Hoş GeldinizMerkez Teknik Servis Beyaz Eşya & Klima Servisi

Espresso Makinesi Sigortaları Atıyor ?

Espresso Makinesi Sigortaları Atıyor

Espresso Makinesi Sigortaları Atıyor ? Her zamanki gibi kahve makinesini açıyorsunuz , ve sonra aniden elektrik kesiliyor. Bu ani olayın nedenleri ne olabilir? Bu arızaya neyin neden olabileceğini öğrenmek için bu makaleyi kullanın. Kahve makinenizi açarsanız ve biri (30 mA diferansiyel, priz anahtarı veya ana güç anahtarı) arızalanırsa, nedenini bulmak için aşağıdaki açıklamaları kullanın.

Espresso Makinesi Sigorta Neden Attırır ?

DEVRE KESİCİ İLE İLGİLİ BİR SORUN

Devre kesici ile ilgili sorun Sigortanız cihazınızın performansına göre donatılmamış olabilir ve aşırı yüklenmiş olabilir. Devre kesicideki akım daha sonra değiştirilmelidir.

SOKETLE İLGİLİ BİR SORUN

Soket sorunu Espresso makinenizi taktığınız elektrik prizi düzgün çalışmıyor olabilir. Bunu kontrol etmek için, bu noktada başka bir ev aletini takmanız yeterlidir. Bağlı cihaz da elektrik kesintisine neden oluyorsa, sorun gerçekten prizdedir ve onarılması veya değiştirilmesi gerektiği anlamına gelir.

MAKİNENİZDE ARIZALI BİR ISITMA DİRENCİ

arızalı-ısıtma-direnci-makineniz Su, ısıtma elemanına girmiş ve ona zarar vermiş veya büyük bir kısa devreye neden olmuş olabilir. Bulmak için, bunları sökmeniz ve dirence bağlı tüm kabloları bir ohmmetre ile kontrol etmeniz gerekir: test cihazının bir ucunu bir bağlantının (fiş) ucuna ve diğer ucunu direncin ucuna koyun. 0’dan büyük bir değer elde edilirse direnç arızalıdır ve değiştirilmesi gerekir. Kahve makineniz hala garanti kapsamındaysa, sorunun çözülmesi için satıcınızın müşteri hizmetleri ekibiyle iletişime geçin.

Biliyor musun ?

Kahve makinenizin en büyük düşmanı su yollarını tıkayan ve pompanıza zarar veren kireçtir! Kireç suda doğal olarak bulunur ve yüksek sıcaklıklara ısıtıldığında küçük kristaller oluşturur. Bu küçük kristaller hasara neden olur, contaları aşındırır ve sızıntılara neden olur.

Yorum Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Zorunlu alanlar işaretlenir *

Call Now ButtonÇağrı Merkezi (0850) 333 1 687