilir. Tek gereken, buhar nozülünün tekrar sıkı hale gelmesi için hortumu ve valfi temizlemek için kireç gidermedir. Ancak sorun devam ederse, nozulu değiştirmeniz gerekecektir.

AYAR MUSLUĞU GEVŞEDİ

Ayarlama-musluğu gevşeti Bazı espresso makinelerinde, filtre konumu ile buhar konumu arasında geçiş yapmanızı sağlayan bir baypas musluğu bulunur. Ayar musluğu ekseninde sızıntı yapabilir. Modelinizde görünen bir somun varsa, hafifçe sıkmayı deneyebilirsiniz. Sorun devam ederse, ayar musluğu değiştirilmelidir.

Yorum Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Zorunlu alanlar işaretlenir *

Call Now ButtonÇağrı Merkezi (0850) 333 1 687